Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?



host - 157.239 (?)
21.3.2019 12:48

Navštivte zahradní centra-prodej stromků je v plném proudu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 36.6 (?), 21.3.2019 10:05

Dobrý den, měla bych zájem o jabloně letní, pozdní a zimní.

Pokud možno na uskladnění, na zavařování,.

Také hrušku.

A švestku, která nechyta šárku, není bodlavá na větvých, dá se zavařovat, dělat povidla, a zamrazovat.

Děkuji za odpověď 
Sonča B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 21.3.2019 12:48

Navštivte zahradní centra-prodej stromků je v plném proudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 18.10.2009 12:02

Mému  vlčákovi chutnají  všechny odrůdy jablek, ale musím jablko nejprve před ním nakousnout, pak má dojem, že je to lidské jidlo a žere jablko jak divý. O nenakousnuté nejeví zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.115 (?), 29.10.2012 22:50

Nevím jak jste úspéšný v hledání ale možná to je stopa pan Stanislav Peleška vyprávěl v rozhlase o jablku Nebílovské Sládě, letní odruda, od někud z Nebílovic na Śumavě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 20.10.2009 8:24

Určitě záleží na podmínkách ve kterých se daná odrůda pěstuje.Koupila jsem Idared jako plnič sklepa.Zřejmě mu místo svědčí, protože chuť těch jablek mě opravdu překvapila.Nejenom že jsou fakt dobrý, ale i v únoru šťavnatý.Nejchutnější u nás, neznamená nejchutnější Vás.Chce to omrknout okolo a pozeptat se kdo co má a jak to ve Vašich podmínkách chutná.U mě Fantazie nic moc.Nelíbí se jí tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.136 (?), 28.9.2010 13:55

Vážený pane Boštička nepodařilo se Vám náhodou sehnat nové informace o holandské odrůdě jabloně Re flesh appe a hrušni Sweet senzation já jsem zatím neměla žádný úspěch po roce hledání hlídají si je víc jak nové značky aut, ale myslím, že se musí dát koupit, ale nevím jak dál postupovat z Holandska nepřišla ani odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ellery - (1) - 143.60 (?), 28.11.2010 14:38

Máme velkou zahradu cca 25km jižně od prahy. Všechny jabloně (cca 30 stromů) sázel děda už na začátku 30 let kdy zahradu koupil - tedy samé staré odrůdy.

Co se týče chuti, tak já a moje rodina odjakživa nedáme dopustit dva druhy: na Signe Tillisch a Čistecké.           Následuje např. James Grieve, Matčino, Hornokrajské malinové, Erwin Bauer,..

Pak tam máme ještě např. Boskoopské červené i bílé,  Smiřické vzácné, Panenské, Kdáňský hranáč, Bleinheimská reneta, Gustavovo, Vilémovo, skleněné žluté,..

Měli jsme Evino, Červené tvrdé, Sudetská reneta, Celini = stromy poraženy.

Sháním odrůdu Salome - 80 let starý strom se bohužel kdysi dávno vyvrátil. Znáte tuhle odrůdu? Jablko je takové červeně žíhané, nakyslé a má úplně bílou dužinu.. má výbornou chuť. Nikde na českém internetu o něm není ani zmínka.. na eng. stránkách píčí že pocházá z Illinois  (cca 1850) a že patří mezi klasická jablka.

S pozdravem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.6 (?), 3.12.2010 19:38

Nejsem p.Boštička, ale díval jsem se na netu na to jablko z Holandska. Vcelku zajímavé.Pak jsem si prohlédal náhodou Ponukový list školkařské firmy z Veselé pri Piešťanoch, kde jsem narazil na vzhledově podobné ploché červené jablko s červenou dužninou, které prodávají pod názvem Red Devil.Je to velmi kvalitní školka, byl jsem tam už několikrát a vždy spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 246.18 (?), 3.12.2010 21:20 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan N. - (20) - 246.226 (?), 3.1.2011 12:37

Dobrý den, taky se jen připojuji do konverzace.

Zeptám se: Podařilo se Vám sehnat některou z těchto odrůd jabloně a hrušky?

Momentálně mám dva lidi, kteří mají mít cestu do Holandska.

Tak uvidíme

Milan N.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika