Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



host - 44.23 (?)
6.4.2017 19:31
Tak jsem byl ty svoje dve jablunky zkontrolovat a uz tam byly tei spicky zamotane. Striknul bych to, ale strasne tady fouka. Neni to to proti cemu se strika ve faz mysiho ouska? Diky Zdenek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 44.23 (?), 6.4.2017 19:31
Tak jsem byl ty svoje dve jablunky zkontrolovat a uz tam byly tei spicky zamotane. Striknul bych to, ale strasne tady fouka. Neni to to proti cemu se strika ve faz mysiho ouska? Diky Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 6.4.2017 20:13
Tak jsem nasla na jablku housenku pidi housenku. A na tresnich par tresnovych msic. Achychouvej. Mam to vyfocene. A jeste mi asi ta drza housenka udelala dirky, prokousala par listecku. Mrcha jedna! Cim tedy postrikat? Tresen kvete tak pulka stromu. Jablko uz vykukuje, ze brzy bude kvest. Nevim, zds to bude videt. Zelena housenka na fotce. Jeste mam tu hnedou mrchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 7.4.2017 9:49

Nevím, zda si dostatek lidí uvědomuje, že každé použití biocidu znamená zátěž pro prostředí a také pro spoustu užitečných organizmů. Proto by mělo být adekvátní situaci a biocid používán v případě, že objektivně hrozí, že patogen či škůdce budou mít zásadní vliv na kvantitu či kvalitu úrody. Pro mě to výskyt pár housenek či květopasů není. Ale zvážení je na vás...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 8.4.2017 5:50
Pred peti dny jsem strikal merunku Horizontem. Neco mi zdylo v posteikovaci. Muzu to pouzit na druhy postrik? Diky Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.118 (?), 9.4.2017 16:24

Tak jsem nasla na jablku housenku pidi housenku. Achychouvej. A jeste mi asi ta drza housenka udelala dirky, prokousala par listecku. Mrcha jedna! Cim tedy postrikat?

Naprosto souhlasím s Daníkem. Příspěvek, na který reaguje, mě opravdu vyděsil. Ale věřím, že většina pěstitelů přemýšlí a nezabíjí každou housenku pidi housenku, která si dovolí prokousat pár lístečků. Zvláště, když nemá ani tušení, co to je...

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 14.4.2017 12:56

Měl bych dotaz ohledně postřiku proti strupovitosti.

Venku je +10°C a jabloně mají malé lístečky, kvítečka ještě zavřené (zelené). Čím by jste doporučili ošetřit? Mám tady Syllit 65W nebo Talent.

Děkuji katoo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 14.4.2017 14:36

Syllit je rozváděn pletivy jen částečně, nefunguje na padlí, dobře účinkuje při nižších teplotách, proto ho používám na začátku sezony a má jedny z nejlepších eradikativních účinků na již napadených listech. Poměrně dlouho zůstávají rezidua.

Talent plně systemický, doporučovaný při teplotách nad 12st., funguje na strupovitost i padlí.Nechal bych si ho na později.

U nás na postřiky fouká hodně vítr..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 14.4.2017 15:27

Určitě bych použil oba najednou, když už budu stříkat. Pokryje se strupovitost a padlí zároveň a teploty teď lezou i nad 10°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 14.4.2017 16:02
Pokud budu míchat tank 10L, tak dat 4,5ml Talentu a 10g Syllitu? Nikdy jsem dva prostředky nemíchal, proto se raději ptám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.82 (?), 14.4.2017 17:42
Mrknete na tabulku misitelnosti-Syllit to nema rad. Navic co postriky neopakovat tak at mate co strikat priste...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika