Hniloba letních jablek



Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 84.188 (?)
6.8.2008 17:55

Já jsem na tom stejně, připisuji to tomu, že jsem začátkem června musel přerušit stříkání proti padlí, strupovitosti a hmyzu (nedostal jsem se na chalupu, neb jsem měl enormně práce).

Teď právě přemýšlím, jaký prostředek použít, abych houby alespoň trochu udržel v mezích. Asi už je ale pozdě a nezbude mi než se pokud možno snažit napadená jablka otrhávat. Příští rok to snad bude lepší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Maruš - (8) - 74.63 (?), 6.8.2008 16:25, zobrazeno: 12371x

Máme 2 stromy letních jablek. Letos je úroda dobrá, ale trápí mě to, že jablka hnijí již na stromě. Co dělat, abychom tomuto zabránili. Nebo si strom tímto sám reguluje počet plodů? Díky za radu. M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 6.8.2008 17:27

Hnilobu si sám strom nejspíš nereguluje. Letos je tlak moniliózy nebývale silný, nejen u jablek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 84.188 (?), 6.8.2008 17:55

Já jsem na tom stejně, připisuji to tomu, že jsem začátkem června musel přerušit stříkání proti padlí, strupovitosti a hmyzu (nedostal jsem se na chalupu, neb jsem měl enormně práce).

Teď právě přemýšlím, jaký prostředek použít, abych houby alespoň trochu udržel v mezích. Asi už je ale pozdě a nezbude mi než se pokud možno snažit napadená jablka otrhávat. Příští rok to snad bude lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.34 (?), 15.8.2008 18:11

Nemohou v tom mít prsty, pardon kusadla, také sršně a vosy?Zdá se mi, že jablky začínají hnít vždy po nakousání od vos.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 86.255 (?), 15.8.2008 19:39

Dobrý večer, jak psal p.Vysloužil hniloba není letos pouze na jablkách. Já si myslím, když prohlížím napadené plody, že na vině je monilioza i napíchnutí od vosy či sršně. Alespoň já vidím minimálně 2 druhy hniloby na ovoci. Ať to byly meruňky, broskve, nektarinky, švestky a i jablka a to nejen letní, ale už i zimní. Postřik se prováděl, ale stejně se nezdařilo zcela hniloby eliminovat. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 16.8.2008 8:55

Soudím, že půjde o kombinaci vlhkého počasí (letos jsem nemusel ani jednou čerpat vodu dosudů z potoka, vždy stačila napršet), savého hmyzu a velké násady plodů (infikují se jeden od druhého dotykem). Sršni, podle mě, vzhledem k jejich počtu, nemají žádný vliv. Navíc vyhledávají většinou již najkousané plody a jen jajko zákusek. Jsou to jinak predátoři. Větší význam mohou mít vosy, ale ani ty nebudou to hlavní. Prohlédnu-li si plody s počínající hnilobou, ta se obvykle šíří kolem malého vpichu, žádné vykousání. Proti vosám hovoří i fakt, že oproti minulým letům napadá monilióza ještě nezralé plody - slivoní zejména.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika