Fungicidne postreky ovocných stromov



host - 248.159 (?)
27.9.2021 21:50

K

Ps - když vezmu stromy u sebe : jabloně, švestky, ryngli nestříkám vůbec, broskve 2x zjara (Kuprikol + Syllit) +1x podzim (Kuprikol) proti kadeřavosti, hrušeň proti rzi 2x Discus (před květem + při dokvétání), příští rok už nechám květy na mladé meruňce, takže ještě tu 2x (Proti moniliové spále) při rozkvétání a při dokvétání.       Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 204.106 (?), 22.9.2021 18:23, zobrazeno: 891x
Zdravím ovocinári, mal by som pár otázok ohľadom fungicidnych postrekov ovocných stromov. Mám v pláne dva jeden na jeseň a druhý na jar. Jeden mednaty - champion a druhy sirnaty - sulka. 1) na jeseň použiť sulku a na jar champion? Alebo opačne? 2) na jeseň sa strieka po opade listov, ale čo taká jabloň Idared, ktorá zhadzuje posledné listy niekedy až v januári? 3) môžu sa striekať všetky stromy? (Jabloň, čerešňa, slivka, hruška) niekde som čítal že slivky by sa mednatymi nemali striekať. 4) aké koncentrácie prípravkov používate? Za odpovede ďakujem..
Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.159 (?), 27.9.2021 21:35

Nelze stříkat stejně jabloň jako broskev nebo hrušku. Každý strom potřebuje něco jiného a v jinou dobu, protože se zasahuje proti různým chorobám nebo škůdcům. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.159 (?), 27.9.2021 21:50

K

Ps - když vezmu stromy u sebe : jabloně, švestky, ryngli nestříkám vůbec, broskve 2x zjara (Kuprikol + Syllit) +1x podzim (Kuprikol) proti kadeřavosti, hrušeň proti rzi 2x Discus (před květem + při dokvétání), příští rok už nechám květy na mladé meruňce, takže ještě tu 2x (Proti moniliové spále) při rozkvétání a při dokvétání.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.1.2022 17:24

Mám taky jednu otázku. Všiml jsem si až teď v zimě, že na některých roubech jabloní jsou drobné zčernalé plůdky. To je nějaká monilie? Je jich poměrně dost. Proto jsem se divil proč některé kvetoucí rouby nic neměly. Je divné, že neodpadly, pokud byly po opylení něčím poškozené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika