Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na postřik je čas. Já jsem vyvěsil lapák přibližně koncem dubna. Každý den se chytne jede či dva, teď, když je zima, tak žádný. Až se oteplí, tak se jich náhle chytnou desítky běhen několika dnů. Za cca týden se pak provede postřik. Vyfotil jsem stránky EAGRI, a také AMET.  AMET je mnohem přesnější, dle mých zkušeností s lapákem. Svobodné Dvory, Radíkovice jsou stanice v mé blízkosti. V EAGRI se docela špatně hledá. Je třeba si s tím pohrát. A když máte čas a chuť, tak se dají nalézt i vajíčka a sledovat jejich vývoj. Lupou nebo mobilem (před líhnutím se larvička jeví jako kroužek). Na té poslední fotce je mnou vloni vyfocené vajíčko obaleče jablečného, kde je vidět po obvodu kroužek, a to je právě ta budoucí housenka ("červ"). Vezmu si ke stromu židli a hledám. Vajíčka jsou hlavně na plodech a okolních listech, ale nejvíce na plodech tam, kde je list připlácnutý na plod. A je to pak radost převeliká, když po půl hodině (možnáwink) jedno vajíčko nakdete! Je to dobré na odreagování.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika