Granny Smith



host - 134.38 (?)
30.5.2012 16:00

Tak mi napadlo (pod vplyvom neskorých jarných mrazov a náročnými pokusmi niektorých prispievateľov na fóre o záchranu aspoň časti úrody) či by sa takýto poloskleníček nedal využiť aj na pestovanie marhúľ? Možno budete inšpiráciou pre ďalších záhradkárov...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
         
host - 58.114 (?), 2.5.2012 16:29

Vzpomněl jsem si na Granny Smith, neboť právě mně malý stromek na zahradě kvete a snad přinese několik prvních plodů. Proto se chci zeptat pana Polehly, jak dopadla jeho soukromá 3. degustace této odrůdy, plánovaná někdy v březnu. Díky KB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 24.5.2012 21:38

Omlouvám se, úplně jsem zapoměl odpovědět.G.S. jsem konzumoval do konce března.Chuť se nezlepšila.Tato odrůda není opravdu moje gusto.Manželka má jiný názor.Vyčkám ještě dva roky.Pokud se chuť výrazně nezlepší, budu likvidivat.Jeden nechám (pro manželku) a druhý zkusím nahradit odrůdou FUJI nejlépe klon Raku Raku nebo KIKU 8.Je to opravdu asi jenom pouze pro milovníky kyselejších odrůd.Svoji popularitu zřejmě získala pouze podle svého atraktivního zeleného vzhledu.  - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2017 20:14

To se tedy babce povedlo. Do teplých oblastí jako stvořené.

Mladý štěpovanec
Mladý štěpovanec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 11.11.2017 12:04

Dnes jsem si utrhl vzorek ze svých jablek. Zdá se, že jsou sklizňově zralé. V pondělí je dotrhám.

Veliká jablka Granny Smith ve srovnání s Goldeny
Veliká jablka Granny Smith ve srovnání s Goldeny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 11.11.2017 12:17

Goldeny jsou holt Goldeny. Tyhle žluťoučké budou chuťově určitě TOP. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.204 (?), 11.11.2017 13:27

Ja som oberal pred tou vichricou 2 tyzdne dozadu. Chutovo mi nejako extra neimponuju, na moj vkus su trochu kyslejsie, ale rozhodne sa neda povedat, ze by boli kysle. Ano, na jesen sa na Golden nechytaju, ale Golden je uplne iny typ jablka - sladky a s nezamenitelnou aromou. Avsak kdo nema dobre skladovacie priestory, a Golden mu chrumkavy vydrzi max 2-3 tyzdne, tak potom vyborne skladovatelny GS v neskorsom obdobi oceni. 

Necnostou je silna nachylnost na mucnatku - viac aj v porovnani s Goldenom. Avsak tento rok, ked vacsinu inych odrod vyrazne prebral mraz a aj z toho zbytku potom v oktobri polovicu zlikvidovala operena haved, Granny Smith si vtaky ani nevsimli, a aj mraz nemal na nom take nasledky. Z 8 vretien GS na M9 mam 6 debniciek, kym z 13 vretien Fuji len 3. Navyse, na Fuji aj Goldene mam kvoli letnemu suchu priznaky horkej pehovitosti, na GS nie.

Trnavsko 145 mnm   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.38 (?), 30.5.2012 16:00

Tak mi napadlo (pod vplyvom neskorých jarných mrazov a náročnými pokusmi niektorých prispievateľov na fóre o záchranu aspoň časti úrody) či by sa takýto poloskleníček nedal využiť aj na pestovanie marhúľ? Možno budete inšpiráciou pre ďalších záhradkárov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 1.11.2013 21:57

Takhle nepěkně se letos zbarvily G.Smith.Vůbec mě to červenohnědé líčko na této odrůdě nesedí.Pan Mirek se zmiňoval o jejich možném zastiňování.Je to zřejmě reálné, četl jsem o plátěných sáčcích, které se navlékají na plody Fuji.Účelem je ochrana proti kroupám ale zvláště po sundání pro jejicjh rychlé a intenzivní vybarvení.Kam dopadal přímý sluneční svit mají G.S. líčko.Na severní straně v poloskleníčku jsou jablka krásně zelené.Bude zajímavé porovnat chuť. - Mičurin II





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 130.119 (?), 2.11.2013 0:50

Tie obrovské biele lenticely na zelených plodoch vpravo na Vašej snímke sú, p. Vlastimile, pre G.S. signifikantné a nesmierne príťažlivé. Teším sa, až nám cez zimu prezradíte, či červené plody mali oproti zeleným viac cukrov. Ktovie, ako to s tou zelenou farbou robia veľkopestovatelia v Austrálii či na Novom Zélande? Myslíte, že tiež navliekajú sáčky? Tisíce sáčkov pred zberom a exportom do celého sveta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.11.2013 7:44

Zdravím Vás pánové, já mám všechny jabloně na drátěnce která je situovaná V-Z a plody na jižní straně tak dostávají "plnou palbu" od sluníčka. Je fakt že letos to bylo extremní (nádherné slunečné počasí), poškozené plody od slunce jsem ještě nikdy neměl. Nemohu najít foto zakrytého stromku a tak přikládám jen zakrytí révy. Přes stromek jsem jednoduše přehodil bílou netkanou a zajistil ji kolíčky, není nutno chránit každý plod samostatně. Bohužel již bylo celkem pozdě a pro příště si vybarvování pohlídám. Záleží rovněž jak budou jablka chutnat, vloni to byl propadák, všechna byla uvnitř hnědá. Pokud se mi nepodaří tuto odrůdu ukočírovat a vytvořit podmínky pro uskladnění (to je celkem problém protože sklepy pod barákem jsou teplé a pod zahradou zase moc vlhké) tak se s ní rozloučím, nerad ale rozloučím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika