Očkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?) 
11.12.2013 9:30

Zda lze očkovat dříve, než míza proudí ve výhonech?

Nejsem sice pan Mimmo, ale odpovím - ano, lze očkovat, i když ještě (nebo už) není míza (způsobem chip budding).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 11.12.2013 21:07

Forkertovým (nebo obdobným) očkováním můžete skutečně úspěšně štěpovat celoročně. Já jiné očkování nepoužívám, nic tedy nevylupuji a nepátrám po míze. Začnu v lednu, kdy mám nejvíc času (za mrazu jen v interiéru). Víc ale roubuji. Přiznávám se, že upřednostňuji (vodou) zalité a dostatečně silné podnože, obvykle bujné semenáčky. U jabloní, kdouloní, meruzalky a josty bývají vhodnější vegetativně množené podnože. Zklamu Vás ohledně znalostí růží. Myslím, že na každou růžovou podnož chytne skoro každá růže. Je však dobré volit rozumnou vzrůstnost ve vztahu k podnoži. Teplomilné růže v zimě mohou taky zmrznout. Moje stromkové růže chráním před kočkami štěpováním na nestandardní trnité podnože. Pro někoho to může být divné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 12.12.2013 11:12

 Myslím, že na každou růžovou podnož chytne skoro každá růže...

No to ano, s afinitou problémy nebudou, ale jak to bude esteticky vypadat, když z ujmutého očka poroste zase bujná odrůda, jako je pod ní podnožová planá růže,navíc velkokvětá?Tam by se hodila nějaká drobnokvětá, a slabě rostoucí.

Děkuju za odpovědi.Pokud lze Forkertem očkovat skoro po celý rok s úspěšným srůstem, je to dobrá zpráva.Měli jsme stromkovou růži, které umrzla šlechtěná naočkovaná horní část.Já jsem pak čekal s přeočkováním planého kmínku růže do srpnového termínu tažení mízy-no nemusel jsem.S těma kočkama, a jejich obrušováním, protahováním drápků je to hlavně problém u mladých stromků s holým kmínkem.Stopy po Jeho činnosti jsou u nás na většině mladých stromků.Na statných kmenech jejich stopy obrušování nejsou vidět, ani nepředstavují větší problém.Časem se hodně rychle zdrásané rány zahojí-viz třeba můj kmínek Rubínu, a jeho praskliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.114 (?), 9.7.2014 22:51

Ta moruse, nadhera.Ja jsem pred lety koupil roubovanou morusi cernou, ale roub pres zimu zmrznul. Podnoz obrasila, nechal jsem ji tak. Letos jsem si rekl, ze zkusim naroubovat za zelena a taky jsem zkusil Forkertovo ockovani v pulce cervna. Rouby uschly, ze dvou ocek u jednoho odpadnul rapik (nadejne), druhe uschlo. Minuly tyden jsem v Brne nasel alej morusi, tak jsem zase zkusil Forkertovo ockovani, zatim cekam, jak to dopadne, je to teprve tyden. No a v nedeli sjem si nechal privezt z Pezinku letorosy skutecne velke cerne moruse (ne Trnavske) a udela jsem 4 ocka, tak snad se aspon jedno chytne.Krome toho jsem pri kazdem ockovani udelal par rizku, ktere jsem dal do perlitu a na rizky z Pezinku jsem pouzil i stimluator. Tak uvidim. Ale i ta bila podnoz mela asi 4 morusky a byly pekne sladke. Jinak sjem koupil pred 3 lety v Bratislave morusi trnavskou, ma tak prirustky asi 15 cm /rok, tak taky cekam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kranex - (47) - 136.143 (?), 9.7.2014 23:53

ja sa pokusim mnozit toto, rezky zatial 40% uspesnost, uvidime co este popada... na jar roubovani na vsetky mozne neplodne moruse v dosahu a okoli, sladka je jak med, velke plody(dlan dvojmetroveho chlapa) a strom sa prehyba zakazdym pod urodou


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.114 (?), 11.7.2014 22:47

krasa, uplne to citim na jazyku. Z toho Pezinku jsou podobne.POkud 40% tak aspon 3-4 by se mohly chytnout. Za jak dlouho vyrasi korinky, je to 4-6 tydnu nebo vice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.7.2014 11:18

Jak zužitkujete plody moruší? Pár se jich sní, ale co s tím ostatním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.144 (?), 26.8.2014 18:37

Můj táta z nich dělal víno.Mám na mysli moruše.Je pravda, že to bylo před 55 lety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 12.7.2014 12:42

Morušové řízky, které se ujaly, mi rostou velmi pomalu. Moruše naštěpované na bujném semenáčku rostou rychle a dobře. Venku se mi však nedaří moruše štěpovat. Asi potřebují více tepla, aby výhon přežil první zimu. V zimní zahradě mi v kýblech chytají morušová očka velmi dobře v únoru do narašených podnoží při 10-20 st. Mají velké přírůstky a dají se v létě zasadit do volné půdy. Jíva se mi chytá i do nařezaných prutů. Dávám dvoumetrové vrbové pruty do sudu s vodou a po několika dnech očkuji Forkertem. Po zakořenění ve vodě a vyrašení se dají zasadit a rostou. Očkování funguje samozřejmě i na semenáčcích vrby. Nevím, co je to za druh (listy tvaru zhruba jabloňových listů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.114 (?), 13.7.2014 15:09

zrejme s temi rizky to tak bude. Ja mam koupenou morusi trnavskou jako pravokorennou, byla prvni zimu venku (letosni zima byla v pohode, presto jsem ji zabalil), Prirustky letos 10-12 cm. Snad se rozjede. A pokud z letosnich rizku budou pomalu rostouci stromky, tak aspon bude material na ockovani a neprestanu, dokud se neco nechytne. Hned zitra valim v Brne na Pastrnkovu ulici nasbirat nejake moruse a hned je vyseju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika