Letní jablka dozrávají



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.248 (?)
7.7.2018 16:57
JULIA u nás už dozrela. Chuťovo lepší priemer, ale v tomto čase poteší. Peknú karmínovočervenú farbu jej uprieť nemožno (foto 3). Na foto 4 je júlové "striedanie generácií" - vpredu v strede je minuloročný Idared (stále v dobrom stave), v obkľúčení čerstvo obratými Juliami. Idered v trvanlivosti ako vždy hviezdi, tento rok prekonal dokonca aj Admiral. IH




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2017 11:50

Asi nejhezčí plody mají v tuto pozdně letní dobu odrůdy State Fair a Santana.

State Fair
State Fair
Santana
Santana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Fryšták - (13) - 167.187 (?), 8.8.2017 23:33

Tak já i letos jsem s Julií velmi spokojený, teda až na to, že měl můj 4-letý stromek jen 5 jablek, ale všechny byly moc dobré, šťavnaté a přijemně sladko-kyselé. Takové letně-osvěžující. Psal jsem to už vloni, asi moje nadmořská výška 305 m.n.m. a poloha je pro její dozrávání optimální. Jen kdyby plodila více, ale je ještě mladá, tak snad příští roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.102 (?), 3.8.2018 21:02

Nápad - využití sluneční energie k sušení křížal:

Nakrájela jsem asi 2 mm silné plátky jablek odrůdy Průsvitné L. a rozprostřela je na papírem vyložený plech na lodžii. Plech bylo třeba přikrýt síťkou protože se tam slétávaly včely. Křížaly byly na slunci usušené za dva dny. Jsou krásně světlé protože tato odrůda snadno nehnědne.

Dragounová 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.188 (?), 14.10.2021 21:04

Miodar naprostá lahůdka, sice rychlle přezrává a moučnatí a le zase plodí mezi prvnimi jablky... méně šťavnatější, sladší a sušší mám raději než šťavnatá a kaselkavá... a navíc bonus - v chuti á pomerančově ananasovou příchuť... proč jen se tolik neobjevuje v diskusích...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.248 (?), 7.7.2018 16:57
JULIA u nás už dozrela. Chuťovo lepší priemer, ale v tomto čase poteší. Peknú karmínovočervenú farbu jej uprieť nemožno (foto 3). Na foto 4 je júlové "striedanie generácií" - vpredu v strede je minuloročný Idared (stále v dobrom stave), v obkľúčení čerstvo obratými Juliami. Idered v trvanlivosti ako vždy hviezdi, tento rok prekonal dokonca aj Admiral. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.187 (?), 7.7.2018 19:15
Moje Julia na M9 je ještě moc malá na první úrodu :-) budu se muset spokojit s prvními Vistami, které jsou hned po úplně "prvních" jablkach u nás zvané Aničky - Průsvitné L. Ale je to nádhera a pěkná změna po těch merunkach a jinych peckovinach :-) navíc moje dcera má jablicka moc ráda. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 7.7.2018 19:41

Dnes Julia dala první plody. Je to pracant a na zdejším stanovišti se jí daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.81 (?), 9.7.2018 11:50

Šuranech dozrála Julie. Trochu mě překvapuje, že až nyní. Totiž na Vysočině 450 m/m také teď dozrávají letní jabka. Třeba Hedvábné červené letní (syn. Broskvové letní, Pomme Peche rouge d'eté, Pfirsichroter Sommerapfel, ale odrůdu jsem si určil sám). O Hedvábném se tu psalo v roce 2013. 
Díval jsem se na tato jabka na německé weby a mají zajímavé ceny. Cca 6 E/kg, 1,3 E/kus. Tak pro zájemce o odrůdu Hedvábné: mapy.cz, 49.1545706N, 15.5299775E, funkce Panorama, směr pohledu SV. JG

Hedvábné letní na James Grieve
Hedvábné letní na James Grieve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 9.7.2018 12:30

JG: Tiež ma to trochu prekvapilo že u nás na teplej nížine dozreli letné jablká až teraz, ale všímam si že "náskok" v dozrievaní pri tých skorých odrodách (a netýka sa to len jabloní) nebýva nejaký výrazný. Viac sa to potom stupňuje pri tých neskorších - jesenných a najmä zimných - odrodách, tam to už môže dosahovať aj rozdiel niekoľkých týždňov.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 5.8.2019 16:10

Neznám tuto odrůdu (stromek asi 6 let, dlouhé tenší větve),
Doposud jsem ji považoval za raně podzimní, letos zraje o cca 14 dní dříve než jindy.
Má pevnější slupku, ale nevadící, dužnina je pevnější, křupavá, štavnatá a chutná sladkokysele-osvěžující).

Nemá někdo tip, o jakou odrůdu by mohlo jít?
Jde mi o to, že je na nevhodném místě (malá vzdálenost mezi stromy) ale v rodině všem chutná
a pokud bych dopředu věděl, že nebude ani nadále příliš vzrůstná
(zatím, snad vlivem podnože není nijak bujná), tak bych ji tam ponechal.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika