Příspěvky uživatele - Juraj Kafka

Pochlubte se svými výsledky roubování, 7.5.2009 Obsahuje fotku
Další pokus a už jsem o tom psal v jiné rubrice byl mišpule na jeřábu obecném kopulací. Srůst pěkný, ale slabší růst naroubované části. Je to staré asi 4 roky. 2. celkový pohled 3. mišpule na hlohu roubovaná za kůru (jizvy na... celý příspěvek >
Pochlubte se svými výsledky roubování, 7.5.2009 Obsahuje fotku
Tak trochu zbaběle se chlubím jen jádrovinami. Na peckoviny jsem si ještě netroufl a nebyl ani letos nějak čas.) Na 1. snímku asi 6tiletý srůst jabloní roubovaných za kůru.  Rouby byly s dvouletého plodného dřeva a první co bylo tak... celý příspěvek >
Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?, 2.5.2009
Přikládám osobní degustační vložku několika odrůd. Plody byly skladovány v chladícím boxu. Stupňuji chuti sestupně: sladká, navinule sladká, sladce navinulá, kyselá, méně výrazná. Opál - žluté jablíčko menší až střední velikosti. Posud pevné,... celý příspěvek >
Stagnace Kamčatské borůvky, 1.5.2009 Obsahuje fotku
A takhle vypadá násada M. Triumf na prvního máje u mě.
Staré odrůdy, 3.3.2009 Obsahuje fotku
Zdravím, jen přidám, dle mé zkušenosti je to strom nevyžadující častý průklest.foto stromu přidám někdy příště. Plodí jednotlivě nebo po dvou plodech, a tak jsou plody pravidelně rozmístěné po koruně stromu a jsou velikostně poměrně vyrovnané.... celý příspěvek >
odrůda Signe Tillisch, 3.3.2009 Obsahuje fotku
Přidávám ještě několik fotek na dením světle, snad to bude něco platné. Jak jsem řekl, může to byt také ta Harbertova reneta, kterou můžete vidět na té tabuli u příspěvku "Fotobanka odrůd" a klidněse může stát, že se jedná o něco zcela... celý příspěvek >
Opět pomologiské určení odrůdy, 9.11.2008 Obsahuje fotku
Zdravím, tak na tento týden jsem Vám připravil oříšek, možná pro někoho ne, ale toto jablíčko mě dostalo. Nejdřív jsem myslel, že to je Hornokrajský malináč. Je ze SR ze zahrady mojí švagrové matky. jablko je soudkovitého tvaru, poměrně velké a... celý příspěvek >
Odrůda Stark Erlist, 8.11.2008 Obsahuje fotku
přikládám foto odrůdy Starkovo nejranější. dozrává asi 10 - 7 dní před Průsvitným letním, sklizeň je nutno dělat probírkou na dvakrát a natřikrát. Zákrsek je asi 25 letý. Ovšem podnož neznám. Je to stále vitální strom, koruna poměrně zahuštěná. Nemá... celý příspěvek >
odrůda Signe Tillisch, 8.11.2008 Obsahuje fotku
Připojuji fotky dvou jablíček odrůdy, o kteréž si myslím, že je SigneTilish. Světelné podmínky jsou horší na focení. Přidám ještě typičtější kusy, ale tyhle jsou menší a mimořádně vybarvené a hlavně nyní k jídlu. Kromě strupatých až popraskaných... celý příspěvek >
Mišpule japonská, 6.3.2007
Lokvát neboli mišpule japonská, se dá pěstovat jako nádobová okrasná rostlina, podobně jako např. Oleandr. A sice na sezonu je více než vhodné ji letnit. Nesnáší však déšť - listy hnědnou od špiček. Je proto dobré ji umístit na terasu pod střechu či... celý příspěvek >
Ázijské hrušky-štepenie, 5.3.2007
nashi hrušně výborně srůstají s klasickou hrušní. Vrubľovat lze úspěšně v době mízy za kůru. Vyzkoušeno na pláňce a na odrůdě Lucasova.
Naschi, 5.3.2007
Ano připojuji souhlas. Odrůda "Chojuro" patří mezi tzv. rumové nashi hrušky. Mají kulovitý tvar, ztluštělou stopku, a tmavou, v plné zralosti medově hnědou slupku. Chuť je výborná nasládlá s rumovou příchutí. Plody musí být zralé na... celý příspěvek >
jabloň štrudlák, 5.3.2007
Mimo té dlouhé skladovatelnosti,bych typoval na Lebelovo. To je také triploid, mající velké listy i květy... Jablka jsou mírně zploštělá, tlustá krátká stopka má svalec, slupka jablka je mastná, hladká. Barva je zelená, v plné zralosti žlutá, na... celý příspěvek >
odrůda Signe Tillisch, 5.3.2007
Dobrý den, tuto odrůdu máme doma, jako vysokokmen, Nutno říci, slaběji rostoucí, kvete ranně a plody jsou střední až velké pložšího tvaru, ve zralosti žluté barvy s červenooranžovým žíháním. Je to podzimní odrůda, plody jsou značně napadány... celý příspěvek >
Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit, 5.3.2007
Zdravím všechny milovníky ovoce i odborné pěstitele. Můj žebříček oblíbenosti je následující: Desert, BohemiaGold, Vista Bella, Hornokrajský malináč, Gala, Starkrimson, Čistecké lahůdkové a další... Zaujala mne zde poznámka na Topaz. Toto jablko... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika