Letní jablka dozrávají



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.164 (?)
24.7.2016 15:58
Astrachan sme mali vysokokmeň keď som bol ešte malý chlapec. Podľa fotky neviem posúdiť či je to naozaj Astrachan, napokon je to už viac ako 40 rokov. Pamätám si ale jasne jeho typické znaky: veľké listy, rodil v zhlukoch, jablká po dozretí výrazne voňali, zrelé opadávali a v plnej zrelosti praskali v oblasti stopkovej jamky. To praskanie bolo veľmi nápadné, výrazné. Chuť bola veľmi aromatická. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 216.8 (?), 4.8.2016 19:47

Jak už jsem psal, tak i zdejší poloha Julii vyhovuje, je zde šťavnatá, každý rok část úrody odšťavňuji. Ještě lepší, než konzumovaná hned po utržení je tak cca týden po utržení, skladovaná ve vhodných podmínkách. Chuť a aroma se rozleží a je sladká (tedy na letní jablko).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.164 (?), 24.7.2016 15:58
Astrachan sme mali vysokokmeň keď som bol ešte malý chlapec. Podľa fotky neviem posúdiť či je to naozaj Astrachan, napokon je to už viac ako 40 rokov. Pamätám si ale jasne jeho typické znaky: veľké listy, rodil v zhlukoch, jablká po dozretí výrazne voňali, zrelé opadávali a v plnej zrelosti praskali v oblasti stopkovej jamky. To praskanie bolo veľmi nápadné, výrazné. Chuť bola veľmi aromatická. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.69 (?), 25.7.2016 21:42

Mám Astrachan naroubovaný z vysokokmenu souseda před asi 30 lety, teď už jen jednu větev. Vašemu popisu přesně odpovídá, typické je, že nikdy nemívá pruhování. I. Vejvancicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 3.8.2016 3:51

Asi příští týden pojedu znova se mrknout na tu jabloň a zjistím ostatní znaky. Uvidíme.

Díky všem za příspěvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 7.8.2016 21:20

Tak pánové na 99,99% Červaný Astrachan.

všem díky za tipy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.188 (?), 4.11.2021 21:10

Miodar je naprostá lahůdka... jablko je menší,  sušší, méně šťavnaté, zato neskutečně sladké, voňavé, voní až pomerančově, ananasově, slupka je silná akorát, jen dlouho nevydrží cca týden po sklizni... velikou předností je sklizeň již na začátku července...

mám naroubované spolu s red melbou, která je velice šťavnatá, kyselkavější, má větší plody, jemnější slupku a trošku déle vydrží skladem.

Ideální kombinace, mám je rád obě... Miodar doporučuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.42 (?), 3.8.2016 21:59

 Máte někdo v sadu odrůdu Raritan? Jak ji hodnotíte?

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.217 (?), 4.8.2016 12:20

Pěstoval jsem Raritan asi před více než patnácti lety, již ho nemám, poněvadž trpěl dost strupovitostí a padlí. Dozrával v srpnu. Vzhledově pěkné jablko, chutí se však nemohl rovnat třeba Mantetu, který jsem v té době taky pěstoval. Jedná se o složitý kříženec pocházející z USA. Taky plodnost nebyla nijak vysoká a měl sklon k alternaci, takže bez probírky to bylo jen průměrné jablko. S novějšími odrůdami jako Alegro, Jaspis nebo Delkorf a pod. se nedá vůbec srovnávat. Pěstoval jsem jej na podnoži M9. Růst byl střední. Jak by se choval na bujnější podnoži, to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 13.7.2017 13:23

Předčasně dozrálé (obaleč) plody Julie a konečně chuť čerstvého jablka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.204 (?), 13.7.2017 14:11

U mna v priebehu tyzdna opadli uz aj posledne plody Julie. Opat sa potvrdilo, ze tato odroda nepatri do teplych krajov okolo Trnavy. Prakticky okamzite opada este so zelenou duzinou a v poslednych rokoch trpi aj horkou pehovitostou. Chut opat nemozno popisat lepsie nez travovita. Discovery naopak prinasa plody, ktore skutocne chutia ako jablka, hoci este par dni na dozretie potrebuje. Zatial ta Julia nezabera miesto, tak ju nechavam tak, ale blizko som uz vysadil novu broskynu, takze Julia ma pred sebou uz len jednu sezonu a potom pojde von. Chutne jablko som z nej nejedol uz aspon 4 roky, hoci ak ma pamat neklame, tak prve 2-3 urody boli vcelku chutovo prijatelne. 

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika