odrůda Signe Tillisch



host - 182.227 (?)
4.2.2021 13:16

P,


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 161.138 (?), 12.11.2008 19:39

Tato odrůda je svými chuťovými vlastnostmi mezi staršími podzimními odrůdami nepřekonaná. Má jednu velkou nevýhodu. Silně trpí strupovitostí a starý vysokokmen nelze chemicky ošetřit.Plody jsou velké. Na obrázcích je odrůda Gravštýnské, které zraje dříve, má mastnou žíhanou slupku na žlutém podkladu. Plody jsou velice šťavnaté. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 12.11.2008 20:13

Jablka skutečně vypadají jako Grávštýnské, zejména na těch krajních fotkách. Málokdy ale vydrží svěží do listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 1.3.2009 11:58

dle příspěvku fotobanky odrůd, bych ještě typnul, že to je Harbertova reneta, je to na té tabuli pravo dole druhé od spoda. To pravé jablko odpovídá barevně nejčastěji se vyskytujících plodů. Jablka se sklízejí krátce po řechtáči soudkovém, tedy podzimáč, ale vydrží ve vhodném skladu do Vánoc. Vyjimky, které nejsou napíchané či jinak infikované, vydrží k jídlu až do února. Chut je sladká, šťavnatá. Strupovitostí trpí silně.Pokud nejsou jablka vybarvená, přípomínají mi některé plody Signe Tilish. Strom nyní na sklonku plodnosti roste slabě.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juraj Kafka - (15) - 46.80 (?), 3.3.2009 17:41

Přidávám ještě několik fotek na dením světle, snad to bude něco platné. Jak jsem řekl, může to byt také ta Harbertova reneta, kterou můžete vidět na té tabuli u příspěvku "Fotobanka odrůd" a klidněse může stát, že se jedná o něco zcela jiného.Česané vydrží ne do listopadu ale přes vánoce. I když dost plodů spadne už při sklízení brambor. Sladké až hanba. Trpí strupovitostí, to je vidět, taky hnědými skvrnami v dužnině i na slupce, snad nedostatek Ca a nebo jiný důvod. Monilií trpí silně.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.8 (?), 3.3.2009 21:34

Harbertova reneta není chuťově nic moc. Grávštýnské z vyšší polohy vydrží v pohodě přes vánoce, nápadně voní. Signe Tillish je zelené a hranaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.173 (?), 4.4.2020 17:01

Signe Tillish mám. Sázel ji můj děda v roce 1945, ale to jsem ještě neexistoval... jabloň dodnes plodí. Nestarám se o ni, roste jak chce, jablka má hodně strupovitá, kyselejší, ale např. do štrúdlu výborná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 3.2.2021 12:17

Ani na jedný fotce se nejedná o odrůdu Signe Tillish.

Až budou zralý moje Signe Tillish přídám jsem fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 4.2.2021 11:22

S dovolením pro představu uveřejním popis a foto Signe Tillish z pomologie "Jablka - Dvořák - Vondráček - 1969".

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 4.2.2021 13:16

P,


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika