Jaká bude Resista?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
2.12.2012 21:42

Škoda, že zde nemá s Resistou zkušenost více pěstitelů. Co jí prozatím nechybí je šťavnatost a pevnost dužniny. Jinak by se snad dalo říci, že právě zde naopak více kyselin chybí. U dříve zkonzumovaných plodů se to ještě tolik neprojevuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.2.2014 20:39

Letos jsem svoje Resisty neměl, ale Milošova Resista určitě nezklamala. Pokud někoho provokuje slovo "náhrada", tak ať mi laskavě promine, ale Resista určitě není špatná náhrada za Golden. Golden Delicious chutí celkem připomíná. Opět je tady bohužel ta horší šťavnatost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.2.2014 21:38

On ani Golden nijak šťávou nepřetéká. Na Rezistě mi vadí zejména zdrobňování plodů, méně atraktivní slupka a nekonečně dlouhá vegetační doba. To první lze řešit menším tvarem a probírkou (mám ji na vysokokmenu), to druhé hledáním kouzla v málo barevných sortách, to třetí jen lepší polohou. Jinak růst i plodnost vyhovuje. Je otázkou, zda je Rezista schopna konkurovat "hvězdným odrůdám"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 8.127 (?), 12.2.2014 15:02

Loni (letos ještě ne, Petřewink) jsem měl 1. úrodu Rezisty na M106 i na roubovaných semenáčích - 220m n.m..

Po negativních ohlasech jsem měl obavy.

Velmi příjemné překvapení - velké plody, chuť dobrá, chutnala i vnukům a ti jsou nějak zmlsaní! Existují chutnější cv, ale jednou bude Rezista plnit sklad plody, které chuťově neurazí.

Dopřál jsem jim důkladné vyzrání, sklízel jsem, až když nečervivé plody začaly opadávat, díky mulči nebyl problém. Vyrobil jsem tak ovšem jablko raně zimní, šlo na odbyt, takže o vánocích bylo zkonzumováno. Podtržené by asi vydrželo déle, ale chuť by byla možná kritizovatelná. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.2.2014 22:06

Děkuji, pane Jaroslave, za Váš příspěvek o Resistě. Je sympatické, že jste se nenechal odradit různými komentáři a jste asi největším příznivcem této odrůdy tady na fóru. Hodně pěstitelských úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 27.238 (?), 13.2.2014 15:46

Vzpomněl jsem si ještě na foto:

rezista 09/2013
rezista 09/2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.2.2014 16:57

To je moc pěkná fotka, pane Jaroslave, narůžovělé líčko jako z atlasu. Škoda, že tady už žádnou nemám, hned bych si pro ni šel.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.10.2014 22:41

Resista je další rezistentní odrůda typu Golden Delicious. Letošní plody, které ve sklepě už zežloutly jsou nasládlé, poměrně chutné. Samozřejmě to není zcela totožná chuť Goldenu, ale jen navození iluze této chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.10.2014 9:46

Nepatřím k nadšencům z Resisty, ale ani k jejím zatracovatelům. Letošní úrodu jsem sklidil tento týden a je možné, že ještě pár dní by na stromě vydržela. Strupovitost zatím žádná, jenom letos výrazná sazovitost. Zkusil jsem ochutnat pár plodů, co se tvářily předčasně uzrále (třeba červivé). Chuť určitě neurazila, Goldenu se vzdáleně podobá a Goldenu vypěstovanému u mě by se určitě vyrovnala. Totéž lze říci i o srovnání se střížovickými žlutoplodými (hvězdnými") rezistenty, které - dle mého - k plnému rozvinutí své chuti taky požadují lepší polohu. Nedostižným žlutým jablkem tak stále zůstává Gold Bohemia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 28.10.2014 20:11

Já snad také nepatřím k nadšencům, ale přiznám se, že na podobná jablka mám právě v tomto období zvýšenou chuť. Resista sice žloutne až ve sklepě, ale plody jsou dobré velikosti a příjemně nasládlé chuti, celkem vhodně imitující chuť Goldenu Delicious. Zřejmě budou v chuti i jistější, než choulostivé Goldeny. Prozatím vůbec netrpí strupovitostí, samozřejmě bez chemické ochrany.

Resista
Resista
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika