Odrůda Admiral



host - 92.38 (?)
11.8.2021 13:21

Admirál a rubínovky obecně, jsou jak dítě bohatých rodičů. Když mu dáš nejlepší péči a spoustu lásky (slabou podnož, vydatné hnojení, bezplevelný úhor, štíhlé vřeteno), vyroste z něj rozmazlený spratek (pihovitost, nekróza). Dáš-li tvrdou výchovu, ať se postará, jak umí, nakonec ukáže své kvality.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 7.8.2021 13:08

Škoda to je.Kalcolit jsem aplikoval zatím dvakrát a chystám se na třetí a zkusit dopěstovat plody.Ovšem stromek s takto fatálním postižením nemá perspektivu.Nenadělám nic a mohu jen doufat, že příště bude líp.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 74.119 (?), 7.8.2021 22:07

no to je nadělení. A to jsem ho na podzim koupil a na jaře ještě přirouboval jinam. A Rozelu taky. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.41 (?), 8.8.2021 6:38

Dobrý den. Nebojte se toho. Stromek už mám parádní, letos násada skvělá a vše v pohodě. Postřik Wuxalem zatím 3x, zítra budu dělat další. Admirál určitě stojí za pěstování, jeho chuť je luxusní. Ať se daří. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.30 (?), 7.8.2021 15:35

admiral je preočkovany na beforesta, plody sa vytlacaju, horka pehovitost, zase ostalo par plodov na strome, podobne topaz brakovite plody na jar ho prestepim delorom... delor aj beforest su pestovatelsky vdacnejsie odrody, chutovo som s nimi velmi spokojny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 8.8.2021 13:17

Zdravíčko.Účelem mého příspěvku není odrazování lidí od pěstování Admirálu.Sám jej zřejmě zkusím znovu.Na druhou stranu není normální aby vysazený výpěstek při normální péči takto po pěti letech skolaboval.Ale kde sehnat kvalitní materiál.Podívejte se na snímcích na neuvěřitelnou proměnu podnože tohoto stromku za dva roky. - rok 2019 - vše zdánlivě v pořádku. 2 - rok 2020 - již je vidět vznik novotvarů na podnoži. 3 - rok 2021 - zdevastovaná podnož za pouhé dva roky.Mimochodem.Admirál jsem koupil od českého prodejce vlastním výběrem s původem českého školkaře.Od té doby hledám zdroje jinde.Proč bych jim měl věřit pokud se za pět let stane tato situace, nemluvě o desítkách dalších ovovocnářů co na tomto webu hledají radu a pomoc při podobných případech mě dostatečně varoval abych hledal jiné zdroje.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

1
1
2
2
3
3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.38 (?), 9.8.2021 21:54

Admirál je velká výzva, nic jednoduchého, ale když se to dokáže, odmění se plody, které v jarních měsících téměř nemají konkurenci. Podle všeho to tady uměl pán Hlavatý. Domnívám se, že to je hlavně otázka vhodné kombinace podnože a půdního typu, dále řezu a až nakonec hnojení.

Mám Admirál na M9, A1 a několika přeroubovaných stromech. Systematicky stříkám vápníkem, dusík i kompost jsem už prakticky vyloučil, stejně jako popel kvůli hořčíku. Většina plodů alespoň nějakou pihovitost vždy měla (něco jako dříve dukát). Důležité je dosáhnout velkého zatížení plody. Řez není také žádná začátečnická škola. Navíc chutná červíkům. Osobně teď vkládám nejvíce očekávání do silné podnože. Vzdát se ho však určitě nehodlám, hodlám to zkoušet, až na to přijdulaugh. Komukoliv rozkrájím v březnu jablka, Admirál chutná nejlépe díky přetrvávající šťavnatosti a čerstvosti, prostě chutná i z podřadného sklepa jako ze řízené chladírny...

Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.8.2021 12:20

Je to nekrotická rakovina dřeva a můžeme si vybrat zda nektriová či bakteriální nebo puchýřovitá rakovina kůry a nebo cytosporové odumírání jabloně.Prevenci uvádí atlas chorob výsadbu odolných podnoží (neuvádí které) a méně nachylné odrůdy do vlhčích a těžších půd.Vdušnost výsadby, ošetření ran po střihu a vhodná doba řezu.Některé nekrózy se také šíří infikovaným množiteským materiálem a podnožemi.Jsem přesvědčen, byl mě prodán již infikovaný stromek.Kvalitní péči rozhodně měl.Jinak se doporučuje provádět na podzim a na jaře ošetření měďnatými fungicidy.

Vzpoměl jsem si na kamoše, který bere stromky od jedné paní která má zahradnictví na severní Vysočině.Má svého dvorního dodavatele stromků který to nedělá ve velkokomerčním měřítku.Již několik let nebere výpěstky od renomovaných velkoškolkařů.Spousta potíží se zdravotním stavem a množství reklamací.Je to jeho kamoška tak se svěřila.Vidím v tom šanci a kamoš kontaktoval tuto paní a školkař množí i Admirál v mém požadovaném tvaru zákrsku.Jen podnož zatím není dořešena.Tak snad to klapne.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 11.8.2021 8:34

Mně takhle odešly a postupně odcházejí všechny rubínové odrůdy, které jsem zasadil. Je to podle mně podpořené těžkou jílovitou půdou a drsnými podmínkami. Škoda, u nás se Rubíny vybarvují fantasticky a jsou výtečné a trvanlivé. Nemám žádnou náhradu a nevím, zde nějakou budu hledat, čas se krátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 11.8.2021 13:21

Admirál a rubínovky obecně, jsou jak dítě bohatých rodičů. Když mu dáš nejlepší péči a spoustu lásky (slabou podnož, vydatné hnojení, bezplevelný úhor, štíhlé vřeteno), vyroste z něj rozmazlený spratek (pihovitost, nekróza). Dáš-li tvrdou výchovu, ať se postará, jak umí, nakonec ukáže své kvality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.151 (?), 11.8.2021 21:14

mě takhle naposled odešel "rubínový" Topaz (ten se po počátečním nadšení stal u mne docela propadákem, na přeroubovaných stromech zdrobňoval, červivěl a na zahradě v Beskydech došlo k naprostému prolomení rezistence ke strupovitosti. Přitom je to jedna z mála českých odrůd, jejíž využití jsem zaznamenal v jablkářském království severní Itálie.)

Rubíny byly u mne po léta famózní nosnou "zimní" odrůdou v podbeskydí, zdravotně nezvládly situaci, kdy jsem se o zahradu na pár let musel přestat starat. Držele na stromě jako židovská víra, často omlácené od větru.

Na ostravsku jsou pro mne neperspektivními podzimními jablky, přezrávají, vyžadují ošetřování proti strupovitosti, nadprůměrné červivosti a prostor s ohledem na specifický růst a řez. Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika