Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?



host - 234.17 (?)
9.3.2022 22:39

Ktorá z odrod : Gala, Braeburn a Fuji nemá na plodoch chrastavitosť-strupovistost plodov?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 25.10.2010 22:02

Zuzanu jsem zrušil pro její špatnou skladovatelnost a chuť. Přijatelnou chuť mívala tak od konce března. Ale bohužel mi do této doby vydržela tak1/3 plodů, některý rok i méně. Trpěla u mne ve sklepě nějakou skládkovou chorobou, snad se jedná o úžeh slupky.

Jinak to byla úrodná odrůda s velkými, vzhlednými a vyrovnanými plody. Pěstoval jsem ji na podnoži J-OH-A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.10.2010 22:29

Podobnou zapomenutou odrůdou jako Zuzana je Produkta. Velké až velmi velké plody, hojná, byť trochu střídavá plodnost,  dlouhá skladovatelnost. Víc než průměrná chuť mi vadí tenčí slupka (oproti Zuzaně výrazně), která zhoršuje schopnost k přepravě.  

Produkta
Produkta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 26.10.2010 18:59

Produktu svého času dost propagoval p. Blažek z Holovous. Chtěl jsem si ji také koupit. Odradila mne od toho představa, že má silnou slupku, zhoršující její chuť. Nyní vidím, že jsem se ve svém úsudku mýlil.

Tenká slupka u jablek není pro mne závada, ale naopak. Jablka nikam nevozím a skladuji je ve sklípku na zahradě. Odrůdy s tenčí slupkou jsou v rodině oblíbené. Vím, že jsou trochu komplikace při sklizni, ale to mi tolik nevadí. Melodii jsem svého času trhal v rukavičkách, které kdysi nosil syn do tanečních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 27.10.2010 7:57

Přikládám i já dva rezistenty, Karmína chuťově nic moc, možná stanovištěm, sluníčka málo, Florina zaplodila letos poprvé, chuť trošku do jonatánova, skladovatelnost zatím nevím. Obě nemají předčasný opad, drží na stromcích ještě dnes, snad nenamrzla (-3). E

Florina
Florina
Florina
Florina
Karmína
Karmína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.66 (?), 31.10.2010 16:10

Letos jsem si koupil Florínu, jsem rád, že jsem tyto fotky viděl. Včera jsem přivezl 4 ks sloupcových jabloní od Chovance, tak uvidíme. Má s nimi někdo již zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 31.10.2010 17:12

Florina vyžaduje nechat na stromě co nejdéle a trhat skutečně co nejpozději - v horších polohách až nyní. Potom je skladovatelnost a chuť překvapivě dobrá, s ohledem na to, jak starý je to rezistent.

Florina
Florina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.17 (?), 9.3.2022 22:39

Ktorá z odrod : Gala, Braeburn a Fuji nemá na plodoch chrastavitosť-strupovistost plodov?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.254 (?), 1.5.2022 18:56

Už pěstuji jabloně hezkých pár let. V současné době z rezistentů to jsou

- Lipno - pro mne nic moc, ale pokud někdo miluje měkká šťavnatá jablka..

- Karneval - úrodný, velmi dobrý, bez chorob, výdrž únor-březen

- Merkur - podobně, ještě o něco lkratší doba konzumní zralosti

- Rubinola - jinde je jí věnována delší diskuse, povedená odrůda

Rozela - nebýt velmi silného sklonu k hořké pihovitosti pak už jen samá chvála

- Admirál - totéž, další plus velmi dlouhá skladovatelnost

- Lucy - na M9 vynikající, navíc plody ještě teď v dobré kondici.

Zkouším Bonitu a Telse, zatím ještě žádné zkušenosti.

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika