Odrůda Míšeňské



host - 37.133 (?)
19.10.2021 12:38

Dobrý den,

znovu oživuji toto vlákno, protože jsi nejsem jistý jestli se na fotkách opravdu jedná o Míšenské České. Domnívám se že se může jednat i o Landsberskou Renetu. Můj popis k této odrůdě zní tak to: Nezralá slupka je zelená až když dozrává je nádherně žlutá a někdy se objeví i malé červené líčko. Stopečná jamka bývá rzivá. Dužnina je bílá, ze začátku šťavnatá a tvrdší. Začátkem prosince však je už křehčí, méně šťavnatější. Chuť je slaďoučká, příjemně kořeněná prostě delikátní. V této lokalitě kde jsem tuto odrůdu nalezl je těch stromů nejmín 100, všechny rostou slabě a koruny jsou menší více hustší. Letorosty jsou krátké. Minulý roky byli jablka menší hmotnosti okolo 80g, letos některé váží i 150g.  A ještě doplním že se nacházejí v otevřené a větrné poloze kde je jílovitá půda.

Odrůda Míšeňské
Odrůda Míšeňské
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 14.170 (?), 19.3.2014 11:26

4.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 19.3.2014 11:27

5.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 19.3.2014 11:28

6


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 2.2.2021 14:44

U Český Skalice je plno Míšenských v alejích u silnice.

Mají výbornou sladkou a štavnatou chut´ a plody važí okolo 100g až 150g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.242 (?), 2.2.2021 20:14

Když tak čtu ten krásný popis, je stále ještě zastoupené Míšeňské ve výsadbách východně a severně od Tábora? Víte někdo o nějakém konkrétním? Že bych se na nějaký strom zajel podívat a vzít roub. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 2.2.2021 20:35

Jestli máte zájem o Míšenské tak v zahradnictví Kruh ho prodávaj na podnoži A2 jako čtvrtkmen.

Ale budou ho mít až na podzim.

Na Táborsku nevím jestli jsou ještě ňáký stromy Míšenského ale u Lhoty pod Hořičkami na Českoskalicku jsou v alejích.

Chtěl jsem poslat souřadnice stromů kde se nacházej na mapě ale bohužel to neumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 2.2.2021 20:50

 Míšenské jde do plodnosti později.

Odrůda Míšenské potřebuje jílovitou hlínu a má ráda vlhčí půdu nesnese sucho kyž se tyhle pravidla dodrží tak plodí pravidelně každý rok.

Já sám mám Míšenské mezi nejoblíbenějšími odrůdy jablek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 19.10.2021 12:38

Dobrý den,

znovu oživuji toto vlákno, protože jsi nejsem jistý jestli se na fotkách opravdu jedná o Míšenské České. Domnívám se že se může jednat i o Landsberskou Renetu. Můj popis k této odrůdě zní tak to: Nezralá slupka je zelená až když dozrává je nádherně žlutá a někdy se objeví i malé červené líčko. Stopečná jamka bývá rzivá. Dužnina je bílá, ze začátku šťavnatá a tvrdší. Začátkem prosince však je už křehčí, méně šťavnatější. Chuť je slaďoučká, příjemně kořeněná prostě delikátní. V této lokalitě kde jsem tuto odrůdu nalezl je těch stromů nejmín 100, všechny rostou slabě a koruny jsou menší více hustší. Letorosty jsou krátké. Minulý roky byli jablka menší hmotnosti okolo 80g, letos některé váží i 150g.  A ještě doplním že se nacházejí v otevřené a větrné poloze kde je jílovitá půda.

Odrůda Míšeňské
Odrůda Míšeňské
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 19.10.2021 12:54

Další fotka

Odrůda Míšeňské
Odrůda Míšeňské
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 19.10.2021 12:55

A ještě další fotka.

Odrůda Míšeňské
Odrůda Míšeňské
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika