Meteor



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?) 
2.11.2014 21:41, zobrazeno: 7242x

Po uschlém Rubínu po napadení sviluškou jsem chtěl vyzkoušet tuto tuzemskou odrůdu.Doporučení bylo u mě inspirováno kvalitním rodičovstvem.Žádný prodejce nebyl schopen tuto odrůdu dodat.V nábídkách školek prodejcům tato odrůda nebyla uvedena.Dle prodejců není možnost mě vyhovět.Šel jsem na e-shopy.Další šok nikdo ji nemá skladem, nebo ji nabízí z loňska v květináči a osobním odběrem.Na vystresované stromky nemíním reagovat.Tak jsem se obrátil na SR a Rubín nahradil odrůdou Kanzi. - Mičurin II (470 m).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.11.2014 21:58

...nikdo ji nemá skladem, nebo ji nabízí z loňska v květináči...

Zřejmě proto, že ji loni nikdo nechtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 3.11.2014 5:12

Našel jsem Meteor v nabídce Vanovické školky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.253 (?), 6.11.2014 16:58

Chuťově dobrý až výborný, ale pozdní nástup plodnosti, nevyrovnané plody, jeden 12cm druhý 4 cm, malá odolnost vůči strupovitosti i padlí.Zkrátka má více nectností než ctností.Po několika letech u mně letos končí. Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.54 (?), 11.10.2019 20:04
Meteor - táto holovouská odroda ma zaujala už v minulosti (zatiaľ len v teoretickej rovine). Chuťovo by to malo byť vynikajúce jablko. Niektoré referencie hovorili o problematickom pestovaní, sklone k chrastavitosti, nevyrovnaných až brakovitých plodoch a pod. Dnes som videl plody Meteoru na výstave (foto) a tie rozhodne ako nejakí 'chcípáčikovia' nevyzerali. Práve naopak - krásne, lákavé jablká. Má niekto vlastnú viacročnú skúsenosť s Meteorom? IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 12.10.2019 8:52

Na Meteor sázím a je mě úplně jedno co se o něm tady píše.Cesta mého stromku je dlouhá a doufám, že mě odmění kvalitními jablky za moji trpělivost.Rouby jsem objednal přímo v Holovousích a kopulačkou narouboval na M9.V mojí mini školce ztrávila tři roky než jsem založil korunku.Loní jsem ji vysadil na stanoviště a zdá se, že sejí tam daří.Letos se vytvořily i plodonoše tak doufám po pěti letech zapěstovávání první ochutnávku v příštím roce.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 12.10.2019 9:12

Mne zasa nie je úplne jedno, čo sa tu píše. Samozrejme, že na tú-ktorú odrodu si vytvorím svoj názor - predovšetkým podľa vlastnej skúsenosti, s Meteorom ju ale nemám. Rád si prečítam všetky príspevky, ktoré sa týkajú mojej oblasti záujmu, to ale neznamená, že by som bezhlavo preberal všetko čo sa tu napíše. Poznatky iných pestovateľov sú ale vždy cenné, napokon najmä o tom je toto fórum.  Preto by som si rád prečítal poznatky záhradkárov, ktorí už s Meteorom majú svoju dlhoročnú skúsenosť  (dr.Vysloužil nemusí písať, jeho názor na Meteor poznám smiley).  Táto odroda sa opakovane umiestňovala na prvých priečkach degustácií, takže predpokladám, že má svoje vysoké kvality. Plody na fotke, ktorú som priložil vo svojom predchádzajúcom príspevku, sú aj vizuálne veľmi pekné.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 21.10.2020 13:13

Meteor - 2020 - vřetenový zákrsek - M9

Letos první plody.Z pěti ponechány tři.Trochu zklamání s velikosti plodů.Pouze střední velikosti.Na omluvu je třeba uvést skutečnost, že jsem loni přehlédl nekrotické poškození v místě roubování.Rozjela se takovým způsobem kdy v době objevu letos na jaře jsem musel vyříznout a ošetřit 3/4 obvodu slabého kmínku.Přes tento zákrok jablíčka stromek udržel a vytvořil i slušné přírustky.Doufám, že se nekroza nebude šířit a stromek se vzpamatuje a bude plodit standartní ovoce.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 14.2.2021 14:42

Dnes jsem Meteor (Melrose x Megumi) poprvé ochutnal. Vynikající sladce navinulá a aromatická chuť, která mě překvapila svoji kvalitou vzhledem nepříznivému počasí v loňském roce.Plod na snímku sice neoplývá oslnivou krásou a ni velikostí vzhledem k zákroku který jsem musel na jaře provést.Teď se modlím aby došlo k uzdravení a zesílení stromku. V kondici nepochybuji o velikosti a bez krup a černě loňského roku také o kráse plodů.Kdybych dal na rady o jeho nedostatcích a zpochybňování umístění na degustacích tak bych tuto velmi kvalitní odrůdu nevlastnil.Já už jsem takový a raději se přesvědčím sám.Dobře jsem udělal.Vynikající a šťavnatá chuť.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.109 (?), 14.10.2021 1:00

Meteor se letos povedl

Meteor
Meteor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika