Karneval



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.37 (?)
31.1.2017 5:35
205.204: Admiraly mám 2, oba na M-26, tvarujem ich ako štvrťkmene. Karnevaly mám tiež 2, jeden ako polokmeň na MM-111, druhý ako zákrpok na M-9 (ten je ešte mladý, zatiaľ nerodil). IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 205.204 (?), 30.1.2017 19:19

Dakujem za odpoved, p. Hlavaty. Skutocne je ten Admiral sladke jablko? Vsade pisu o sladko-kyslej chuti. Jemna kyselinka je vitana, ale bol som v tom, ze to bude znamenat skor priklon k kyslosti nez sladkosti. Chutovym standardom je u mna dobre vyzrety chrumkavy Golden. Bohuzial v takomto stave vydrzi len max 2 tyzdne po zbere, potom rychlo strati chrumkavost. Neprekonatelne je v tomto pohlade vyzrete Fuji, ktore aj v mojom dost zlom sklade vydrzi chrumkave az do jari. Bohuzial, kym Golden sa tvaruje prakticky sam a je radost nan pozerat, doteraz sa mi nepodarilo prist na to ako pracovat s Fuji, ktore ma navyse aj v porovnani s Goldenom obrovsky sklon k alternacii. Este horsie je, ze posledne 3 roky - ked uz konecne dopestujem krasne vyfarbene Fuji, tak mi velky podiel z nich ponacinaju azijske lienky, takze sa nedaju skladovat. Asi ich laka ta presladenost vyzreteho Fuji, Granny smith sa este nikdy nedotkli. V blizkej dobe planujem zasadit odrodu Opál, pretoze to ma byt jeden z najsladsich rezistentov, dobre skladovatelny, diploidny a charakterom rastu podobny Goldenu. Mozno skusim aj ten admiral, kedze je kyslejsi aspon ho nebudu zrat lienky, no ten triploidny rast ani sklon k horkej pehovitosti mu nepridavaju body navyse. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.13 (?), 30.1.2017 22:05
Pre 205.204: Áno, Fuji je tak trochu oriešok čo sa týka tvarovania, rado rastie bujne a na dlhých silných výhonkoch nechce tvoriť plodonosný obrast. Ja to riešim dvojstupňovým sektorovým rezom (DSR)- aby som sa zbytočne neopakoval, na 1.fotke je môj príspevok o DSR na Fuji z minulosti, na 2.a 3.fotke ako to vyzerá v praxi. Ešte k tomu Admiralu, chuť je harmonická, ale prevažne sladká, s dĺžkou skladovania sladkosť potom dominuje čím ďalej tým viac. Ak máte radi chrumkavosť, tak Admiral si ju zachováva mimoriadne dlho. Na 4.fotke je Admiral (resp.jeho torzo) po konzumácii mnou 3.6.2016. Z fotky to samozrejme nevidno, ale to potvorské jablko malo ešte vtedy šťavu a bolo chrumkavé. U mňa Admiral pehovitosťou netrpí. Už sa opakujem (ospravedlňujem sa tým čo to po mne čítajú zas a zas), ale Admiral považujem za najvydarenejšieho "novošľachtenca" ktorého mám v záhrade, a to jednoznačne. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 30.1.2017 23:24

Vdaka za radu. Ten Vas Admiral mate na M9?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.37 (?), 31.1.2017 5:35
205.204: Admiraly mám 2, oba na M-26, tvarujem ich ako štvrťkmene. Karnevaly mám tiež 2, jeden ako polokmeň na MM-111, druhý ako zákrpok na M-9 (ten je ešte mladý, zatiaľ nerodil). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 31.1.2017 7:01

Pytal som sa kvoli skladovatelnosti, nakolko M9 ma na skladovatelnost neppriaznivy vplyv a konkretne pre admiral aj jeho slachtitelia odporucaju skor vyssie tvary a silnejsie podpniky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 5.235 (?), 18.9.2017 12:13

Víc sladkých neznáte jenom ten Admirál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.60 (?), 9.2.2017 19:18
Karneval svoje meno dostal zrejme podľa pestrého sfarbenia. Ak by sme ho mali pomenovať podľa farby dužiny, tak by ho vystihovalo "Snow Lady". Neviem ktoré jablko má takú snehobielu dužinu (možno Selena). Porovnal som Karneval s 11 inými odrodami, ale jeho bielo-biela beloba zostala neprekonaná. (viď foto 11x, Karneval je vždy vľavo). IH
Jonathan
Jonathan
Jonagored
Jonagored
Heliodor
Heliodor
Topaz
Topaz
Fuji
Fuji
Bohemia
Bohemia
Golden Del.
Golden Del.
Florina
Florina
Rubinola
Rubinola
Merkur
Merkur
Shalimar
Shalimar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 11.2.2017 12:01

Odrůd s bílou dužinou se dnes tolik nepěstuje. Zajímavý by mohl být kříženec Karnevalu s Mc Intosh Red, který by zdědil po Karnevalu odolnost proti strupovitosti a současně by měl chutnou bílou dužinu po rodičovských odrůdách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 224.142 (?), 18.9.2017 15:34

Karneval je padelek, to je jenom kvuli barve na pohled takové jablko.Nepomuže ani kdybyste ho pestoval v Budapešti, je vždy moc kyselé.Pozeral sem na Fytos a tam ho radí do rane zimný a Merkur do pozde zimný, dobre si je treba číst popisy plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.92 (?), 17.9.2017 12:31
Karneval - sme v druhej polovici septembra a plody Karnevalu sa iba teraz začínajú (zatiaľ veľmi diskrétne) vyfarbovať. Karneval je jedna z mála odrôd, ktoré u mňa oberám až v októbri. Popri ňom ešte Fuji, Jonalord, Braeburn, Idared, Shalimar, Boskoop, Admiral, Jonagored a zdá sa že aj Ligol(1.úroda). Na foto je plod Karnevalu dnes. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika