Příspěvky uživatele - Zehnálek Petr

Letní červené jablko - Astrachán červený?, 1.8.2019
Velmi podobné je rovněž jablko Discovery.
Prosím o pomoc s určením odrůd, 12.12.2018
Šestku bych si tipnul na Wagenerovo.
Historické odrůdy hrušní v Michli, 10.12.2018
Během mé krátké návštěvy jsem měl možnost ochutnat tři hrušně. Napoleonova byla ideálně zralá, ale čekal jsem od ní trochu víc, když přihlédnu k jejímu obvyklému hodnocení ve staré literatuře. Ochutnávané plody byly "jen" příjemně sladké. Příčina... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 19.11.2018
Strýmka, Hetlina, Boikovo, Black Ben, Červené tvrdé, Citronové zimní, Gustavovo trvanlivé, Jeptiška, Jonathan, Lohák, Ontario, Studničné, Vejlímek červený...
Babče, 3.8.2018
Jak je na tom vaše Babče se šarkou? Naše na ní trpělo, takže bylo zlikvidováno. Děkuji za odpověď.
Plodové myrobalány, 19.7.2018
Podle mého je Malvazinka mimořádně atraktivní pro pilatku, takže bohatá úroda (u nás i několik přepravek) zpravidla přichází jen tehdy, když se dobře trefíte s postřikem.  PZ
Plodové myrobalány, 19.7.2018
Mrzet se nemusíte. Malvazinka nevydrží věčně, 30 let je u ní už poměrně dost. Taky už máme vysazenou náhradní, ač stará ještě docela plodí. PZ
Jabloň pro okrasu na zimu, 23.8.2017
Nejdéle jsem viděl udržet plody u odrůdy Boikovo.
Juglans regia 2017 - už máte také sklizeno?, 3.5.2017
Mars to, zdá se, zvládl, protože pozdě raší. Ostatní zmrzlo. Litomyšlsko, 350 m n. m.
Zákrsek, špičák, polokmen, čtvrtkmen, 26.4.2017
Tvar vliv nemá. Pokud je u všech stejná podnož, budou to ty půdní podmínky.
Mám ich nechať?, 5.4.2017
Já bych je odstranil. Nemohli ty stromky schytat nějaký herbicid? V blízkosti pole se to může stát.
Kde sehnat Admirál na silnější podnoži, 4.4.2017
Dospělé stromy Admirálu zatím nikdo na své zahradě mít nebude. Jadernička by si ale s horší půdou měla poradit, takže při bujnosti Admirálu soudím, že strom to bude mohutný. Založit korunu ve 180 určitě není problém.
Boikovo obrovské, 4.4.2017
Pane inženýre, dosahují plody Libernáče vinického takové velikosti i z extensivně pěstovaných vysokokmenů? Letos jsme jím přeroubovali čtyřleté pláně. Nemáte foto typických plodů? Děkuji.
Moje první jablon - řez?, 4.4.2017
Rozela tyto požadavky naprosto splňuje. 
Jablone na skladovanie - doporucene odrody, 29.3.2017
K té rezistenci. U Topazu, Siria i Rozely už byla prolomena. Alespoň u nás ve východních Čechách. Nejvýrazněji se projevila na Siriovi. 
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika