Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 25.216 (?)
15.9.2023 20:52

Dnes jsem kopal brambory, půda byla ještě docela vlhká. Takže extrémní sucho na tom našem západním konci HK není. A proč odlisťujete? Jediné, co ve vegetaci dělám, je probírka plodů (pokaždé ale ve výsledku malou). Mimochodem, pod jednou sazenicí brambor jsem našel 7 krásných brambor, jedna jako druhá, každá váhy kolem 270g. Žádné mrňky s nimy. Odrůda Bernina. Hnojení, závlaha i chemie samozřejmě byly. Sázel jsem jen 5 kg sadby, takže jsem měl prostor je hýčkatlaugh.  To jsem trochu odbočil. Ale nemáte pocit, že konkrétně jádroviny mají letos v dozrávání zpoždění? Třeba i 14 dnů. Neznámé letní nashi dozrává až teď, jabloň Celeste také. Normálně dozrávali ve druhé polovině srpna. Bylo chladné jaro, bylo sucho. Není to tím?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 60.82 (?), 1.8.2023 13:06

Dotaz - jak přípravek Orvego - za jak dlouho by nemělo po postřiku pršet? Nic jsem k tomu na internetu nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 233.212 (?), 1.8.2023 13:26

já tedy 26. večer Calypsem. Už jsem byl nervózní z nově napadených červivých jablek. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 25.216 (?), 1.8.2023 13:35

Já také ne, ale dopátral jsem se přípravku Zampro, který má stejné složení jako Orvego. U Zampro (konkrétně Nový Zéland) se píše, že pokud postřik zaschne, je velmi odolný dešti. A ještě jsem dále dohledal, že stačí jedna hodina. Neuvádí, že musí zaschnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 25.216 (?), 5.8.2023 23:48

Psal jsem, že už proti obaleči jablečnému stříkat nebudu, ale posledních deset dnů zase začal nalétávat, výrazně, i když ne každý den. Stříkal jsem 18.7.23 Coragenem, který působí 2-3 týdny. To znamená, že jeho účinek právě doznívá. Tak jsem to psychicky nevydržel a včera (4.8.23) stříknul jádroviny Mospilanem. Pršelo až za mnoho hodin, takže OK. Fungicid jsem už nepřidal, stříkal jsem jen Mospilanem. Na Admirály jsem přidal Kalcolit (vápník, hořká skvrnitost). Jinak v Hradci Králové krásně a pomalu prší (už 25 mm). Odpoledne jsem se byl kouknout na zahradu, jak to roste atd. Všude slimáci!!! Tak jsem za lijáku aplikoval Granulax. Slimáci mně lezou i po skle vchodových dveří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 25.216 (?), 6.9.2023 20:37

18.7.2023 jsem stříkal proti obaleči jablečnému Coragenem, dle náletu. 4.8.2023 jsem provedl další postřik proti obaleči podle náletu do lapáku, neplánovaně, ale nutně, Mospilanem. Nestříkal jsem pozdně letní jabloň Celeste (tj. ji naposledy 18.7.2023). A dodnes není červivá. Coragen asi působí dlouhodobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.19 (?), 6.9.2023 22:47

Z jakého důvodu smí používat Coragen jen profesionál? Navíc v agromanualu je uvedené, že je zařazen v SISPO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 25.216 (?), 7.9.2023 11:57

Je to z důvodu registrace. Výrobce, dovozce, distributor nezažádal o registraci přípravku pro zahrádkáře, třeba v malém balení. Musí se to vyplatit, registrace stojí nemalé peníze. Koukal jsem na Allegro, tam 50 ml stojí 600 Kč. Nevím, jak by se tohle balení u nás prodávalo. To je internetová cena, v kamenném obchodě by stálo třeba 800 Kč, i víc. Čili u nás neprodejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 15.9.2023 15:41

Jel jsem v úterý na zahradu dokončit odlisťování jabloní.Demontovali jsme železné tyče pro upevnění sítě na nakládačky a k nemilému překvapení jsem zjistil u vytažených tyčí ze země že jsou suché.Provedl jsem tedy i doplňkovou závlahu stromků.Nechci riskovat předčasný opad jablek před sklizní.Tady je strašné sucho.Na snímku je pohled na část zahrady po odstranění přebytečného olistění a zálivka.U hrušně odlistění neprovádím a zavlahu hrušně jsem provedl po focení a sklizni Charneuské.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

zahrada
zahrada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 15.9.2023 19:06
Máte zahradu pěkně naaranžovanou jako výkladní skřín. Ani jsem nepostřehl, zda k obdělávání používáte nějakou mechanizaci, snad kromě rotavátoru? Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 25.216 (?), 15.9.2023 20:52

Dnes jsem kopal brambory, půda byla ještě docela vlhká. Takže extrémní sucho na tom našem západním konci HK není. A proč odlisťujete? Jediné, co ve vegetaci dělám, je probírka plodů (pokaždé ale ve výsledku malou). Mimochodem, pod jednou sazenicí brambor jsem našel 7 krásných brambor, jedna jako druhá, každá váhy kolem 270g. Žádné mrňky s nimy. Odrůda Bernina. Hnojení, závlaha i chemie samozřejmě byly. Sázel jsem jen 5 kg sadby, takže jsem měl prostor je hýčkatlaugh.  To jsem trochu odbočil. Ale nemáte pocit, že konkrétně jádroviny mají letos v dozrávání zpoždění? Třeba i 14 dnů. Neznámé letní nashi dozrává až teď, jabloň Celeste také. Normálně dozrávali ve druhé polovině srpna. Bylo chladné jaro, bylo sucho. Není to tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika