Jabloň Lucy



host - 168.17 (?)
15.10.2017 23:22

 Již 2 roky mám "Lucy" zaslanou z e-shopu. Malému stromku na M 9 jsem ponechal 3 jablka. Ta však zůstávají převážně žlutá (dle popisu: zákl.barva žlutozelená, krycí barva karminově červená se žíháním a bílými lenticelami).Je možné, že by ještě zčervenaly? Mohuje klidně nechat třeba 2 týdny na stromě. Samozřejmě zde nedosáhnu kvality jablek pana Hlavatého smileySpíš mám obavu ze záměny.Jsem sice v n.m.490m, ale v sadařské oblasti Chelčice, kolem samý profi sadař, dozrávají mi i meruňka a broskve, dnes jsem např. sklízel Jonathan a Strakrimson.Jestli to není Lucy, tak půjde pryč.

Lucas

Lucy?
Lucy?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 67.119 (?), 22.9.2017 14:17

Ako hodnotite chutove vlastnosti Lucy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.115 (?), 22.9.2017 17:32
67.119: Ak je to otázka na mňa (chuťové vlastnosti Lucy), tak si ešte musíme trochu počkať. Mám 2 Lucinky a u oboch to bude prvá úroda. Sám som veľmi zvedavý, nikdy predtým som plody Lucy nevidel a doteraz som ich nejedol. Určite budem referovať. To čo sa hádam dá povedať už teraz je, že Lucy sa dobre tvaruje, dobre obrastá plodonosným drevom, nerastie veľmi bujne a plody sú stredne veľké až menšie. Sú celoplošne sfarbené trochu zvláštnym, ale príjemným odtieňom červenej. Rodí na krátkom a stredne dlhom dreve, potrebuje prebierku. Jablká sú ešte na stromkoch, aká bude ich chuť a skladovateľnosť, ukážu najbližšie týždne. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.74 (?), 23.9.2017 14:57
Lucy - má trochu osobitný odtieň červenej, viac svetlejší. Plody sú vizuálne pekné, oberať ich budem zrejme cez nasledujúci víkend. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.158 (?), 30.9.2017 11:59
Lucy (Topaz x Fuji) - na fotkách je časť úrody 3-ročného stromčeka na M26. Plody sú takmer celoplošne sfarbené rozmytou tmavočervenou farbou, veľkosťou sú stredné až menšie (takto: sú menšie než u väčšiny odrôd ktoré pestujem, nie ale malé). Degustovať by teraz bolo nezmyslom, na to si počkám do decembra. Pridávam detailné fotky typickej Lucy z 3 pohľadov, teda typickej z mojej úrody. Keďže som ešte nikdy nevidel žiadne iné plody tejto odrody, tak nemôžem s určitosťou tvrdiť že ide o typické plody Lucy. IH. (P.S.: Ešte poznámka k tomu, aké je ťažké určovať odrody len podľa obrázku: pri tej poslednej fotke - pohľad na Lucy zhora - by som odprisahal že to je Admiral...).





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.213 (?), 28.10.2016 21:59

LUCY - Topaz x Fuji

Jedna z novinek produkce UEB Střížovice.Nikoliv polygení, občas nějaký stroupek vyrazí.Chutově z hlediska rezistentů nadstandartní.Sklizeň druhá polovina října, konzumně dozrává v prosinc, skladovatelnost do konce února.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.17 (?), 15.10.2017 23:22

 Již 2 roky mám "Lucy" zaslanou z e-shopu. Malému stromku na M 9 jsem ponechal 3 jablka. Ta však zůstávají převážně žlutá (dle popisu: zákl.barva žlutozelená, krycí barva karminově červená se žíháním a bílými lenticelami).Je možné, že by ještě zčervenaly? Mohuje klidně nechat třeba 2 týdny na stromě. Samozřejmě zde nedosáhnu kvality jablek pana Hlavatého smileySpíš mám obavu ze záměny.Jsem sice v n.m.490m, ale v sadařské oblasti Chelčice, kolem samý profi sadař, dozrávají mi i meruňka a broskve, dnes jsem např. sklízel Jonathan a Strakrimson.Jestli to není Lucy, tak půjde pryč.

Lucas

Lucy?
Lucy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.33 (?), 16.10.2017 0:03
Lucas: Na Vašej fotke je žltoplodá odroda ktorá už dozrieva. Lucy to s určitosťou nie je. Prikladám fotky mojej Lucy - už v auguste boli plody ružovočerveno sfarbené (foto 1). Pri oberaní koncom septembra boli celočervené (foto 2) - takýto rozdiel nemôže byť spôsobený polohou. Poslali Vám inú odrodu. S tým vykopávaním by som ale počkal až po ochutnaní, taký žltoplodý Sirius, Opal či Orion sú chuťovo špičkové odrody. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.17 (?), 16.10.2017 0:24

Děkuji z odpověď, bohužel již na zahradě místo nemám a Lucy jsem moc chtěl. No ještě počkám na chuť těchto "žluťásků", ale asi půjde...

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 16.10.2017 9:10

Nespěchejte, chuť novějších "žluťásků" bývá povětšinou více než dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.242 (?), 18.11.2017 17:45
Lucy - prvá degustácia prvoúrody (stromček na foto 1). Jablká sú stredne veľké, sfarbené takmer celoplošne tmavočerveno (foto 2-5). Len pohľad od kališnej jamky prezrádza pásikmi potomka Topazu (foto 6). Šupka je pevná, hladká, nepatrne mastná. Dužina je bielokrémová (foto 7), stredne tuhá a stredne šťavnatá. Plody intenzívne voňajú. Chuť je osobitá, zvláštna, dá sa povedať harmonická, v súčasnosti viac podobná Topazu než Fuji. Veľmi mi pripomína jednu staršiu odrodu z detstva, len si neviem spomenúť ktorú. Čakal som pravdupovediac trochu inú chuť, ňou sa Lucy nepodobá žiadnej z novších odrôd. Zaujímavé bude sledovať ako sa chuťovo vyvinie v ďalších mesiacoch. Predbežné triezve hodnotenie: zázrak čo Vás posadí na zadok to nie je, ale rozhodne to nie je sklamanie. Špecifickosť a osobitosť chuti je vítaná, vhodné rozšírenie sortimentu. Na trvanlivosť a "shelf-life" si počkáme. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika