Jak prořezat leta neřezané jabloňe



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
15.3.2019 8:52

Taky si myslím, že není třeba čekat do konce července. Ale s Janstem souhlasím, že je dobré rozprostřít řez na více let a vyhnout se - pokud možno - řezu silných větví. Hodně záleží na zdravotním stavu stromu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 234.182 (?), 14.3.2019 21:33
Rany su zatrete stromovym balzamom. Na vlkoch je co zle? Niektore sa odstrihnu, dalsie sa mozu ohnut alebo sa zastrihnu na cca 20 cm, a potom na dalsi rok na vodorovnu vetvicku, a ta z vrchneho pupena kolmo hore rastuca sa odreze(dvojsektorovy rez). Hrube konare nerad rezem, na prevod, ale ked chcem znizit strom tak to musi byt, su tam len 2 taketo rezy. A koncom jula urcite nebudem orezavat jablone, je dost inej prace vtedy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.3.2019 8:52

Taky si myslím, že není třeba čekat do konce července. Ale s Janstem souhlasím, že je dobré rozprostřít řez na více let a vyhnout se - pokud možno - řezu silných větví. Hodně záleží na zdravotním stavu stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.136 (?), 15.3.2019 11:44
Ten hruby konar v strede, co je zrezany na tenky musel ist prec, lava strana stromu bola dost zahustena oproti pravej a este k tomu smeruje na sever, a spodne vetvy boli dost zababcene, tak to pomoze ich obrastaniu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.237 (?), 16.3.2019 9:12

Já to měl ještě horší, tak jsem se naštval a udělal jsem radikální řez, takový ten co je o jeden stupínek od toho nejradikálnějšího kdy se řeže 10 cm nad zemí. Z vlastní zkušenosti vím, že to živelně zase doroste.Loni jsem vyvezl na pole asi 30 koleček nedozrálých spadaných jablek a snědl tak 5 jablek. Předpokládám, že letos odvezu tak 5 jablek a dalších 30 sním. Pro inspiraci přikládám foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.214 (?), 16.3.2019 9:23
Mali ste spravit z hrubych kostrovych Y v jednej rovine, a potom z vlkov tvarovat novy obrast, alebo este lepsie prevodom na niektory z tych tensich, zachovat tiez tvar Y aspon priblizne, a tie tensie len trochu upravit. A z toho ontaria tiez 80 percent opada, ale aj tak je nakoniec dost jablk, len tie najvacsie opadavaju, uvidime ako to bude teraz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.214 (?), 16.3.2019 9:43
Takto som minuly rok skratil a precvakal zanedbany trojvidlak, o polovicu vysky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.246 (?), 26.4.2020 11:03
Stav po roku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.12 (?), 2.6.2021 18:52

Mám léta neřezanou jabloň, je hrozně hustá a potřebovala by prořezat. Mohu to udělat teď?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.133 (?), 2.6.2021 23:46

Pokud opravdu nebyla léta řezaná, rozložte si řez postupně do 2-3 let, jinak vám následně vyžene spoustu vlků.

Jinak jabloně teď řezat můžete (řezem teď trochu utlumíte růst, protože ji připravíte o část listů), větší rány ošetřete balzámem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.12 (?), 3.6.2021 4:32

Děkuji za informaci. On totiž jednou za týden přijde ke mně na zahradu syn a toho baví práce které já nesnáším. Pořád chce něco uklízet, vyhazovat na skládku, řezat stromy atd. Většinou jsou to věci do kterých se mně nechce. Ale zahradu a všechny polnosti jsem na něho přepsal, tak ať se snaží. Já si budu hrát s rajčaty a zeleniskem.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika