Jak prořezat leta neřezané jabloňe



host - 234.182 (?)
14.3.2019 21:33
Rany su zatrete stromovym balzamom. Na vlkoch je co zle? Niektore sa odstrihnu, dalsie sa mozu ohnut alebo sa zastrihnu na cca 20 cm, a potom na dalsi rok na vodorovnu vetvicku, a ta z vrchneho pupena kolmo hore rastuca sa odreze(dvojsektorovy rez). Hrube konare nerad rezem, na prevod, ale ked chcem znizit strom tak to musi byt, su tam len 2 taketo rezy. A koncom jula urcite nebudem orezavat jablone, je dost inej prace vtedy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 234.182 (?), 14.3.2019 21:33
Rany su zatrete stromovym balzamom. Na vlkoch je co zle? Niektore sa odstrihnu, dalsie sa mozu ohnut alebo sa zastrihnu na cca 20 cm, a potom na dalsi rok na vodorovnu vetvicku, a ta z vrchneho pupena kolmo hore rastuca sa odreze(dvojsektorovy rez). Hrube konare nerad rezem, na prevod, ale ked chcem znizit strom tak to musi byt, su tam len 2 taketo rezy. A koncom jula urcite nebudem orezavat jablone, je dost inej prace vtedy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.3.2019 8:52

Taky si myslím, že není třeba čekat do konce července. Ale s Janstem souhlasím, že je dobré rozprostřít řez na více let a vyhnout se - pokud možno - řezu silných větví. Hodně záleží na zdravotním stavu stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.136 (?), 15.3.2019 11:44
Ten hruby konar v strede, co je zrezany na tenky musel ist prec, lava strana stromu bola dost zahustena oproti pravej a este k tomu smeruje na sever, a spodne vetvy boli dost zababcene, tak to pomoze ich obrastaniu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.237 (?), 16.3.2019 9:12

Já to měl ještě horší, tak jsem se naštval a udělal jsem radikální řez, takový ten co je o jeden stupínek od toho nejradikálnějšího kdy se řeže 10 cm nad zemí. Z vlastní zkušenosti vím, že to živelně zase doroste.Loni jsem vyvezl na pole asi 30 koleček nedozrálých spadaných jablek a snědl tak 5 jablek. Předpokládám, že letos odvezu tak 5 jablek a dalších 30 sním. Pro inspiraci přikládám foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.214 (?), 16.3.2019 9:23
Mali ste spravit z hrubych kostrovych Y v jednej rovine, a potom z vlkov tvarovat novy obrast, alebo este lepsie prevodom na niektory z tych tensich, zachovat tiez tvar Y aspon priblizne, a tie tensie len trochu upravit. A z toho ontaria tiez 80 percent opada, ale aj tak je nakoniec dost jablk, len tie najvacsie opadavaju, uvidime ako to bude teraz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.214 (?), 16.3.2019 9:43
Takto som minuly rok skratil a precvakal zanedbany trojvidlak, o polovicu vysky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.246 (?), 26.4.2020 11:03
Stav po roku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.12 (?), 2.6.2021 18:52

Mám léta neřezanou jabloň, je hrozně hustá a potřebovala by prořezat. Mohu to udělat teď?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.133 (?), 2.6.2021 23:46

Pokud opravdu nebyla léta řezaná, rozložte si řez postupně do 2-3 let, jinak vám následně vyžene spoustu vlků.

Jinak jabloně teď řezat můžete (řezem teď trochu utlumíte růst, protože ji připravíte o část listů), větší rány ošetřete balzámem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.12 (?), 3.6.2021 4:32

Děkuji za informaci. On totiž jednou za týden přijde ke mně na zahradu syn a toho baví práce které já nesnáším. Pořád chce něco uklízet, vyhazovat na skládku, řezat stromy atd. Většinou jsou to věci do kterých se mně nechce. Ale zahradu a všechny polnosti jsem na něho přepsal, tak ať se snaží. Já si budu hrát s rajčaty a zeleniskem.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika