Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?)
3.7.2019 21:25

Pravdepodobne budem striekať podľa Amet-u, ÚKSÚP sa mi zdá až príliš oneskorený. Predpokladám, že cez víkend pôjdem na to.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 16.6.2019 20:09

Tiež mávam múčnatku v malom rozsahu na Rubinole, Angolde a aj Topaze. Myslím si, že tieto odrody sú skôr odolné proti chrastavitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 189.226 (?), 16.6.2019 21:24
Je to tak, rezistence je proti strupovitosti, proti padlí ale bývají tyto odrůdy jen víceméně odolnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 26.6.2019 7:13

Minulé dny se do lapáku na obaleče jablečného chytil sem tam jeden, ale za dnešní noc jich bylo 48! Vypadá to na už druhou generaci. I podle AMETu. Pro okolí HK je počátek letu motýlů druhé generace na 80 procentch. Takže i postřik bude už začátkem července (pro HK). Ne v jeho druhé polovině, jak bývá zvykem. Horko dělá divy. A je pravděpodobné, že se druhá generace vydaří i ve vyšších polohách, kde se v chladnějších letech téměř nevyskytovala a nemuselo se proti ní ošetřovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 145.147 (?), 28.6.2019 11:13
Minulou noc 33 a na dnešek 25 obalečů. Postřik larvicidem je cca za týden nutný, ať je to další vrchol první generace, nebo je to už druhá generace. To je jedno, protože práh škodlivosti je 2-3 úlovky za jednu noc, samozřejmě musí být i teplo, což je. Chtěl bych použít Reldan, ale nevím, nevím. Nechci obtěžovat sousedy smradem, aby nemohli večer v těchto vedrech luftovat. Tak asi Integro či Mospilan. Reldan má ale kratší rezidua, můj favorit dle P.zP. :-) :-) :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.7.2019 10:42

Tak na dnešek asi 60 (slovy šedesát)! surprise... To snad žádné roky nebylo. Podle AMETu (okolí HK) je cca dnes počátek letu 2. generace. Já jsem o pár dnů napřed. Integro, co nejdříve, to jistí! Postřik Integrem musí být dokonale provedený, protože nemá systémové vlastnosti, neproniká na druhou stranu listu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 3.7.2019 10:51

U nás je podľa ÚKSÚP aktuálne ošetrenie v čase hromadného liahnutia húseníc v termíne od 11.-14.7. Podľa Amet-u sú podmienky pre liahnutie húseníc splnené na 89%. Zatiaľ čakám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 3.7.2019 11:47

Pokusím se najít vajíčka. Pak to bude tutovka. Podle mých pozorování (larvicidy by se mělo stříkat cca. 5.7.) je nejopožděnější ÚKSÚP, pak e-agri, nejméně AMET.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 3.7.2019 21:25

Pravdepodobne budem striekať podľa Amet-u, ÚKSÚP sa mi zdá až príliš oneskorený. Predpokladám, že cez víkend pôjdem na to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 4.7.2019 15:19

Tak mám postříkáno Integrem. Na dnešek se nechytil jediný sameček!!! Přitom bylo večer poměrně teplo. Podle ÚKSÚP - pro nejsevernější nížiny Slovenska - tj. cca jako Hradec Králové v Čechách - by se mělo stříkat ovicidem až kolem 15.7. a larvicidem až po 20.7. Nehledal jsem historii doporučení ÚKSÚP, ale připadá mně nějak moc stejná. Každoročněwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.3 (?), 5.7.2019 9:32
Kuky: Nemyslím si, že by si ÚKSÚP termíny signalizácie "vycucával z prsta". Tiež by som nedával rovnítko medzi najsevernejšie oblasti Slovenska a Hradec Králové. Postrek larvicídom plánujem na pozajtra - teda tiež trochu skôr ako odporúča ÚKSÚP. Ešte pre zaujímavosť pridám termíny mojich postrekov proti 2.generácii obaľovača (jadroviny) za posledné roky - v podmienkach teplej nížiny j.-z.Slovenska: 2013: 10.7., 2014: 5.7., 2015: 21.7., 2016: 19.7., 2017: 16.7., 2018: 8.7. (vždy išlo o postrek larvicídom). Otázkou samozrejme je, či je menšou chybou 'uponáhľať sa', alebo 'zaspať'. Pokiaľ si robíte vlastnú signalizáciu lapačmi a/alebo detekciou prvých vajíčok, je určite rozumné riadiť sa podľa seba. Každý rok je v tomto trochu iný a aj blízko seba ležiace oblasti sa môžu v optimálnych termínoch dosť líšiť. To ale viete napokon lepšie než ja. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika