Ontario a Wagenerovo



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 185.138 (?) 
30.1.2010 10:31

To vodnatě sklovité je nějaká chyba ve výživě, něco mu chybí v období růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 33.35 (?), 30.1.2010 10:45
Myslím si, že jablko pana Harta by mohlo být Wagenerovo, nebo nějaký kříženec Ontaria. Těch kríženců Ontaria je více, např. na Valašsku existuje velmi zajímavý kříženec Jaderničky moravské a Ontaria, které vyšlechtil František Trpík z Rožnova pod Radhoštěm v roce 1953, jmenuje se Rožnovské citronové. Plody údajne vypadají jako malé Ontario, jsou ploše kulovité, po Jaderničce jsou velmi odolné proti mrazu a velmi dobře se skladují. Jen údaje se o něm velmi těžko zhánějí. Hodne stromů by mělo být na Rožnovsku a Vsetínsku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.130 (?), 9.3.2023 12:08

Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o nějaký zdroj, ze kterého popisujete odrůdu. Rožnovské citrónové? Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 30.1.2010 12:37

Je to tak, útlum pěstování Ontarií vidím v glorifikaci sladkých a červených jablek v naší populaci. Taky výrazný sklon ke střídavé plodnosti. V tom jsem ale spatřoval naopak malou výhodu. Když byl mimořádně špatný rok a jablek bylo málo, tak Ontario pokaždé zaplodilo, pokud v předešlém roce strom odpočíval. Na mé zahradě je vytlačila odrůda Jonalord - podobné plodové vlastnosti, ale pravidelně plodící a rezistent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 30.1.2010 16:46

Jen tak pro zajímavost jsem vybral 5 větších jablek Ontário,  zvážil a změřil. Takže průměr se blíží k 9 cm a hmotnost průměrná z pěti na obrázku239 gramů.  Je faktem, že na podzim brzy po očesání na výstavě mívají úplně jiné vybarvení a je tam hodně zelné. Literatura nedporučuje pro tuto sortu jablek severní orientaci, protože tam údajně nedozrají nebo nejsou k jídlu. Ovšem na zahradě je dobré mít jeden strom, protože se jedná o výjimečně dobrého opylovače.

Zvážené a změřené
Zvážené a změřené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 30.1.2010 17:08

Ontario je bezesporu zajímavé jablko, ale podobně jako pan Vysloužil, jsem ho před lety nahradil Jonalordem.

Je ale dosti citlivé na namrznutí ve dřevě.  Po kruté zimě v roce 1985 hodně stromů této odrůdy u nás a v okolí odešlo (jsem z Podkrkonoší). Dnes např. byl u nás poměrně teplý a slunečný den a podle předpovědi má být v noci silný mráz. To mohou mít takovéto odrůdy problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.238 (?), 30.1.2010 18:38

Loni jsem ochutnal Ontario a jeho chuť mi přímo učarovala. Mám zahrádku 400 m n.m, ale po Ontariu toužím. Jenže je nikde nemůžu sehnat, poraďte prosím. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.238 (?), 30.1.2010 18:44

Pardon, zapomněl jsem na pana Peška, ale ten je ode mne dosti daleko, bydlím u Opavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 30.1.2010 21:13

V nabídce ho má zahradnictví Droždín, loni ho měli i ve "starých odrůdách"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika