Natírání kmenu vápnem



host - 157.239 (?)
2.1.2017 11:19

MOHLO se stát třeba takto-razantní očista mechu, lišejníků, prachu, odumřelé borky, následné NAMOČENÍ povrchu kmene, zmrznutí vody v nátěru obsažené a tím pádem odhalení do té doby skryté, opakovaně se tvořící a zčásti se hojící trhliny... SPCH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.1.2017 15:29

Ano, to může.
I když na Nový rok těch oberačů na kmenech mnoho nebývá. Opice - to ano, té je tou dobou hodně...crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.101 (?), 2.1.2017 16:28

Oberačů možná ne, ale pár zdivočelých jedinců bez disciplíny se kolem Silvestra vždy najde a žádný strom si před nimi nemůže být jistý.


Náš obrlajtnant Makovec, ten nám vždy říkal:,Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech, ale vojna z vás udělá lidi, vy blbouni pitomí.' A není to pravda? Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny. Z toho jsem vždycky měl největší strach.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 3.1.2017 0:08

Pane Vysloužile, ještě by to chtělo zmínit které další historické odrůdy byly zapsány do LPO v roce1954 a jestli před rokem 54 nějaké povolené či zakázané odrůdy existovaly.

Prasklý kmen v důsledku nabílení je nesmysl. 80 let stará Konference ale existovat může.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 216.13 (?), 3.1.2017 6:20

Z logiky věci plyne, že před vznikem LPO na ní žádné odrůdy zapsány nebyly.

Výsadbu osmdesáteletého stromu si málokdo pamatuje, světlou výjimkou je v tomto ohledu můj dědeček (ročník 1921).

Při odhadování stáří hrušní se člověk o 20 let splete raz dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.1.2017 13:42

Pravda, Konference se pěstovala i před válkou. Osmdesátiletá hrušeň je vcelku běžná, u odrůd jako Wiliamsova či Konference by to bylo hodné obdivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 2.1.2017 11:19

MOHLO se stát třeba takto-razantní očista mechu, lišejníků, prachu, odumřelé borky, následné NAMOČENÍ povrchu kmene, zmrznutí vody v nátěru obsažené a tím pádem odhalení do té doby skryté, opakovaně se tvořící a zčásti se hojící trhliny... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.66 (?), 25.2.2016 6:13

Na podzim jsem si říkala, že když jde při bálení o odrážení slunečních paprsků tak je bílá jako bílá. Natřela jsem stromy zbytkem latexu. Myslíte, že to byl blbý nápad? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 25.2.2016 7:50

Vápno dává v 91% případů nejlepší poměr cena/výkon. Pokud by jste ale latex vyhazovala a musela koupit vápno. které by jste celé nespotřebovala, pak je určitě Váš přístup optimální. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.210 (?), 25.2.2016 9:03

Neviem, latex je zrejme setrna farba, ale akakolvek farba na stromy,...mne to nejako nepasuje. Pokial ide o vapno, viem, ze ide o docasnu zalezitost a casom sa zmyje. Vymytim vapna do okolitej pody vzniknu latky prirodzene pre podu, ako uhlicitan vapenaty, vapenate soli organickych kyselin, atd. Mozno by bolo lepsie dolomiticke vapno, ak take existuje, ale hydroxid horecnaty je rozpustnejsi. Alkalicka reakcia dezinfikuje a pohnoji okolo stromku vapnikom, preto mi to pasuje viac, ako organicka farba. S medou pozor. Ak by ste natierali husty nater s relativne velkym mnozstvom medi, velke mnozstvo medi by mohlo casom ovplivnit mikroorganizmy v pode okolo stromkov. Radsej postrek so sulkou, tiez dava alkalicku reakciu. Alebo bohaty postrek cupricolom, pripadne nater s cupricolom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.102 (?), 25.2.2016 14:06

Ale ten cupricol a jemu podobné stejně koncentraci mědi kolem stromku zvýší  - takže stále platí, že čeho je moc, toho je příliš a chemii používat s rozmyslem.

 Nepodcenil bych i to zpoždění nástupu rašení díky bílé barvě. Mně včera začala kvést (resp.  otevřely se pupeny)  u nektarinky - Flavour Top - a vzhledem k tomu, že je 25. února,  mám asi letos po úrodě. Letošní podzim bílím vápnem s přídavkem mědi. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika