Mac Intosh a Lobo



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.186 (?)
7.9.2016 5:56
Spartan v zrelosti by mal byť sfarbený až takmer do fialova, farba rozmytá (nie pásiky či pruhy) a pomerne výrazné "ojínenie". Tak ako na fotke. IH. (A najspoľahlivejším rozlišovacím kritériom by mala byť samozrejme chuť).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 161.61 (?), 24.12.2012 13:34

Zdravím p.Vladislave
Děkuji za kompliment, od sadaře vašich kvalit a znalostí potěší.Přesně jak píšete, péče se vždy vyplatí v podobě nádherného ovoce.A to promlouvání a vyhrožování k tomu patří.Funguje to.Nyní k dotazům.
Hvězdnatá reneta - nemám osobní zkušenost, cituji pomologii, mrazuvzdorná,méně plodná, nádherné plody pouze dobré chuti.
Cherry Cox. jsem získal před 12.lety ve školce Litenčice.Byly tehdy množeny pro Starkla.Podnož M9.Nemyslím si, že je nějak zvlášť náročná.V prvních letech může dojít při extrémních jednorázových srážkách k praskání plodů.Později, při rovnováze plodnosti a růstu jsem tuto vlastnost skoro nepozoroval.V mém případě provádím probírku plůdků a pravidelnou závlahu(zvláště před sklizní).Projeví se to větší šťavnatostí dužiny pro skladování-mnou ověřeno.Mírně podtrhnout před sklizní.Strupovitost jsem nezaznamenal ani předloni, kdy bylo deštivo a silný tlak choroby.Dva základní postřiky to zvládly
Granny Smith-zřejmě jste viděl můj poloskleníček.Do uzavřeného skleníku bych to asi nezkoušel, problém s opilováním, vyšší vdušná vlhkost(strupovitost) a problém s ošetřením pokud jsou ve skleníku i jiné kultury.Letos jsem sklidil 8 plodů ostatní zmrzly.Nezakrytoval jsem před mrazy jižní otevřenou stranu.Plody velké a chuťově lepší jak loni.Poprvé jsem měl celou vegetaci i horní stříšku.Nejsou špatné ale chuťově to můj favorit není(manželka má jiný názor)Jedem stromeček jsem nechal a druhý nahradil odrůdou Fuji Raku Raku.Tak uvidím.
Zdraví - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.8 (?), 24.12.2012 19:08

Zdravím

Děkuji za Vaší odpověď a přeji Vám i všem šťastné a veselé prožití vánočních svátků

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.10 (?), 25.12.2012 10:27

Opět další kvalitní příspěvek z dílny sadaře Vlady. Těší mě že se najde člověk, který se snaží bez jakékoliv zaujatosti hodnotit staré a nové odrůdy. Odrůda Chodské je čistě lokální záležitost Jižních Čech, tam je tato odrůda běžně k vidění v alejích kolem cest. Tady ve Slezsku bude těžko k nalezení. Chodské je odrůda vysoce mrazuodolná, tmavé žluté plody nestrupatí. Chuťově není špatná, ale člověk nemůže očekávat kořenitost Coxovy renety, nicméně to že se krajové odrůdy prosadily v místech svého vzniku je zárukou jejich kvality, ochutnal jsem jich vícero a všechny byly chuťově zajímavé. Chuťová špička je např. odrůda Studničné z vých, Čech.

  Granny Smith nelze obecně doporučovat, v normálních letech nemůže tady dostatečně vyzrát. V jižním tyrolsku se sklízí koncem září a i tam ale o pár týdnů dříve než by bylo třeba, zvrácenosti současného obchodu vyžadují jablka čistě zelená, Granny tvoří při vyzrání na stromě lehce nahnědlé líčko... nicméně když jablka plně vyzrají na stromě jsou jedinečné chuti, to co tady kupujeme v marketech je spíše záležitost estetická než gurmánská, to si musíme uvědomit, když hodnotíme chuť Granny z obchodu...

           Ing.Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.80 (?), 25.12.2012 20:45

Máte pravdu s Granny. Pamatuji si, jak po roce 1989 se k nám začala dovážet jablka Granny Smith z jižní Afriky a Nového Zélandu - tehdy stála kolem 50 - 60 Kč/kg. Chuť vynikající a nesrovnatelná s dnešním výběrem v obchodní síti s jablky stejné odrůdy původem nejčastěji z jižního Tyrolska (Itálie). Ale zase v producentských sadech v Itálii je tato odrůda velice dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.253 (?), 11.9.2012 22:36

Ja som vlani všetky(4) Mcintoshe zlikvidoval, chuťove boli dobré, ale čo nebolo chrastavé, to bolo červivé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 21.12.2012 16:54

Novamac je odrůda geneticky odolná strupovitosti s chutí Mac Intoshe.

Možná se časem ukáže jako perspektivní.    

Jarin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.1.2016 12:49

Odrůdy typu Mac Intosh v chuti málokdy zklamou. Takové LOBO, i když již mírně za "zenitem", je i nyní stále lahůdkové. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.9.2016 20:14

Chtěl bych znát Vaše názory, co je Spartan a co je Mc Intosh. Díky.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.186 (?), 7.9.2016 5:56
Spartan v zrelosti by mal byť sfarbený až takmer do fialova, farba rozmytá (nie pásiky či pruhy) a pomerne výrazné "ojínenie". Tak ako na fotke. IH. (A najspoľahlivejším rozlišovacím kritériom by mala byť samozrejme chuť).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.9.2016 18:17

Áno, pán Hlavatý, pásiky mají špatně osluněné plody. Mám takový dojem, že pan Polehla má celofialové jak Spartany, tak Mc Intoshe, ale nehledal jsem to. Je možné, že Spartan nemá pásiky nikdy, kdežto špatně osluněný Mac Intosh je mít může. Dužnina by měla být u Mc Intoshe čistě bílá, u Spartanu s nádechem do zelena a dužnina pravého Mc Intoshe by měl být pod slupkou načervenalá. Chuť je u Mac Intoshe také lepší, stejně jako u Loba.

Spartan
Spartan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika