jakou podnož a odrůdu



host - 180.133 (?)
12.3.2008 19:47

Ono to má smysl. Když třeba vysázíte vysokokmeny do sponu 10x10. Pak je dobré Na těch 20 let než začnou pořádně plodit a zaplní prostor narvat do mezer něco krátkověkého. Třeba zákrsky.

To ale asi nebude váš případ.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 180.133 (?), 12.3.2008 19:47

Ono to má smysl. Když třeba vysázíte vysokokmeny do sponu 10x10. Pak je dobré Na těch 20 let než začnou pořádně plodit a zaplní prostor narvat do mezer něco krátkověkého. Třeba zákrsky.

To ale asi nebude váš případ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 118.166 (?), 12.3.2008 21:40

Vidím, že se tu rozproudila docela zajímavá diskuse, k níž musím přiznat, že skutečně už před výběrem nových odrůd k vysazení počítám s pozdějším naroubováním těch starších osvědčených (především ze sadu mých rodičů, který znám nejdůvěrněji). A naopak jsem výhledově slíbila taťkovi rouby z těch svých nových. Proto bych ráda vybrala spíš takové odrůdy, které se těm jeho příliš nepodobají, ač jinak co možná "nejkvalitnější".

Na toto téma mě napadá další otázka, jak vidíte roubování rezistentů na starší stromy, nemá to nějaký háček?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.3.2008 21:54

Nemá. Jako velmi vhodná k přeroubování je uváděna Selena, neboť mimořádně dobře zavaluje rány po štěpování a i při poměrně silnějším růstu je velice plodná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.84 (?), 12.3.2008 23:56

A hned po ní bych doporučil Rubinolu a Goldstar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 3.4.2008 8:49

Díky všem za rady. Ze zdejší českobudějovické nabídky jsem nakonec zvolila jabloně Ametyst, Rajka a Rubinola na MM 106. Vandu jsem vzdala, chci se co nejvíce vyhnout chemii, a na Topaz jsem nenarazila.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 3.4.2008 9:14

Myslím, že jste zvolila dobře. Tyto 3 odrůdy pokryjí dlouhou dobu konzumní zralosti, jsou rezistentní a pěstitelsky vděčné - bez mimořádných nároků na teplé podnebí. Zvolená podnož zajistí dostatečně vitální růst.
   Vrátím-li se k Vašemu úplně prvnímu příspěvku,  píšete o jižním svahu u Českých Budějovic a přání stromků do 3 metrů výšky. I když neznáme půdní a mikroklimatické podmínky, věřím, že v této lokalitě by prosperovaly i choulostivější odrůdy na slabší podnoži. Toto je ale jistota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika