Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 192.42 (?)
7.6.2016 14:57

Přidám dotaz jak dlouho funguje postřik Calypsem??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 4.6.2016 9:29

Včera obaleč jeden, dnes tři... Vypadá to, že vrchol kolem HK už byl. I podle ametu. Stříknul jsem dnes ovilarvicidem Dimilin (+ Syllit + Zato). Pokud nebude nějaká mimořádná situace, tak další a poslední jeden postřik bude až za dva měsíce proti druhé vlně obaleče.

Larvicidem (Calypso, Mospilan, Reldan) bych to v HK viděl cca 10.6.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.122 (?), 5.6.2016 14:30

Zdravím. Mohu smíchat Score plus Delan s nějakým přípravkem proti mšicím? Nebo musím stříkat dvakrát? A s jakým odstupem? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.6.2016 14:56

Určitě to smíchat lze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 5.6.2016 20:54

no, řekl bych, že tak brutální výskyt strupovitosti v červnu jako nyní v ms kraji snad nepamatuju. Dnes jsem na jonagoldu pravidelně ošetřovaném proti strupovitosti objevil pár dosti napadených listů, šplíchnul jsem Talent a Zato + Calypso na mšice. Juknul jsem o 5 metrů dál k sousedovi, který neošetřuje a listy má komplet skvrnité. Největšího překvapení jsem se dočkal na chalupě v Beskydech - Rubín byť od zimy ošetřován, ale nyní jsem se tam 3 týdny nedostal, zcela napadené listy. Rezistenty, Onatario, Spartan zatím bez příznaků...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.6.2016 21:40

Já jsem dnes protrhával Idaredy. Listy čisté, jen jsem našel jeden strup v místě, kde se plody dotýkaly, kde se drží voda. Jedno jablíčko ho mělo, to druhé bylo zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.213 (?), 7.6.2016 13:57

Kdy je nejlepší udělat postřik proti 1. generaci obaleče Mospilanem? Na listech a plodech jsem již objevil vajíčka. Mám ještě čekat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 192.42 (?), 7.6.2016 14:57

Přidám dotaz jak dlouho funguje postřik Calypsem??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.229 (?), 7.6.2016 17:44
Dávam do pozornosti článok v dnešných novinách SME na str. 6 a7, týkajúci sa vymierania včiel. Zaujímavé údaje, spomínajú sa pyretroidy, ale najviac ma zaujal (znepokojil) údaj o neonikotinoidoch, medzi ktoré patrí aj Calypso. Podľa jednej štúdie poškodzujú nervový systém včiel a údajne hrajú kľúčovú úlohu pri kolapse včelích populácií. Nie som odborník, neviem to posúdiť, každopádne Calypso používam rád a pomerne často... a určite nie som sám. Pílime si (ľudstvo ako biologický druh) naozaj konár na ktorom sedíme? Ivan Hlavatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 7.6.2016 18:08

Pokud jsou nakladená vajíčka (vrchol letové vlny), tak Mospilanem už lze (do cca 8 dnů po vrcholu letové vlny). To platí zvláště i o Calypsu. Délka působení záleží na plodině a škůdci. Pro obaleče jablečného jsem někde četl, že nejvýše 14 dnů (Calypso i Mospilan). O neonikotinoidech se píše už několik let. Byly zakázány např. pro moření semen kukuřice proti žravým škůdcům (včely pijí vyloučené kapky vody na listech). A Calypso už asi také čeká konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 8.6.2016 14:59

Nj, čekal bych, že včely mohou dostat dávku při postřiku do květu, proto třeba proti pilatce stříkám až na pidi plůdky. Jiné dávky různého mixu pesticidů asi dostanou na kvetoucí řepce ap., řekl bych, že velkozemědělci si s tím zase tak hlavu nelámou. A nakonec je dorazí zahrádkáři jako můj soused - na jaře stříkal vše na zahradě a na otázku čím stříká povídá "já nevím, ale je to německé... kvalita, pak už ničím nestříkám!" Výsledek - broskve zcela zkroucené listy, jabloně strupovité, že se nehodí ani do kvasu, meruňka prakticky umřela na monilii a švestka je zcela pokroucená od mšic. A s tímhle infekčním prostředím se musím vyrovnat pár metrů od plotu... takže jeden by rád bio, ale dost dobře to nejdesad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika