Florina



host - 107.19 (?)
6.9.2018 15:09

já mohu s jistotou pouze říci, že všechny fotky jsou jablka z jednoho stromu. Zkusím jeste přidat pár fotek jak se budou vybarvovat, včetně dužiny má mít krémovou barvu, pokud jde o Florinu. Zkusím také projít vlákno, jaké jsou komentáře ke skliznové zralosti.

Pavel JC

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.92 (?), 17.6.2018 18:55
...a podobne to vyzeralo pod Golden Del.-om (foto). Tu sa ocitlo na zemi cca 50% jabĺk. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.94 (?), 4.9.2018 11:53
Dobrý den, Můžete mi někdo pomoci s určením odrudy či alespoň potvrzeni moji domenky ze se jedna o odrůdu Florina. Zakladni barva žlutozelena, zimní sorta, jablka větší. Mají takového fialove ojineni, na fotce jiz setrene. Tvar kulovitý nepravidelny, stopecna jamka mala, kratka stopka, vyrazne lenticely. Mam toho dva stromy a dost váhám kdy to budu sklízet, pokud by v tom někdo poznal známe jablko, tak prosim poradte kdy sklizet. Aktuálně se plody vybarvily, trosku slunicka jeste chtějí, jádra jsou hněda, duzina zatím zelenkava, kysela. PavelJC
Jablko
Jablko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.206 (?), 4.9.2018 13:01

Moje Florina těsně před sklizní 19.10.2016 vypadá takto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.18 (?), 4.9.2018 20:32
PavelJC: Mne to ako Florina nepripadá. Na fotkách sa pokúsim prezentovať typické znaky Floriny, aké ich má u mňa. Typická Florina by mala mať kalviloidný tvar - teda je vyššia než širšia, naznačene rebernatá s pomerne hlbokou kališnou jamkou, ktorá je hrboľatá ("zvlnená"). Takýto klasický tvar Floriny je na foto 1. Charakteristický pre Florinu je jemný poprašok fialovkastej farby na povrchu ("ojínenie") - foto 2. Výrazným znakom Floriny sú nápadné bledé lenticely, ktorých hustota výrazne stúpa smerom ku kališnej jamke, okolo ktorej je ich hustota najvyššia - foto 3. Momentálne plody Floriny u mňa vyzerajú takto - foto 4. Moje Floriny majú v čase zberu sýtu tmavočervenofialovú farbu - foto 5. Zrelé plody intenzívne voňajú, tak trochu na spôsob Red Deliciousu. Tu treba ešte povedať, že nie všade sa Florina takto pekne vyfarbí - v menej priaznivých lokalitách môže zostať len nevýrazne ružová. A na záver - aby to nebolo jednoduché: Florina je odroda s veľmi výraznou variabilitou tvaru plodov, a to aj na jednom strome. Napriek tomu si myslím, že tie Vaše jablká nie sú Floriny. Aká je to odroda neviem, pripadá mi to ako niečo strihnuté McIntosh-om. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 4.9.2018 20:53

Melrose?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.184 (?), 6.9.2018 8:37
Děkuji za popis i fotky Floriny, Moje cervene jablka mají také fialove ojineni, světle lenticely. Dale bych řekl že je charakterizuje uzka, hluboka stopecna jamka, kalich je také hluboký, tvar je nepravidelne kulovitý, jako by měl 3-4 zaoblene zebra, zkusím připojit ještě pár fotek, třeba ted má někdo na stromech podobna jablka, I když je mi jasne jak je osemetne určovat odrůdu dle fotek plodů, PavelJC
Jablko1
Jablko1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 55.184 (?), 6.9.2018 8:41
Foto2
Jablko2
Jablko2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.184 (?), 6.9.2018 12:13
Foto3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 6.9.2018 12:21

Na týchto fotkách (príspevok o 8:37h.) je určite Florina IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.19 (?), 6.9.2018 15:09

já mohu s jistotou pouze říci, že všechny fotky jsou jablka z jednoho stromu. Zkusím jeste přidat pár fotek jak se budou vybarvovat, včetně dužiny má mít krémovou barvu, pokud jde o Florinu. Zkusím také projít vlákno, jaké jsou komentáře ke skliznové zralosti.

Pavel JC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika