Jaké jabloně?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
7.3.2017 19:08

Z nabízených odrůd můžete vzít kteroukoli, jen podnoži M9 se obloukem vyhněte. A2 bude dobrá volba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 184.103 (?), 7.3.2017 13:55, zobrazeno: 4630x

Prosím o radu.Ráda bych vysadila pár jabloní, ale nemám zkušenosti.Pozemek je v nad.výšce 500m, pod Beskydy..Podle posudku na studnu je podloží tvořeno proluvialními štěrky -je to zvodněnec s nízkou propustností. Je mírně svažitý, přičemž dole rostou na jaře orseje, tudíž je tam asi mokro.ale tam ani neplánuju něco sadit.Jde mi hlavně o to, jestli se tu dá nějaká jabloň nasadit, předtím tu rostly nějaké slivoně-kulovačky.Ve školce mají podnože A2,M9,MM106,,doporučovali mě tu M9.Odrůdy, mají Rosana, Rozela,Matčino, Blaník,Topaz, Šampion,Angold, Jonalord,Budu ráda, když mi poradíte, co si pořídit a jak zasadit.Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.3.2017 19:08

Z nabízených odrůd můžete vzít kteroukoli, jen podnoži M9 se obloukem vyhněte. A2 bude dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.45 (?), 1.6.2017 22:13
Pre nás, ktorí už nemáme dvadsať či tridsať, ba ani štyridsať a nechceme (nemôžeme?) roky čakať kým nám začne rodiť vysokokmeň, je alternatívou pestovanie jabloní na slaborastúcich podpníkoch v intenzívnejšom režime. Podmienkou je aspoň priemerná kvalita pôdy, zavlažovanie a nie extrémne podnebie (vysoké chladné polohy, mrazové doliny, severné svahy a pod.). Ak stromčekom dáte čo potrebujú, úroda už v 2.-3.roku po výsadbe je zaručená. Na fotkách sú stromky na podpníkoch M9 a M26, ktoré som sadil na jeseň r.2014 a 2015. Špeciálne som zvedavý na premiérovú úrodu Ligolu a Lucy, ale aj klony Red Deliciousu (Red Cap a Red Chief) by v kvalitnej pôde a teplom podnebí mohli príjemne prekvapiť. IH









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 14.0 (?), 9.6.2017 22:46

Připojím zkušenost s podnoží M26. V loňském roce jsem na M26 očkoval čtyři odrůdy (Katja, Krasava, Růžena Bláhová a Delikates). K mému údivu jsou očkovanci na M26 stejně čiperní (a čipernější) jako na MM106. Úplně nemohu potvrdit u středně rostoucích a bujnějších podnoží oddájení nástupu plodnosti, neboť mnohé odrůdy na MM106 a A2 mi plodí už ve školce. V neposlední řadě se na MM106 a A2 lepe očkuje (M26 je samý bernot).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika