Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Jabloně > Orion

Orion

Jiří II (599) - xxx.xxx.120.64 (?)
5.5.2019 17:08

Letos by to mohlo s Orionem vyjít na jedničku. Lituji že se mi nepovedla lepší fotka, pohled na kvetoucí stromek je totiž úchvatný. Odhaduji, že na podnoži MM111 v extenzivních podmínkách, bude jednou Orion strom jako stodola.

Obrázky:

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | <...6, 7, 8   

Orion

host - xxx.xxx.205.204 (?), 18.10.2016 19:31
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

to aj ten opál je kyselejší? Vsade píšu, že je vraj sladký. Dúfam, že to bude len tou vašou drsnejšou polohou, lebo píšu, že je vhodný do teplých vinohradníckych oblastí, čo je môj prípad. Chcem využiť, že narozdiel od triploidov orionu a siriusu má slabší rast a tak by sa mal dať rozumne tvarovať aj na silnejších podpníkoch.

Připojit reakci   

Orion

Mičurin II (979) - xxx.xxx.165.146 (?), 18.10.2016 20:26

Zdravím pánové.Neochutnal jsem celou žlutoplodou řadu.Nemohu srovnat podobnost chutí ale Orion i přes všechny potíže pro mě znamená jablko zcela originální chuti.Nechávám jej na stromě o týden déle než je doporučováno.Zpočátku je při konzumaci navinulejší pak se rozleje sladší a zcela originální chuť kterou v jiných odrůdách nenajdu.Proto ji toleruji i přes mnohé nedostaky v pěstování.Pro stabilní a každoroční úrody tato odrůda není zřejmě stvořena.Za sebe nevadí - Mičurin II (470 m)

Připojit reakci

Orion

Petr z Pardubic (7035) - xxx.xxx.70.240 (?), 12.12.2016 17:29

Když porovnám svoje Oriony a Otavy, tak chuťově stále vychází lépe "původní" Otava. Orion (Golden Delicious x Otava) jsem ale musel sklízet dost brzo, než je všechny rozklobou špačci. Přesně takhle nakyslý odvar jsem tenkrát koupil v těch Častolovicích, že by je také sklízeli dříve než je zdrávo?

Připojit reakci

Orion

Mičurin II (979) - xxx.xxx.165.146 (?), 6.10.2017 21:39

Orion - 2017 - štíhlé vřeteno

Chuťová perla našeho šlechtění - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci

Orion

Mičurin II (979) - xxx.xxx.165.146 (?), 7.11.2018 21:02

Orion  -  2018   - štíhlé vřeteno

Česká odrůda, kříženec (G.Dlelicious x Otava).Letos není co předvést, viz foto toho nejpovedenějšího.Úroda kolem 15 plodů značně vzhledově poškozených rzí nebo nadměrnou velikostí hraničící až růstovou deformací a také vysoké procento špatně vyvinutých plodů.Tedy opět zvláštní dvouletá alternace co do násady tak kvality plodů.Je zajímavé a není to poprvé, pokud má standartní násadu, plody jsou vcelku vyrovnané jak velikostí tak tvarem.Rzivost slupky a další poškození se jí skoro vahýbají.Alternaci se mě nepodařilo zatím prolomit.Dva roky se věnuji hlavně tvorbě plodonošů.Růst je stále silný i přes průběžný letní řez a mnou špatně zvolená podnož MM106 (jiná nebyla)pro triploid a tvar štíhlého vřetena dělá také svoje.Držím tuto sortu především pro její vynikající a osobitou chuť.Ostřejší jablíčko ale podbarvené příjemnou sladkostí a originální příchutí.Každopádně zůstane na stanovišti.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci

Orion

Jiří II (599) - xxx.xxx.120.64 (?), 5.5.2019 17:08

Letos by to mohlo s Orionem vyjít na jedničku. Lituji že se mi nepovedla lepší fotka, pohled na kvetoucí stromek je totiž úchvatný. Odhaduji, že na podnoži MM111 v extenzivních podmínkách, bude jednou Orion strom jako stodola.

Obrázky:

Připojit reakci

Orion

Mičurin II (979) - xxx.xxx.165.146 (?), 2.10.2019 21:09

Orion - 2019 - štíhlé vřeteno

Dle mého hlediska nejlepší šlechtění střížovické líhně za mnoho let.Originální ničemu nepodobná chuť.Je oproštěna od rubínového podbarvení chuti mnoha šlechtění včetně přenosu hořké pihovatosti a rzivosti slupky.Což už je trochu nuda.Vyjímka je Rozela která tuto příchuť vylepšila.

Po hromadném propadu plůdků o velikosti pingpongového míčku koncem června zřejmě způsobeném špatnému vývinu plůdků po květnovém mrazíku přece jenom něco zůstalo.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Obrázky:

Připojit reakci
<...6, 7, 8   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Slepice stále kvokají18:43
Slepice stále kvokají14:33
Slepice stále kvokají9:10
Chov pstruhov3.6.2020
Chov pstruhov1.6.2020
Chov pstruhov31.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů