Kanzi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?) 
16.10.2019 6:08

V debate zostal v pozadí jeden fakt - Kanzi je tzv. klubová odroda, ktorej pestovanie je (malo by byť...) viazané na udelenie súhlasu s jej pestovaním majiteľom licenčných práv - viď foto. Takéto 'detaily' sa ale v našich končinách (zatiaľ) neriešia... IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 17.9.2020 20:42

Kanzi - 2020 - nový klon

Loni na jaře jsem přerouboval Cherry Cox. třemi odrůdami.Jedna z nich je nový klon Kanzi.Letos první plod.Průběžný stav ukazuje na zajímavé vybarvení a je větší než na samostatném stromku.Na hodnocení je samozřejmě velmi brzo a předčasné.Velikost může být způsobena jediným plodem na přeroubované odrůdě.Vybarvení se teprve tvoří a chuť budu znát kolem půli prosince kdy si plod označím abych mohl porovnat se základní odrůdou.Zatím jen tak pro zajímavost.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.46 (?), 18.9.2020 6:14
Co je na tom vybarvení zajímavé. Je absolutně nevýrazné a nezajímavé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 5.10.2020 20:42

Absolutně nezajímavé je vaše vyjádření pane 234.46.Nerozeznat základní podbarvení je pro trolíka opradu nezvladatelé.Ovocnařina se naštěstí nevyvíjí vašimi představámi i když se tu pokrok a rozhled snažíte zapouzdřit. Pro ujasnění a vyjádření krásy Kanzi snímky nového klonu s krycí barvou.O chuti není pochyb.Absolutní světová špička.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 5.10.2020 21:39

Plod je větší než na samostatném stromku? Buďto má odrůda enormně velké listy nebo je to jablíčko malé. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.140 (?), 6.10.2020 13:16

Pane 236.1,pokud chcete porovnat velikost plodů Kanzi.Najděte si na tomto vlákně příspěvek z 10.10.2018.Máte tam i měřítko.Listy neměřím.Je známo, plody Kanzi mají střední velikost.Toho však dosáhnete pěstováním na vhodném pěstitelském tvaru. (zákrsek, vřetenový zákrsek, štíhlé vřeteno) a příslušné podnoži vúči půdním podmínkám a samozřejmě probírkou plůdků.Naroubovat tuto drůdu na 30 letý polokmen není cesta ke kvalitě jen k pomluvám této odrůdy.Shrnuto, menší plody jsou vizitkou pěstitele nikoli odrůdy Kanzi.Píši v obecné rovině není to osobní.Děkuji

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 11.10.2020 13:36

Kanzi - 2020 - vřetenový zákrsek

Klizeno 9.října.V pohodě dozrála i v letošním chladnějším roku s menším slunečním svitem.Není divu, vždyť je to Belgičan.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 13.10.2020 12:12

Ještě jeden příspěvek.Jde o plod nového klonu Kanzi na loni přeroubovaném zákrsku.Plod se zdá být větší a protáhlejší (kónický).Na závěry brzo.Musí to být ověřeno větším počtem plodů.Zbarvení téměř identické se základní odrůdou.V chuti neočekávám žádný rozdíl.Špica.Nápadný je však její krásný tvar a zbarvení.Zvláště vyditelné po utržení.Tyto dvoubarevné odrůdy nyní u zákazníků bodují.Foto 4 - sluneční strana.Foto 5 - rozhraní osluněné a zastíněné části plodu.Foto 6 - Základní odrůda ve společnosti Banánového zimního.

Zahradě a objevování zdar - Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 20.1.2021 16:13

Včera jsem přivezl ze zahrady jablka a vzal jsem krom odrůdy Kanzi také první plod nového klonu této odrůdy.Dnes provedeno degustační porovnání spolu s manželkou.Oba jsme koštovali základní a nový klon.Naše hodnocení dopadlo prakticky stejně.Kupodivu se oba klony od sebe chuťově liší.Základní Kanzi je příjemně nasládlé s větší kyselinkou připomínající jednoho z rodičů Braeburn tedy ostřejší nikoli však stejný.Nový klon je sladší a má po chvíli v ústech velice příjemnou aromatickou voňavou dohru.Nevím jak to popsat ale manželka přirovnává tuto dochuť k sladkým malinám či jahodám.Každopádně velká chuťová záležitost.Maželka by volila ostřejší základní klon já jsem pro nový.

Zatím z toho nedělám ještě definitivní závěry ale zdá se, že nový klon Kanzi je od základního odlišný jak tvarem tak chutí.Tento rok napoví.Plodů by mělo být více.V příloze dnešní foto.Vpravo nový klon, vlevo základní Kanzi.Poslední snímek - nový klon.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.10.2021 11:58

Kanzi - 2021 - vřetenový zákrsek

Jeden stromek mám samostatný a nový klon Kanzi naroubovaný.Sklízím tuto sortu už nějaký rok a mohu tedy hodnotit.Především vynikající chuť kterou si udržuje nezměněnou do konce března, vysokou šťavnatost.Prostě super Belgičan.Loni jsem měl obavy o kvalitu sklizně po studeném a deštivém roku s nízkým slunečním svitem.Obavy byly zbytečné a dosáhla standartní kvality.Je to tedy plastická odrůda které ovšem pěstitel musí dát vhodný pěstitelský tvar, probírku plůdků, agrotechniku a základní ošetření proti strupovitosti.To by měl být ovšem standard pro všechny pěstované jabloně pokud chcete kvalitní konzumní ovoce.Padlí ani hořkou pihovatost jsem nezazamenal.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika