Karneval



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.116 (?)
8.3.2017 22:13
Bod 1 súhlasí. Bod 2 nekomentujem. Pridám bod 3.: Karneval považujem za odrodu náročnú na dobrú polohu, sumu teplôt a dostatok slnka. To je evidentné aj v mojich priaznivých podmienkach. Netrúfam si predpovedať ako sa bude správať Karneval vo vyšších a chladnejších polohách, ale je možné že v chránenej polohe, na južnom, juhovýchodom či juhozápadnom svahu a pri dostatku slnečných dní by mohol byť pestovateľný. Naozaj neviem. Určite sa nájdu pokusníci ktorí to vyskúšajú. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.119 (?), 26.9.2016 1:46
Pre p.Jiřího: Áno, mal som vtedy ešte začiatkom apríla Karneval v pivnici, ale písal som v tom príspevku že je "v slabšej forme". Pre Karneval u mňa platí tá hranica kvality prelom jan. -febr., ja to ale beriem dosť prísne, nestačí mi aby jablko na jar len bolo, ale aby spĺňalo isté parametre kvality (šťavnatosť, chuť). V tomto vtedy zvíťazil Admiral úplne suverénne. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.92 (?), 8.3.2017 20:09
Mladé "rezistenty" tento rok zabojovali o svoju prestíž. V poslednom príspevku na tomto vlákne som napísal: "Pre Karneval u mňa platí tá hranica kvality január-február...". Kecy! Je marec a Karneval je stále v dobrom, ba výbornom stave. Ešte je chruplavý, šťavnatý a mimoriadne osviežujúci. Stále s dominanciou kyseliniek, ale teraz už príjemne posunutou smerom k harmonickosti. Takže - Karneval, prepáč, možno je to len vydarený ročník, ale ten potenciál kvalitnej odrody v Tebe určite drieme. (Fotky snáď dosvedčia). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 8.3.2017 21:53

Nechci být za každou cenu pesimista. Ale:
1. Pan Hlavatý pěstuje ovoce v podmínkách, jaké má málokdo
2. Pan Hlavatý je pěstovat umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.116 (?), 8.3.2017 22:13
Bod 1 súhlasí. Bod 2 nekomentujem. Pridám bod 3.: Karneval považujem za odrodu náročnú na dobrú polohu, sumu teplôt a dostatok slnka. To je evidentné aj v mojich priaznivých podmienkach. Netrúfam si predpovedať ako sa bude správať Karneval vo vyšších a chladnejších polohách, ale je možné že v chránenej polohe, na južnom, juhovýchodom či juhozápadnom svahu a pri dostatku slnečných dní by mohol byť pestovateľný. Naozaj neviem. Určite sa nájdu pokusníci ktorí to vyskúšajú. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.217 (?), 22.6.2018 13:02
Karneval - polokmeň na MM111 s teraz už optimálnou násadou (foto 1,2). Pri prebierke som z neho odstránil asi 1/3 plodov. Na foto 3 je Golden Del. na a MM106 - z neho išla dolu pri prebierke minimálne 1/2 pôvodnej násady. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.169 (?), 6.10.2018 16:46
KARNEVAL (Pink Lady x Vanda) - jedna z mála odrôd, ktorá má tohtoročné počasie "na háku" a vyfarbuje sa veľmi pomaly. Môj Karneval je na MM111 (foto), a mám pocit že pre túto odrodu by sa viac hodili slaborastúce podpníky. Tiež pomaly ale isto nadobúdam dojem, že to nebude odroda vhodná do vyšších a drsnejších polôh... IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.118 (?), 7.10.2018 8:59

Moje zkušenost s Karnevalem na MM111 : Vloni úroda zničená mrazem v době květu. Možná, že nadbytek energie v době diferenciace květních pupenů zpsobil letošní přeplození. Samozřejmě bylo možné probrat plůdky, ale výška stromu mne odradila. Takže hrozny plodů bylo nutno v době zrání protrhávat na etapy, ta poslední mne ještě čeká. Ale strom téměř vynechal etapu vybarvování v pruzích a rovnou vykresloval plošnou červeň v místech dobrého oslunění. Takže ve 400mnm, mírný severní svah a letošní dostatek slunce snad budou podmínky pro dobré vyzrání dobře osluněných plodů. Uvidím u "pozdního sběru".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.159 (?), 9.10.2018 9:30

Dobrý deň p. Hlavatý, chcel by som sa Vás spýtať kedy oberáte Karneval v Šuranoch, ja som od Nitry máme približne rovnaké podmienky - určite nie úplne identické predsa ste cca o 35 km južnejšie ako ja ale u mňa ešte drží Karneval na strome ako pribitý. Už som obral väčšinu úrody jabĺk zostal mi neobratý ešte Shalimar, Karneval a Granny Smith. Karneval mám na MM106 je to prvá úroda cca 15 krásnych jabĺk (už sa pekne vyfarbili), takže s touto odrodou nemám žiadne skúsenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 113.117 (?), 9.10.2018 12:29

91.159: Karneval mám tiež ešte na strome - vyfarbuje sa pomaly, ale isto. Oberám ho ako jednu s posledných odrôd, tento rok to vidím na koniec októbra. Ja ho mám na MM111 a polokmeň, už som písal že vhodnejší by bol možno slabší podpník a nižší tvar. Neviem si predstaviť jeho dozrievanie vo vyšších polohách...   IH (neprihlásil som sa).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.159 (?), 9.10.2018 16:27

Ďakujem za odpoveď. Prikladám dnešnú fotku môjho Karnevalu z mobilu. Zaujímavé je, že na stránke spol. Fytos Plzeň je Karneval uvedený ako skorá zimná odroda a Merkúr ako neskorá zimná u mňa to skôr vyzerá presne naopak. Merkúr som obral cca 20.9. 2018 bol pekne vyfarbený do žltočervena a dal sa ľahko odthnúť tak som sa bál že mi úrodu hmyz alebo počasie zredukuje (tiež iba prvé jablká).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika