Jabloň pro okrasu na zimu



host - 143.84 (?)
24.8.2017 7:32

Hezky vybarvené atrapy jablek z plastu, zavěšené pravidelně po obvodu koruny, by také jistě splnily účel. Pan zadavatel je totiž zřejmě potřebuje jako romantickou kulisu pro výhled z okna na zimní krajinu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 176.20 (?), 23.8.2017 15:33, zobrazeno: 2824x

Dobrý den, smiley

rád bych se zeptal zda existuje jabloň, nejlépe vysokokmen, na které se udrží jablka až do zimy (včetně). Rád bych ji zasadil před dům a měl ji více jako okrasný strom nežli k jídlu.

Viděl jsem fotky na internetu, kde některé staré jabloně drží jablka dlouho do zimy.

Důležité atributy: vysokokmen, odolná vůči mrazům a škůdcům, jablka přes zimu, pěkná barva jablek

Méně důležité: chuť

Děkuji mnohokrát za jakýkoli tip :)

S pozdravem

Tadeas, dedtadeas@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zehnálek Petr - (33) - 47.8 (?), 23.8.2017 16:31

Nejdéle jsem viděl udržet plody u odrůdy Boikovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.8.2017 17:03

Poékud nepřijdou mrazy, může na stromech vydržet řada odrůd. Já některé - např. Idared sklízím někdy až v listopadu, často po opadu listí.  Když ale přijdou silnější mrazy pod -5, které přes den nepovolí, je po okrase. Žádná jablka nejsou z Fridexu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
BozenaTL - (1) - 176.20 (?), 23.8.2017 17:24

Ano! Jablka z fridexu by byla nejlepší. :) Sklízení v listopadu je moc brzy, představoval jsem si tak půlku až konec ledna.

Pamatuju si, že takové jabloně měli kdesi ve Vrchlabí. Na stromech nezbylo mnoho jablek, ale byl březen a stále vysela.

Díky
T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.8.2017 18:19

To já jsem vysel jabloně taky, ale nejdřív jsem vybral jadérka.wink
Jednou mi jablka - Trnavské zimní, visela na stromě celou zimu, ale to zrovna prakticky nemrzlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.106 (?), 23.8.2017 22:07

Také by možná šla některá z okrasných jabloní, ty mívají malá jablíčka, ale výrazných barev a na stromech drží po část zimy, dokud je ptáci nezlikvidují.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.84 (?), 24.8.2017 7:32

Hezky vybarvené atrapy jablek z plastu, zavěšené pravidelně po obvodu koruny, by také jistě splnily účel. Pan zadavatel je totiž zřejmě potřebuje jako romantickou kulisu pro výhled z okna na zimní krajinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.8.2017 8:53

Navíc i tam, kde jablka drží na stromě do pozdního podzimu, průběžně padají na zem. Ohýbání je zdravé, ale uklouznutí na hniličce - nic moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika