Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?



host - 234.10 (?)
18.3.2009 11:05

Dobrý den pane Vinšálku, pěstuji Sir Prize v 500 m ale je vhodnější spíše níže, i když kvalitu mám dobrou a namrzání jsem nezaznamenal ani v - 25°C ani v květu. Je to zahrádkářská odrůda, protože má velmi slabou slupku, při chuti téměř neznatelnou. Plodnost je střední, pravidelná. Plody jsou tvarově i velikostně velmi variabilní, střed až velké, zelonožluté, po dozrání žluté s oranž líčkem. Chuť je navinule sladká, aromatická u mně velmi dobrá. Dužnina velmi šťavnatá příjemně chruplavá. Ve skladu se moc dobře nejevila a dosti se kazila, ale skladoval jsem ji zatím druhou sezonu, takže to může být rokem. JInak v poli je to nenáročné na pěstování, min řezu, doře obrůstá trny. Na š. vřeteno i zákrsek je výborná, dobře se tvaruje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 2.3.2009 8:50

Nevím, jestli nejde trochu o konzervativní alibizmus školkařů. Pokud množí sadbu pro potřeby velkovýsadeb, tak jistě, stále se asi nejvíc pěstují Idaredy a Goldeny. Mezi malopěstiteli je ale, myslím, poptávka po novinkách velká. Svědčí o tom m.j. jejich často vyšší cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 2.3.2009 19:19

Ovšem, s tím marketingem máte pravdu, ale všiměte si, že všechny odrůdy, které prodávají, jsou VELMI DOBRÉ až VÝBORNÉ chuti. Odrůdu s chutí průměrnou tam nenajdete. Proto je velmi důležité odrůdy hodnotit zde, nikoliv však citací pomologie, či nabídkového letáku.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 3.3.2009 9:18

Rovněž tak nadsazené se mi zdají často údaje o skladovatelnosti, které se mi nedaří dosahovat, i když souhrn ovlivňujících faktorů by u mne mluvil spíše pro skladovatelnost delší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.10 (?), 8.3.2009 17:34

Vážený pane Boštička jsem moc ráda, že hledáte stejnou odrůdu holandské jabloně jako já, už jsem si myslela, že nemám naději, ale když jste psal, že se Vám to podařilo jak píšete u odrůdy pološvestky President tak mi to dává trochu naději.Já opravdu sbírám odrůdy jako známky je to moje záliba a když se mi něco napodaří tak stromek vykopu zasadím na veřejná luka a zkouším jiný, zrovna loni takto dopad James Grive.Co se týče hrušní mám jen dvě Klapovu a Konferenci u nás moc nejdou chytají jak se říká nemoc jalovců dělají se velké puchýře na listech a stojí mě to obrovské úsilí to troch zmírnit.Co se týče švestek ty jsem musela dát pryč v celém kraji je šárka.Chtěla bych jednu blumu, ale to opravdu nevím jakou.Také bych ráda ochutnala vaši odrůdu jabloně Granny Smith a prohlédla si vaši sbírku, ale ani nevím odkud jste já jsem z východních čech.Zatím děkuji za pomoc s hledáním jabloně Re Flesh Appla s pozdravem Faltová hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 8.3.2009 20:01

Dobrý večer, jen k tomu dodám, že musíte dát pozor, aby se vám nepřeplnilo album, nebo dojde k tomu, že budete nahrazovat odrůdy, které jste u sebe ještě neochutnala, což je můj případ. Na druhé straně to má tu výhodu, že máte pořád mladé stromy.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.10 (?), 11.3.2009 21:43

Dobrý večer pane Boštička já určitě nejprve ochutnám pak kopu.Je, ale jisté, že někdo se diví proč zrovna tu odrůdu, někomu chutná, ale jak sám víte jinak může chutnat ve východních čechách a jinak třeba na Mravě.    Faltová H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
prchal jan - (7) - 234.10 (?), 12.3.2009 7:37

Dobrý den, mám zahradu v 500 m,   původně jsem měl zasazených asi 35 odrůd, ze kterých jsem postupně přerouboval nevhodné (strupovitost, menší plodnost a kvalita, nároky na tvarování atd.). V současné době je odrůd kolem deseti na pěti stech stromcích.
Pěstitelsky, i chuťově se osvědčily Elista, Angold, Aneta, Rajka, Selena, Topaz, Goldstar, Sir Prize, Melodie, Rosana. Topaz a Goldstar mi vydrží do května, Angold do IV, ostatní krom Seleny, Elisty a Rajky do koce III.

     Prchal Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 12.3.2009 9:06

Velmi oceňuji zkušenost z praxe. Není sice úplně totéž "vyrábět" jablka na obchod či pěstovat pro samozásobování, ale praxe je praxe. Z deseti odrůd si může každý vybrat podle vlastní chuti, či vyřadit ta subjektivně moc kyselá či moc sladká, i když v obchodu, kde rozhoduje zejména vzhled, výnosnost, podíl první jakosti apod.,jsou třeba úspěšná. Malopěstiteli obvykle nevadí trochu vyšší pracnost, může s ovocem nakládat šetrněji, ale chce co nejméně postřiků. Může také preferovat chuť před výnosností. Takže sortiment pro velkovýrobu nebude nikdy totožný se sortimentem drobných pěstitelů, ale budou navzájem využívat svých zkušeností a to je dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 13.3.2009 20:39

Pane Prchal, mohl byste, prosím, blíže sdělit Vaše zkušenosti s odrůdou Sir Prize (chuˇt, skladovatelnost).  Letos jsem získal rouby a hodlám s touto odrůdou přeroubovat Zuzanu. Mám na zahradě 25 štíhlých vřeten, příp. vřetenovitých zákrsků a na rozdíl od Vás, co jablůňka, to jiná odrůda. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.10 (?), 18.3.2009 11:05

Dobrý den pane Vinšálku, pěstuji Sir Prize v 500 m ale je vhodnější spíše níže, i když kvalitu mám dobrou a namrzání jsem nezaznamenal ani v - 25°C ani v květu. Je to zahrádkářská odrůda, protože má velmi slabou slupku, při chuti téměř neznatelnou. Plodnost je střední, pravidelná. Plody jsou tvarově i velikostně velmi variabilní, střed až velké, zelonožluté, po dozrání žluté s oranž líčkem. Chuť je navinule sladká, aromatická u mně velmi dobrá. Dužnina velmi šťavnatá příjemně chruplavá. Ve skladu se moc dobře nejevila a dosti se kazila, ale skladoval jsem ji zatím druhou sezonu, takže to může být rokem. JInak v poli je to nenáročné na pěstování, min řezu, doře obrůstá trny. Na š. vřeteno i zákrsek je výborná, dobře se tvaruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika