Natírání kmenu vápnem



host - 115.238 (?)
30.1.2015 21:47

Ja mam stromky na juhozapadnom svahu, nebielim. Minule som cital knihu po dedovi z roku 1954, tam doslova pisu, natierat v mrazovom kotlinach, tam to ma zmysel.

Takze ked mate stromky nasadene na vhodnom mieste, netreba natierat. Profi sadari nenatieraju, lebo sad je zalozeny na dobrom mieste, nie hocikde.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.1.2015 15:37

Já to nedělám ze stejného důvodu jako pan P.Z., i když on to vlastně dělá, jen se mu to nelíbí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.238 (?), 30.1.2015 21:47

Ja mam stromky na juhozapadnom svahu, nebielim. Minule som cital knihu po dedovi z roku 1954, tam doslova pisu, natierat v mrazovom kotlinach, tam to ma zmysel.

Takze ked mate stromky nasadene na vhodnom mieste, netreba natierat. Profi sadari nenatieraju, lebo sad je zalozeny na dobrom mieste, nie hocikde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 31.1.2015 7:00

Někdy je po všech stránkách lepší nadšený, pro věc zapálený amatér, než vyhořelý profesionál, který se minul povoláním. Při výrobě ovoce-za účelem co největšího a rychlého zisku se do popředí ošetřovatelských metod dostávají jiné, než bílení, to ale neznamená, že by u malopěstitelů nemělo smysl. Já mám spíš zkušenost, že nebílí ti, kterým se OBECNĚ nechce, na zdravotním stavu jejich dřevin je to pak vidět-mrazové desky, trhliny do živého, klejotok... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 31.1.2015 10:15

Dávám Vám za pravdu, že bílení smysl má, ikdyž je to pro někoho práce navíc. Peckoviny mají v kontinentálním klimatu problém s praskáním kmene vlivem velkého střídání denních a nočních teplot v lednu a únoru.  Pokud to nejde vápnem, jsou i jiné metody bílení. Nedávno jsem se zajímal o ceny nemovitostí na jih od rovnoběžky 43,5 a zjistil jsem, že ovocnáři ošetřují kmeny vápnem i tam docela běžně. Zahrádkář takto dokáže udržet strom déle než velkovýsadba. Tento týden jsem kácel nadbytečný ořešák (na sever od 48. rovnoběžky) a z odřezaných větví mírně kapala míza. Je mi jasné, že při možném následném mrazu (-15) by to nemuselo stromům dělat dobře. Proto je i mírné tlumení proudění mízy u citlivých dřevin důležité.          

Moje peckoviny na Vysočině
Moje peckoviny na Vysočině
Nabílené peckoviny u rovnoběžky 43,5
Nabílené peckoviny u rovnoběžky 43,5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 31.1.2015 10:49

...na jih od rovnoběžky 43,5 a zjistil jsem, že ovocnáři ošetřují kmeny vápnem i tam docela běžně

Nedávno som videl arménsky film v ktorom bol marhuľový sad na svahu s tiež nabielenímí kmeňmiwink   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 31.1.2015 10:51

Nadherne foto pan Mimmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 31.1.2015 13:36

Kdo z Vás nezná nešťastnou Ukrajinu pánové? Kdo z Vás nezná seriály jako Esmeralda z Lat. Ameriky milé dámy? Všímavému pozorovateli jistě neušly bílé kmeny stromů- jak je možné, že lidé v těchto a dalších zemích, na které našinec leckdy kouká krz, trousí o nich, že jsou hloupí a líní toto konají a u nás?cool...S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 31.10.2015 10:16

No jo, ale Esmeralda ve volném čase bílí i palmy. Asi proto, aby to bylo hezký...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 30.10.2015 19:52

zdravím

chci se zeptat, jestli je fatální chyba stromek obalit do bílé netkané textílie? Vápno asi lépe přilne. Tkaninu bych po mrazem odstranil a schoval na další zimu.

Kdy je asi nejlepší kmínek zbělat? Podle mne, i na podzim hrozí, že v noci mrzne a ve dne Slunce peče(jako v těchto dnech). Tzn., dedukuji, že před prvními nočními mrazíky to obmotat/natřet. Může mi to někdo potvrdit/vyvrátit?

Stromky jsou to letošní. Bydlíme v místě, kde jde od řeky chlad. Je tu v noci až o 7° méně, než třeba o 300m vzdušnou čarou dále(přes den to je ale nastejno)

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 30.10.2015 20:33

Já natírám z více důvodů. Ochrana proti okusu zvěří, zamezení popraskání kůry, dezinfekce kmene a potlačení hub. Na bílení se používá hašené vápno s vodou s přídavkem karbulky. Na hladké kmínky se může přidat kravinec.S karbulkou je ale problém, ta smradlavá se už nevyrábí. Letošní stromky bych buď nabílil nebo omotal papírem z pytlů čí koupil plastový ochranný kryt.Nevidím také žádný důvod proč neobalit kmínky bílou netkanou textílií. Na tuto práci je právě nejvyšší čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika