Honeycrunch



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.142 (?)
17.8.2020 14:54

Pěkné kousky.Na svoje musím stále ještě čekat.Zapěstovávám stromek z vysokého špičáku sesazením korunky.Vše se povedlo a sesazený stromek se má k světu.Letos na jaře jsem jasně rozpoznal pěkné plodonoše na dvouletém dřevě.Žádný ovšem nevykvetl.Můžete mě potvrdit pane mino BA zda Honeycrisp nastupuje později do plodnosti?Jsem z toho trošku nervózní.Piplám se s ním od podzimu 2016.

Jinak si myslím, že by se mělo založit o této odrůdě nové vlákno s názvem Honeycrisp.Honeycrunch se skoro vůbec nepoužívá i když je to název pro Evropu.Myslím, že to mnohé zahrádkáře mate ale v drtivé většině se celosvětově vžil název Honeycrisp.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 14.11.2018 13:14

Zatímco před měsícem jsem zde pěl chválu na tuto odrůdu, dnes považuji za nutné uvést, že v této době nastalo naprosté rozčarování z její chuti. Sladkost a příchuť jsou pryč, zůstává jen nezajímavá chuť/nechuť s natrpklou příchutí. Závěr dělám asi takový: "kde se hrabe slavný Honeycrisp/Honeycrunch na střížovické odrůdy, když je schopen jim konkurovat chutí maximálně měsíc po sklizni?" Asi proto jsem na více místech četl, že je doporučováno uchovávat tuto odrůdu v ledničce.

Za mne "Hasta la vista Baby!" což volně přeloženo znamená " Ty pudeš"! smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 87.173 (?), 15.8.2020 15:58

Táto odroda má v rodokmeni sezónu dozrievania v jeseni s potenciálom konzumácie v zime. Avšak v Minnesote, kde bola vyšľachtená a kde napríklad minulý rok padol teplotný rekord =58;C. V našej teplej polohe to vyzerá byť ideálne letné jabĺčko. Potenciál uskladňovania si netrúfam predpovedať, jablká v našej rodine, vzhľadom na vynikajúcu chuť celkom určite zmiznú v nasledujúcich dňoch. Prvé dozreté plody sme konzumovali už pred týždňom. Inak pred prvou úrodou som mal pocit, že popri vynikajúch broskyniach, figách a niekoľkých odrodách hrozna nebude mať tento typ jablone u nás miesto, opak je však pravdou. Jablko je výborné, sladké, šťavnaté, celkom určite ostane     mino BA

Honeycrisp
Honeycrisp
Honeycrisp
Honeycrisp
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 73.142 (?), 17.8.2020 14:54

Pěkné kousky.Na svoje musím stále ještě čekat.Zapěstovávám stromek z vysokého špičáku sesazením korunky.Vše se povedlo a sesazený stromek se má k světu.Letos na jaře jsem jasně rozpoznal pěkné plodonoše na dvouletém dřevě.Žádný ovšem nevykvetl.Můžete mě potvrdit pane mino BA zda Honeycrisp nastupuje později do plodnosti?Jsem z toho trošku nervózní.Piplám se s ním od podzimu 2016.

Jinak si myslím, že by se mělo založit o této odrůdě nové vlákno s názvem Honeycrisp.Honeycrunch se skoro vůbec nepoužívá i když je to název pro Evropu.Myslím, že to mnohé zahrádkáře mate ale v drtivé většině se celosvětově vžil název Honeycrisp.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.186 (?), 17.8.2020 17:46

Již existuje. PepaS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika