Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2022



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?)
20.6.2022 14:30

A aby to nebylo jednoduché, na dnešek se chytilo 38 samců obaleče jablečného! Minulé dny skoro žádný. Druhý vrchol první vlny. Postřik bude nevyhnutelný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 81.144 (?), 6.6.2022 9:36
Pane 236.1, oslovují vás zde doktore... Pan Vysloužil? Tuším, že v Zhrádkáři jsem četl váš příspěvek o vhodnosti meruněk Bergeron na přípravu kvasu. Máte to z vlastní zkušenosti, kolik jste nakládal a jaká byla výtěžnost? Dá se dlouhodoběji uskladnit cca. 10 let na svatbu. Merunky po kroupách s razítkem pokud je zachráním asi uplatnění pro zavařeniny mít moc nebudou a nikomu je za pár šestek na kvas prodávat nebudu... A po tom co jsem se letos s merunkama namordoval nepřipadá v úvahu ani prodej destilátu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.141 (?), 7.6.2022 16:54

Já jsem první postřik proti obaleči provedl 1.6. Zatím první výraznější vlna byla asi 21.5. kdy se chytilo do lapače 10 obalečů. Pak nastalo ochlazení a deště a od té doby max 1-2ks denně, takže zatím čekám...

Jak funguje vůbec postřik insekticidem Mospilan? Má psáno OL 14dnů, znamená to, že ve stromu po dobu 14dnů koluje účinná látka a pokud by se během těchto 14 dnů vylíhly z nakladených vajíček housenky obaleče a začaly ožírat listy, popř. plody, tak je účinná látka zlikviduje???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 7.6.2022 17:30
Ochranná lhůta se udává s ohledem na konzumaci ovoce pro lidi. Nepočítejte s tím, že účinnost bude 14 dní... I když mám koupený nový přípravek, kde se udává, že má chránit až 60 dní! U mospilanu to bylo v minulosti vidět na mandelinkách, že ještě než skončila ochranná lhůta, nově vylíhlé larvy žraly vesele dál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 6.6.2022 9:27
Pane Mičurine, děkuji za radu, netřesk budu muset pořídit, ale nevím kde ho u nás najdu... Byl to mravenec, oklepával jsem je z výhonů mladých nově vysazených jabloní postříkaných Saniem ultra. Vlezlo mně jich na ruku víc a jednomu se podařilo štípnout. Potřel jsem slivovicí a česnekem, večer jsem si dal prášek na alergii a usnul. Dnes je ten flek 8 cm, ale je vidět, že se ta alergie uklidnuje. Kdysi jsem dostal několik žihadel od vos a v porávnání s tímto to byly jen malé bobulky. Nějaký ten mravenec si už v minulosti taky štípl, ale nikdy nic tak rozlézavého, určitě na tom má podíl ten postřik...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 6.6.2022 12:26

Pane 81.144 mám pro Vás dobrou zprávu.Manželka se sukulentům dost věnuje a netřesům zvlášť.Nedávno se dívala na pořad zřejmě Polopatě kde mluví o účincích netřesku.Nemusíte zrovna pěstovat zdivočelý netřesk střešní i ušlechtilé mají léčivé účinky ale mají různou intenzitu účinku.Uváděli v pořadu protialergické, protizánětlivé a uklidňující účinky.Pokud nějaký dostanete nebo koupíte měl by se upřednostňovat velikostně s mešímy až středními a hustšími zelenými růžicemi s červenohnědými špičkami.

Vaše reakce může být zapříčiněna kontaminací postřikem mravence.Ale kdo ví.Mnohokrát nás něco štípne a nic a jednou za čas z toho vznikne problém.Před lety jsem podcenil štípnutí muňkou, neošeřil netřeskem a za pár dnů se vpich podebral a i když jsem potom léčil netřeskem, stále hnisal a nechtěl se hojit.Půl roku trvalo než se rána zahojila.Dodneška mám na holeni v kůži důlek.Takže ošetřit hned, než se infekce rozvine

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 6.6.2022 13:03
Ještě jednou děkuji pane Mičurine za podrobné informace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 7.6.2022 13:45

Včera proveden první postřík proti obaleči, pár jablíček už bylo červavých, dnes jsem je rozlousk a červíci už jsou kaput. Feromonové lapače nepoužívám z toho důvodu, že nechci do zahrady přilákat škůdce z celého neošetřovaného okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 8.6.2022 14:40

Najít v těchto dnech mezerku pro ošetření jádrovin je docela hoňka.Dnes před polednem to vyšlo.Integro + Bellis.Zítra už má zase přeprchávat.Dneškem jsem ukončil integrovanou chemickou ochranu.Žezlo předávám přírodě.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 8.6.2022 16:51

Tak to já udělám asi už jen jeden fungicidní postřik, podle počasí. Padlí jsem zvládnul (několik let se neobjevilo) a strupovitost také. Spadané listí, jako zdroj prvotní infekce strupovitosti, je už rozložené. Teď se šíří strupovitost z napadených listů na zdravé hlavně deštěm, tyhle spory nelétají. Jelikož jsem zvládnul prvotní infekci intenzivními postřiky v březnu, a hlavně v dubnu a květnu, tak se mně nemá co šířit a jeden postřik na závěr fungicidní ochrany bude stačit. Jako rána z jistotylaugh.  A pak už jen na přelomu prázdnin jeden postřik proti druhé generaci obaleče jablečného. A do podzimu budou jablka téměř v BIO kvalitě! V polohách nad 300 mnm se druhá generace obaleče jablečného vyvíjí částečně nebo vůbec. Ale v žádném případě na to nelze spoléhat! Otepluje se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?), 20.6.2022 14:30

A aby to nebylo jednoduché, na dnešek se chytilo 38 samců obaleče jablečného! Minulé dny skoro žádný. Druhý vrchol první vlny. Postřik bude nevyhnutelný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika