Očkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 204.1 (?) 
13.8.2007 12:19

To jste očkoval Forketem, to už nebyla míza, lepší by bylo do T zářezu ale takle je to také uspěch ty očka po straně by mohly byt na jaře květní to se pozná až na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 13.8.2007 14:16
Přišlo mi že by se to do T-zářezu pořádně nevešlo, bylo to titěrné. Možná kdybych vybral očko s méně pupeny a ještě vyndal dřevní část...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 10.8.2007 9:19
K tomu vylupování dřevní části jsem spletl spodní a vrchní stranu protože řežu očka obráceně tak že ze zhora když doříznete ohnete zbytek kůry a nadzvedne se čast dřeva kterou vytrhnete vznikne vydlička s dvěma hroty po zasunutí se do zářezu T sezarovná se zářezem příč ným a je to hotové. zc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 9.12.2013 13:15

Vylupování dřevní hmoty ze štítku se mi zalíbilo do té míry, že jsem jej nenechal letos nikde.Dřevní hmotu jsem vylupoval směrem zhora dolů-šlo to báječně.Z dobře vyzrálých broskvoňových výhonů tato činnost šla velmi lehce, a terčíky zůstaly neporušeny.Ani slivoňové, třešňové, jabloňové očka nedělaly žádné obstrukce.Výsledky úspěšnosti ujímavosti dodám na jaře.

Zajímalo by mě, zda už někdo zkoušel jarní očkování.Bylo by výhodné tam, kde nám nevyhovuje průměr podnože, npř.velmi blízko terminálu,nebo tam,kde žádné výhony nejsou.Letos v srpnu jsem tak naočkoval Bohemii na vyholenou část Rubínového terminálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 9.12.2013 15:11

Na jaře v době vegetačního klidu mám očkování v plánu (chip budding) – právě kvůli, pro kopulaci, ne moc vhodným podnožovým výhonům a v létě nebo příští rok již ten očkovací materiál nemusím mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 9.12.2013 17:14

Jarní očkování dělám skoro u všech ovocných dřevin. Hlavně u jabloní, hrušní, meruněk, švestek, třešní, moruší, tomelu, citrusů a rybízu. Dobře to jde i u růží. Tady však platí ještě silněji zásada, že terminál a výhony nad budoucím očkem se aspoň 3 týdny před očkováním neřežou. Jinak jde míza hlavně do horního řezu a očko nepřiroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.12.2013 12:09

 Dobře to jde i u růží. Tady však platí ještě silněji zásada, že terminál a výhony nad budoucím očkem se aspoň 3 týdny před očkováním neřežou...         tady bude asi překlep, a doporučená rada bude patřit ke stromkům.

Letos jsem při očkování použil systém chip budding tam, kde by očkování za kůru, do "T" zářezu nemělo smysl-  slabé výhony, s tenkou kůrou.Klasický tečkový zařez pak na hrubé větve, podnože.

Abychom byli na jaře úspěšní, kdy přibližně je třeba na jaře začít s očkováním.?Dřív, nebo v čase proudění mízy, tzn. v květnu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.12.2013 12:59

Na spící očko v době druhé mízy (VII-VIII (IX)), na bdící očko kolem pol. VI až zač. VII (lze i v IV a V), Forkertem (chip budding) prakticky kdykoliv, často jako oprava neujatých oček (IX).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 10.12.2013 17:38

Není to překlep, dělám obvykle stromkové růže a plané výhony ostraňuji až po nekolika týdnech po očkování.

Růže nad plotem po jarním očkování
Růže nad plotem po jarním očkování
Moruše 3 měsíce po očkování
Moruše 3 měsíce po očkování
Vrba očkovaná kočičkami
Vrba očkovaná kočičkami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 10.12.2013 20:52

Pane Mimmo, moc pěkné.Chtěl bych se zeptat, jaké typy růží jsou nejvhodnější pro naočkování, a výrobu stromkových růží?Na jakou podnož očkujete-moruše, planá růže,jiná?Zda se hodí očka růží velkokvětých, málokvětých,popínavých, keřových,slaběrostoucích,nebo jiných.

Pak jste zmínil jarní očkování stromků.Jaký termín pro jarní očkování používáte.Zda lze očkovat dříve, než míza proudí ve výhonech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika