Jaká bude Resista?



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 188.238 (?)
15.1.2015 10:43

Resistu mám rád, je od Vysloužilů.Ovšem musím o ní v rodině bojovat. Spenser jsem ochutnal, je naroubován na vše možné.Očekávám plodnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.12.2015 9:11

To jsem spíše já, pane Dukáte. Produktu totiž chválím, ale Denár mi nejede a ještě k tomu jsem vyrukoval s Berlepšemfrown. Resista dokáže být opravdu někdy příjemná. Někdy je to jen "plnič sklepa" jak, myslím, napsal pan Jaroslav. Dopracovat se ale k řádné chuti není leckdy snadné a může to být matoucí. Není to často o různých chutích pěstitelů, ale o nestejné chuti plodů v různých letech, oblastech a při různém množství plodů na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 7.9.2017 18:49

Kdyby byl Bavorov, co sou Vodňany...Ale nejsou. A Resista nebude nikdy Goldenem. Jedině začarovat: "abrakadabra", ať má chuť jak ten Golden.indecision


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 188.238 (?), 15.1.2015 10:43

Resistu mám rád, je od Vysloužilů.Ovšem musím o ní v rodině bojovat. Spenser jsem ochutnal, je naroubován na vše možné.Očekávám plodnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 15.1.2015 17:54

Kdysi dávno jsem získal, přes známého, rouby Dukátu přímo od šlechtitele. Ať jsem zkoušel řezat jakkoli, výsledky nebyly uspokojivé. A hlavně ta pihovitost! Postřikovat Ca v těch dobách jsem neměl ani možnost a zejména čas. Tak jsem se s ním už hóódně dávno rozloučil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 4.12.2017 9:04

V letošním roce jsem měl první úrodu na roubech. Velké i malé plody měly hořkou skvrnitost, barva žlutá, chuť slušná, lepší než u také hezky žluté, holovousské Produkty. Ta pihovitost mě překvapila, nikdo tady o ní nepíše.  Prima na to netrpí, asi to bude po tom druhém rodiči - NJ 56. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 4.12.2017 13:18

Momentálně má Resista dužninu stále tuhou s určitým obsahem kyselin. Pihovitost letos nemá, ale v minulosti měla. V porovnání s prvními plody na roubu Luny, se mi tyto plody LUNY zdají příjemnější. Golden Delicious je sice jen jeden, ale třeba Luna nebo Opál jsou pro mě plnohodnotnější náhrady, než třeba Resista. Náročnost Resisty je ale oproti Goldenu minimální. To je můj názor. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.12.2017 19:50

Nemůžu potvrdit o Resistě to, co Ivan ze Sezimova Ústí. Mnohem víc mi chutnalo třeba Zvonkové, které mi tady zaplodilo na zapomenutém neoznačeném roubu. Pro mě má Zvonkové mnohem lepší chuť, i když je to pro dost lidí méně zajímavá stará odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.12.2017 22:41

První úroda může způsobit hořkou pihovitost i u odrůd, které jinak chorobou prakticky netrpí. Já ji na Resistě neviděl.
   Co se týče srovnání s Goldenem - jeho nárokům na teplo se Rezista asi nevyrovná, ale až tak dalko k nim nemá. Řekl bych, že její nároky jsou podobné žlutoplodým střížovickým rezistentům - jako je např. zmíněná Luna - tedy je relativně teplomilná. No a protože Resista chutí žádné z "hvězdných" nedosahuje, nevidím ji moc perspektivně. S Produktou je Resista absolutně nesrovnatelná. Produkta má nároky na teplo minimální, nezdrobňuje plody, ale chutí zaostává. Srovnávat Resistu se Zvonkovým jde dost těžko, Zvonkové je kyselé, Resista sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 18.12.2017 14:47

Moji letošní Resistu bych označil za "šmejd". Právě, že je nakyslá a celkově podivná. Oproti tomu Zvonkové má chuť mnohem přirozenější, rozhodně není kyselé. Z teplých poloh příjemná, svěží, navinule sladká chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 19.12.2017 7:41

Zdravím Petra. Tak jsem Resistu také ochutnal. Beru to od největších a nejpihatějších. Je zhruba ve stejném stadiu zrání jako Topaz, tedy převaha kyselé, ale je méně šťavnatá. Ale protože ctím individualitu jedince, nejsem s Petrem zajedno. Zvonkové u nás bývá v tuhle dobu téměř nepoživatelné, netroufl bych si je házet do jednoho pytle. Chutí začíná vynikat až někdy v dubnu, když už má za soupeře prakticky jen Strýmku (kategorie ostatní chutě, převážně kyselé). Navíc je to jedno z mála jablek, které jsem letos sklidil. Dal jsem si i něco žlutého (Opál?, Luna?) a jedno retro - Dr. Karel Kramář (Parmena zlatá x Peasgoodovo). A to mne včera vyhrálo. Voňavé, šťavnaté, s pro mě nejlepším poměrem cukrů a kyselinek. Asi by bylo lepší i než můj favorit Lipno. Ale to letos nemám.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika