Ontario



prchal jan - (7) - 234.10 (?)
12.3.2009 11:32

  Dobrý den, Lotos Vám bohatě nahradí Selena, která je kvalitnější a mnohem déle vydrží. 

Prchal J

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 4.3.2009 14:26

Já míval Wagenerovo rád, pokud plody pocházely ze zdravého, dobře živeného stromu. Starší, vyčerpané stromy měly jablka nesladká až nahořklá. Idaredy v teplých letech chutnají až jonathanově, v těch horších, chladnějších je nechce ani štrůdl. Bláhovky mám rád, škoda že nejsou větší.  Selena je plodná, jablka jsou pohledná, ale k jídlu jsou v době nejchutnějších odrůd. Každý sáhne raději po Desertu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 4.3.2009 19:11
Z podzimních odrůd je Desert asi opravdu bezkonkurenční. I zde to několikrát zaznělo. Zajímaly by mě zkušenosti s odrůdou Lotos. Já o ní zatím vím pouze tolik, že to je resistent a to, co se uvádí v pomolo- giích. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
prchal jan - (7) - 234.10 (?), 12.3.2009 11:32

  Dobrý den, Lotos Vám bohatě nahradí Selena, která je kvalitnější a mnohem déle vydrží. 

Prchal J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 13.3.2009 0:47

Teď začínáme jíst Karmínu.  Je "R" a docela chutná. Idareda určitě nahradí a ještě určitě měsíc bude konzumovatelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 13.3.2009 2:56

Jabloně jsem dost zredukoval a přešel víc na modré ovoce + hrušky.Dnes mám bohatou úrodu Glostera, který teď konzumně dozrává a má své nectnosti (strupovitost).Postupně ho přeroubovávám.Někdo přede mnou vzpomněl chuť Ontaria v souvislosti s ryzlinkem rýnským.Chuťové buňky se asi podřizují věku.Pořád mně vadí u všech novějších odrůd přemíra cukru a u jablek dokonce dříve sáhnu po pěkně zralém Ontariu nebo Boskopském a "polosuchý rýňáček"rovněž zbožňuji. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 13.3.2009 20:20

Selenu pěstuji osm let. Celkem jsem spokojený.  Z Vaší odpovědi jsem tedy usoudil, že Lotos nic moc. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.42 (?), 29.3.2009 10:58

Máte pravdu pane Vysloužile. Souhlasím s Vámi, že odrůda Wagenerovo je pro mě chuťově velmi dobrá. Ve srovníní s Idaretem či Boikovo je méně náchylná ke strupovitosti i padlí.Ošetřuji tři statné stromy (cca 30-40 let) na zahradě po dědovi a mohu potvrdit, že i v horších letech přináší dostačující počet jablek. Když se pravidelně nestříhají a nepřihnojují, tak je u nich snaha ke střídavé plodnosti. Naštěstí každý rok alespoň jeden strom dobře zaplodí. Jablka i v podmínkách Plzeňska dobře vyzrají a je z nich výborný sladký aromatický mošt. V době sklizně jsou jablka poměrně šťavnatá. Opravdu se jedná o tak trochu zapomenutou odrůdu, která i při minimálním chemickém ošetřování přináší kvalitní jablka.

Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.147 (?), 19.10.2014 22:19
Dneska jsem právě trhal ontária, mám jich asi metrák, jsou to moje nejoblíbenější jablka, mám ještě druhý strom, který plodí v lichém roce, ale zatím je ještě menší, takže příští rok bude jablek méně. V každém případě jablka mají skvělou chuť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.76 (?), 19.10.2014 22:56
U nas v 500 metrech jsou I pres shovivavy podzim zelena jak brcal, sucha, trpka a drsna jak struhadlo :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.64 (?), 19.10.2014 23:16

U nás jsou ve 400 metrech hezky červená. Jen část je jich jak píšete, tam kde se dostane míň slunka. Na tyhle jabka taky nejdou vosy, ale chutnají kosům. U vysokokmene to není zase taková pohroma.  Mě osobně tyto jablka chutnají, ale ne v tuto dobu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika