Odruda Fuji v Cesku



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?)
1.3.2012 12:07

Tak jsem si přinesl jablka z ISparu - Kenzi - a jsem úplně nadšený. Štavnaté, vinikající chuť - dá se někde v Čechách sehnat roub této odrůdy? Druhá otázka - a buhužel tuším odpověď je vhodnost do 550 n n.m.?

Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 168.226 (?), 17.2.2011 21:34
Kúpil som Pink Lady v záhradníctve až na maďarsko-slovenských hraniciach-v Rusovciach. Po 2 rokoch som zistil podraz: stromček je akási plánka s malými jabĺčkami tvaru hrušky, navyše extrémne napadnutá chrastavitosťou. Podobne s chrastavitosťou dopadla aj Gala Schniga. Keďže nechcem striekať fungicídy, idem ich na jar preštepiť rezistentnými odrodami. Všetky tie úžasné klubové novinky, ktoré nie je možné zohnať-iba ako nablýskané jablká v supermarketoch-potrebujú riadnu chemickú ochranu. Stačí keď striekame proti voškám (mšicím), viac chémie netreba. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 246.18 (?), 17.2.2011 21:46

Na výstavě ovoce jsem vyfotil jablko Pink Lady (úplně vpravo).

Pink Lady
Pink Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.233 (?), 25.11.2010 12:20

Pane Warga,

vidím, že tomu opravdu rozumíte, mohl by jste mi prosím poradit něco ohledně vhodnosti a výhodnosti tzv. vertikálních termálních korun u jabloní + co se odrůd k vhodnosti na tento střih týká?

děkuji Stanislav L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.233 (?), 26.11.2010 12:31

Četl jsem, že se tento střih používá na Novém Zélandu.

Stanislav L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.233 (?), 26.11.2010 12:38

Dobrý den,

já tenhle střih co popisujete viděl při sběru v Kalifornii v USA, ale nevím, jestli je vhodný i pro naše podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.70 (?), 23.1.2012 18:29

Vlastním něco kolem 400 jabloní těchto odrůd Fuji Kiku, Fuji red, Granny smith, Gala, Galaxy, Pink lady, Golden delicius, Pinova, Kenzi, Bredbern, Štark a všechny mám na podnožích m9 a ani s jednou odrudou není problém s dozrání na Jižní Moravě. Samozřejmě že Pink lady a Fuji se sklízejí jako poslední a nevadí jim ani malé mrazíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?), 1.3.2012 12:07

Tak jsem si přinesl jablka z ISparu - Kenzi - a jsem úplně nadšený. Štavnaté, vinikající chuť - dá se někde v Čechách sehnat roub této odrůdy? Druhá otázka - a buhužel tuším odpověď je vhodnost do 550 n n.m.?

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 158.124 (?), 1.3.2012 14:21

Vo firme Plantex Veselé pri Piešťanoch pestujú vo veľkom Fuji Kiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.205 (?), 1.3.2012 15:23
Ja mam Fuji z Plantexu, mam ju vysadenu 2.5 roka, zatial nerodila, ale rastie pekne. Byvam pri Bratislave. Juraj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 158.124 (?), 1.3.2012 20:50

Dobrý večer Juraj!

Dvaapol roka je ešte paráda! Neponáhľajte a tvarujte a vychovávajte. Skôr by bola chyba, keby už jablonka rodila. Ja mám doma strom Orion z Plantexu už 4. či 5. rokom a zdá sa, že v tomto roku bude mať konečne viac ako 5 plodov. Kvetných pukov je veľa, ale u tejto sorty je to do poslednej chvíľe neisté. Vlani sa na väčšine rodivých tŕňoch v apríli vyklbali iba ružice listov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika