Neznama odruda jablone



host - 1.251 (?)
30.8.2008 14:19
Včely létají opravdu daleko, ale jen v létě, kdy je dost teplo. Na jaře v době kvetení jabloní je ta vzdálenost kvůli teplotě dost omezená. Pokud je v té době teplé počasí, je to tak do 500 metrů, v případě extrémně teplého počasí do snad kilometru. Pokud je zima a déšť, jsou to desítky metrů od úlu. Krátký dolet je taky způsoben množstvím květů, je to přece květen, kdeco kvete a včely obvykle ani nemají důvod létat daleko na jakousi jabloň, když nablízku je plno jiných květů.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Mihulka - (41) - 247.157 (?), 29.8.2008 13:22

Dekuji za odpovedi.Svetlejsi jablko dozrava nyni, neda se skladovat.Je velmi stavnate.Cervene jablicko dozrava take nyni, pada ze stromu.Neni tak stavnate, ale je velmi sladke.Kvety nafotim az na jare.Jinak tady v okoli jablone nejsou, tady maji lidi spis okrasne kere, na ovocne stromy si nepotrpi.Prikladam take /snad lepsi/ foto puvodniho jablka ze zahrady.Jana

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 30.8.2008 9:25

Paní Jano:

Kultivary rodu Malus nejsou jen ovocné stromy. Jabloň může být i okrasný strom či keř. Že by v zástavbě domů nikdo neměl jabloň mi přijde podivné. Takovou situaci bych čekal někde na samotě.

Včely létají opravdu daleko...

Ta pecka se na vaši zahradu také mohla dostat různými způsoby. Třeba někdo odhodil ohryzek z jablka ze supermarketu...

Když fotíte, snažte se zaostřit. Pokud váš přístroj nedokáže zaostřit focený objekt, foťte z větší dálky.  Jde o to, že kdyby to chtěl někdo určovat, a chtěl by třeba vidět, jaké to má lenticely, tak to z vašich fotek nepozná (máte zaostřeno na talíř v pozadí, ostřete radši na plod.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 30.8.2008 9:34

Pane MZ

Není to Gravštýnské červené?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 30.8.2008 10:28

To MZ:
 Jablko skutečně vypadá jako Grávštýnské červené, včetně typických bílých květů, krátké stiopky a vůně.  Jen mi k tomu nesedí ten obrázek Zralé plody -  ty celočervené souměrně ploché renetovité plody buď nejsou úplně typické, nebo nejde o G.č. Taky mi do konce října nevydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 30.8.2008 11:35

Tak jsem vyštrachal nějaké fotky

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 30.8.2008 14:19
Včely létají opravdu daleko, ale jen v létě, kdy je dost teplo. Na jaře v době kvetení jabloní je ta vzdálenost kvůli teplotě dost omezená. Pokud je v té době teplé počasí, je to tak do 500 metrů, v případě extrémně teplého počasí do snad kilometru. Pokud je zima a déšť, jsou to desítky metrů od úlu. Krátký dolet je taky způsoben množstvím květů, je to přece květen, kdeco kvete a včely obvykle ani nemají důvod létat daleko na jakousi jabloň, když nablízku je plno jiných květů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 30.8.2008 14:46

Ten obrázek vypadá skutečně velmi podobně. Nicméně typické pro grávštýny v mém okolí je barva nanesená rozmytým žíháním (asi jako na fotce s pletivem v pozadí) nejvýš na 2/3 plodu a obvykle nesouměrný tvar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 30.8.2008 15:39

Někde jsem slyšel, že Gravštýny jsou silně rozklonované. I v jedné vsi může být několik Gravštýnů a každý bude mít trochu jiné plody. Možná to bude podobné i s vybarvením těch červených.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 30.8.2008 17:41

Je to možné. Některé G. mívají taky typickou kůru - jinou než ostatní jabloně, jiné stomy normální. Možná virus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 30.8.2008 19:55

Díky podle těch obrázků to bude asi ono.Mimo jiné bude asi rozhodovat i podnož - doba zrání, velikost i chuť. Starou, už zřezanou, jabloň (podnož semenáč) jsem přerouboval na M9 a plody se mi zdají trošku odlišné než před tím. Ale to může být tím, že už to nemůžu mezi sebou porovnat. Ještě posílám plod z předešlých foto, který už dozrál a spadl.

Plod
Plod
Plod 2
Plod 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika