Namiesany predjarny postrek



host - 144.38 (?)
3.4.2021 6:55

Dobrý den. Smáčedlo žádné nedávám. Každý přípravek je dlouhodobě připravovaný a funguje přesně tak, jak byl ve výzkumu vymyšlen. Jsem bývalý profi zahradník a tak jsem se kolem toho trochu motal. Mám tato pravidla. Přípravek kvalitně nachystat, perfektní postřikovač či rosič, vhodné počasí a na sebe odpovídající ochranné pomůcky. Nikdy žádný problém a to po mé zahradě neustále běhají 3 koťata, moje pesanka a mraky nejrůznějších ptáků. Letos v krmítku třeba slupli 40 kilo slunečnice. Nebojte se toho, jen dodržujte předepsané. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 204.106 (?), 1.4.2021 16:33, zobrazeno: 1657x
Zdravim, kolko vydrzi namiesany predjarny postrek (Mero stefes+ karate zeon)? Niektore stromy by sa uz mohli striekat ale niektore este maju zavrete puky. Vydrzi namiesany cca 2-3 tyzdne?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 1.4.2021 21:36

Každý postřik se musí hned po naředění použít a případný zbytek zlikvidovat. Vždy se snažím naředit takové množství postřiku, aby žádný zbytek nezbyl!!! Zbytek postřiku se vystříká na ošetřovanou plochu nebo se naředí a vyleje do suché části zahrady, kde neohrozí studnu nebo třeba potok. NE do kanalizace!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.173 (?), 2.4.2021 0:17

Trochu otázka off topic - většina postřiků má asi 2 letou expirační dobu. Je možné, aby došlo k jejich skutečné degradaci? Podle kolegy chemika je většina koncentrovaných chemických látek stálá a expirační doba má jen marktingový význam. Co si o tom myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 2.4.2021 7:00

Nemusí pane. Zcela běžně mám v kanystrech postřik, který jsem nespotřeboval a i po dlouhé době spolehlivě funguje. Jen je dobré si ty kanystříky označit a nespoléhat na pamatováka.  Za roky praxe vyzkoušené. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.5 (?), 2.4.2021 20:29

a ako to funguje ak davate zmacadlo?:D neje zalepeny cely postrekovac? pride mi jednoduhsie si namiesat predpokladane mnozstvo a ak nieco bude naviac tak zajst za susedom ci nechce vystriekat :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 2.4.2021 21:15

Pokud jsou originální balení skladovaná v předepsaných podmínkách, tak rok i dva po době použitelnosti jsou OK. Tedy ne někde v garáži nebo zahradní chatce, kde mrzne a mění se vlhkost. Prošlé přípravky v originálních baleních se dají testovat, a dál pak používat. Po dobu jednoho roku po projití. Samozřejmě platí pro velkopěstitele a je to drahé. Schovávat naředěné postřiky na později je neskutečný hazard se zdravím rostlin, ale hlavně lidí! Nevím, ale riskovat pro pár korunfrown, to je teda děs! Každý výrobce doporučuje postřik co nejdříve spotřebovat a případný zbytek správně zlikvidovat. Ale ideálně žádný zbytek být nemá! Raději naředit méně, a pak ještě doředit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 75.5 (?), 2.4.2021 22:54

podla mna asi to skor bolo myslene ze ak si namiesa napr kuprikol alebo nieco ci moze pouzit o 10-14dni na dalsiu aplikaciu. za mna neviem ale ja radsej vystriekam vsetko a urobim si tolko kolko potrebujem a co naviac ide do suseda. predsa ak ma postriekane aj susedje t vyhoda aj pre mna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.165 (?), 3.4.2021 13:17

Většina postřiků je stabilní v lehce kyselém prostředí. Třeba Kaptan má poločas rozpadu při pH 8 - 10 minut, zatímco v pH 5 - 32 dní. Samozřejmě to neplatí u postřiků, které jsou zásadité jako třeba Sulka.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 3.4.2021 6:55

Dobrý den. Smáčedlo žádné nedávám. Každý přípravek je dlouhodobě připravovaný a funguje přesně tak, jak byl ve výzkumu vymyšlen. Jsem bývalý profi zahradník a tak jsem se kolem toho trochu motal. Mám tato pravidla. Přípravek kvalitně nachystat, perfektní postřikovač či rosič, vhodné počasí a na sebe odpovídající ochranné pomůcky. Nikdy žádný problém a to po mé zahradě neustále běhají 3 koťata, moje pesanka a mraky nejrůznějších ptáků. Letos v krmítku třeba slupli 40 kilo slunečnice. Nebojte se toho, jen dodržujte předepsané. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika