Jabloň Lucy



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?)
16.10.2017 9:10

Nespěchejte, chuť novějších "žluťásků" bývá povětšinou více než dobrá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 67.119 (?), 22.9.2017 14:17

Ako hodnotite chutove vlastnosti Lucy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.115 (?), 22.9.2017 17:32
67.119: Ak je to otázka na mňa (chuťové vlastnosti Lucy), tak si ešte musíme trochu počkať. Mám 2 Lucinky a u oboch to bude prvá úroda. Sám som veľmi zvedavý, nikdy predtým som plody Lucy nevidel a doteraz som ich nejedol. Určite budem referovať. To čo sa hádam dá povedať už teraz je, že Lucy sa dobre tvaruje, dobre obrastá plodonosným drevom, nerastie veľmi bujne a plody sú stredne veľké až menšie. Sú celoplošne sfarbené trochu zvláštnym, ale príjemným odtieňom červenej. Rodí na krátkom a stredne dlhom dreve, potrebuje prebierku. Jablká sú ešte na stromkoch, aká bude ich chuť a skladovateľnosť, ukážu najbližšie týždne. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 23.9.2017 14:57
Lucy - má trochu osobitný odtieň červenej, viac svetlejší. Plody sú vizuálne pekné, oberať ich budem zrejme cez nasledujúci víkend. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.158 (?), 30.9.2017 11:59
Lucy (Topaz x Fuji) - na fotkách je časť úrody 3-ročného stromčeka na M26. Plody sú takmer celoplošne sfarbené rozmytou tmavočervenou farbou, veľkosťou sú stredné až menšie (takto: sú menšie než u väčšiny odrôd ktoré pestujem, nie ale malé). Degustovať by teraz bolo nezmyslom, na to si počkám do decembra. Pridávam detailné fotky typickej Lucy z 3 pohľadov, teda typickej z mojej úrody. Keďže som ešte nikdy nevidel žiadne iné plody tejto odrody, tak nemôžem s určitosťou tvrdiť že ide o typické plody Lucy. IH. (P.S.: Ešte poznámka k tomu, aké je ťažké určovať odrody len podľa obrázku: pri tej poslednej fotke - pohľad na Lucy zhora - by som odprisahal že to je Admiral...).





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.213 (?), 28.10.2016 21:59

LUCY - Topaz x Fuji

Jedna z novinek produkce UEB Střížovice.Nikoliv polygení, občas nějaký stroupek vyrazí.Chutově z hlediska rezistentů nadstandartní.Sklizeň druhá polovina října, konzumně dozrává v prosinc, skladovatelnost do konce února.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.17 (?), 15.10.2017 23:22

 Již 2 roky mám "Lucy" zaslanou z e-shopu. Malému stromku na M 9 jsem ponechal 3 jablka. Ta však zůstávají převážně žlutá (dle popisu: zákl.barva žlutozelená, krycí barva karminově červená se žíháním a bílými lenticelami).Je možné, že by ještě zčervenaly? Mohuje klidně nechat třeba 2 týdny na stromě. Samozřejmě zde nedosáhnu kvality jablek pana Hlavatého smileySpíš mám obavu ze záměny.Jsem sice v n.m.490m, ale v sadařské oblasti Chelčice, kolem samý profi sadař, dozrávají mi i meruňka a broskve, dnes jsem např. sklízel Jonathan a Strakrimson.Jestli to není Lucy, tak půjde pryč.

Lucas

Lucy?
Lucy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.33 (?), 16.10.2017 0:03
Lucas: Na Vašej fotke je žltoplodá odroda ktorá už dozrieva. Lucy to s určitosťou nie je. Prikladám fotky mojej Lucy - už v auguste boli plody ružovočerveno sfarbené (foto 1). Pri oberaní koncom septembra boli celočervené (foto 2) - takýto rozdiel nemôže byť spôsobený polohou. Poslali Vám inú odrodu. S tým vykopávaním by som ale počkal až po ochutnaní, taký žltoplodý Sirius, Opal či Orion sú chuťovo špičkové odrody. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.17 (?), 16.10.2017 0:24

Děkuji z odpověď, bohužel již na zahradě místo nemám a Lucy jsem moc chtěl. No ještě počkám na chuť těchto "žluťásků", ale asi půjde...

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 16.10.2017 9:10

Nespěchejte, chuť novějších "žluťásků" bývá povětšinou více než dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.242 (?), 18.11.2017 17:45
Lucy - prvá degustácia prvoúrody (stromček na foto 1). Jablká sú stredne veľké, sfarbené takmer celoplošne tmavočerveno (foto 2-5). Len pohľad od kališnej jamky prezrádza pásikmi potomka Topazu (foto 6). Šupka je pevná, hladká, nepatrne mastná. Dužina je bielokrémová (foto 7), stredne tuhá a stredne šťavnatá. Plody intenzívne voňajú. Chuť je osobitá, zvláštna, dá sa povedať harmonická, v súčasnosti viac podobná Topazu než Fuji. Veľmi mi pripomína jednu staršiu odrodu z detstva, len si neviem spomenúť ktorú. Čakal som pravdupovediac trochu inú chuť, ňou sa Lucy nepodobá žiadnej z novších odrôd. Zaujímavé bude sledovať ako sa chuťovo vyvinie v ďalších mesiacoch. Predbežné triezve hodnotenie: zázrak čo Vás posadí na zadok to nie je, ale rozhodne to nie je sklamanie. Špecifickosť a osobitosť chuti je vítaná, vhodné rozšírenie sortimentu. Na trvanlivosť a "shelf-life" si počkáme. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika