Karneval



host - 113.117 (?)
9.10.2018 12:29

91.159: Karneval mám tiež ešte na strome - vyfarbuje sa pomaly, ale isto. Oberám ho ako jednu s posledných odrôd, tento rok to vidím na koniec októbra. Ja ho mám na MM111 a polokmeň, už som písal že vhodnejší by bol možno slabší podpník a nižší tvar. Neviem si predstaviť jeho dozrievanie vo vyšších polohách...   IH (neprihlásil som sa).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.119 (?), 26.9.2016 1:46
Pre p.Jiřího: Áno, mal som vtedy ešte začiatkom apríla Karneval v pivnici, ale písal som v tom príspevku že je "v slabšej forme". Pre Karneval u mňa platí tá hranica kvality prelom jan. -febr., ja to ale beriem dosť prísne, nestačí mi aby jablko na jar len bolo, ale aby spĺňalo isté parametre kvality (šťavnatosť, chuť). V tomto vtedy zvíťazil Admiral úplne suverénne. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.92 (?), 8.3.2017 20:09
Mladé "rezistenty" tento rok zabojovali o svoju prestíž. V poslednom príspevku na tomto vlákne som napísal: "Pre Karneval u mňa platí tá hranica kvality január-február...". Kecy! Je marec a Karneval je stále v dobrom, ba výbornom stave. Ešte je chruplavý, šťavnatý a mimoriadne osviežujúci. Stále s dominanciou kyseliniek, ale teraz už príjemne posunutou smerom k harmonickosti. Takže - Karneval, prepáč, možno je to len vydarený ročník, ale ten potenciál kvalitnej odrody v Tebe určite drieme. (Fotky snáď dosvedčia). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 8.3.2017 21:53

Nechci být za každou cenu pesimista. Ale:
1. Pan Hlavatý pěstuje ovoce v podmínkách, jaké má málokdo
2. Pan Hlavatý je pěstovat umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.116 (?), 8.3.2017 22:13
Bod 1 súhlasí. Bod 2 nekomentujem. Pridám bod 3.: Karneval považujem za odrodu náročnú na dobrú polohu, sumu teplôt a dostatok slnka. To je evidentné aj v mojich priaznivých podmienkach. Netrúfam si predpovedať ako sa bude správať Karneval vo vyšších a chladnejších polohách, ale je možné že v chránenej polohe, na južnom, juhovýchodom či juhozápadnom svahu a pri dostatku slnečných dní by mohol byť pestovateľný. Naozaj neviem. Určite sa nájdu pokusníci ktorí to vyskúšajú. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.217 (?), 22.6.2018 13:02
Karneval - polokmeň na MM111 s teraz už optimálnou násadou (foto 1,2). Pri prebierke som z neho odstránil asi 1/3 plodov. Na foto 3 je Golden Del. na a MM106 - z neho išla dolu pri prebierke minimálne 1/2 pôvodnej násady. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.169 (?), 6.10.2018 16:46
KARNEVAL (Pink Lady x Vanda) - jedna z mála odrôd, ktorá má tohtoročné počasie "na háku" a vyfarbuje sa veľmi pomaly. Môj Karneval je na MM111 (foto), a mám pocit že pre túto odrodu by sa viac hodili slaborastúce podpníky. Tiež pomaly ale isto nadobúdam dojem, že to nebude odroda vhodná do vyšších a drsnejších polôh... IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.118 (?), 7.10.2018 8:59

Moje zkušenost s Karnevalem na MM111 : Vloni úroda zničená mrazem v době květu. Možná, že nadbytek energie v době diferenciace květních pupenů zpsobil letošní přeplození. Samozřejmě bylo možné probrat plůdky, ale výška stromu mne odradila. Takže hrozny plodů bylo nutno v době zrání protrhávat na etapy, ta poslední mne ještě čeká. Ale strom téměř vynechal etapu vybarvování v pruzích a rovnou vykresloval plošnou červeň v místech dobrého oslunění. Takže ve 400mnm, mírný severní svah a letošní dostatek slunce snad budou podmínky pro dobré vyzrání dobře osluněných plodů. Uvidím u "pozdního sběru".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.159 (?), 9.10.2018 9:30

Dobrý deň p. Hlavatý, chcel by som sa Vás spýtať kedy oberáte Karneval v Šuranoch, ja som od Nitry máme približne rovnaké podmienky - určite nie úplne identické predsa ste cca o 35 km južnejšie ako ja ale u mňa ešte drží Karneval na strome ako pribitý. Už som obral väčšinu úrody jabĺk zostal mi neobratý ešte Shalimar, Karneval a Granny Smith. Karneval mám na MM106 je to prvá úroda cca 15 krásnych jabĺk (už sa pekne vyfarbili), takže s touto odrodou nemám žiadne skúsenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 113.117 (?), 9.10.2018 12:29

91.159: Karneval mám tiež ešte na strome - vyfarbuje sa pomaly, ale isto. Oberám ho ako jednu s posledných odrôd, tento rok to vidím na koniec októbra. Ja ho mám na MM111 a polokmeň, už som písal že vhodnejší by bol možno slabší podpník a nižší tvar. Neviem si predstaviť jeho dozrievanie vo vyšších polohách...   IH (neprihlásil som sa).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.159 (?), 9.10.2018 16:27

Ďakujem za odpoveď. Prikladám dnešnú fotku môjho Karnevalu z mobilu. Zaujímavé je, že na stránke spol. Fytos Plzeň je Karneval uvedený ako skorá zimná odroda a Merkúr ako neskorá zimná u mňa to skôr vyzerá presne naopak. Merkúr som obral cca 20.9. 2018 bol pekne vyfarbený do žltočervena a dal sa ľahko odthnúť tak som sa bál že mi úrodu hmyz alebo počasie zredukuje (tiež iba prvé jablká).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika