Florina



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
12.10.2016 8:42

To máte pane Vlastimile samozřejmě pravdu, já dokonalost plodů pana Hlavatého - i Vašich - nezatracuji, naopak obdivuji. 
    Na své zahradě se ale taky snažím hledat odrůdy, které by poskytly plody srovnatelné s tržními i bez detailního řezu, namáhavé probírky a opakované chemické ochrany. Částečně to jde. Odrůdy jako Krasava, State Fair, Diadém, Bohemia, Admirál, KUP 252 (Bohemia x Karmína), Rubinola a další dokáží někdy přinést výstavní plody i bez chemie a probírky. Jiné (Topaz, Goldstar) vyžadují péče víc. U Floriny, Goldenu bych to nedokázal, i kdybych se před nimi denně modlil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 12.10.2016 12:34

Pán Vysloužil, na Vašom mieste by som to robil presne rovnako ako Vy. Pri tom počte stromov a odrôd a aj vysokokmeňoch je nemysliteľné hrať sa s každým stromom, čo sa týka prebierky, tvarovania či postrekov. Ten počet stromov Vám zabezpečí aj po "prebierke" obaľovačmi či piliarkami dostatok ovocia. Na obrázkoch sme videli mnohokrát krásne plody vo Vašej záhrade, určite sú odrody kde to ide aj bez chémie. Pri iných sa to zasa nedá (tento rok u mňa Golden Del. a Jonagored - bieda). Rezistenty striekam minimálne.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 12.10.2016 12:20

Pán Polehla, s tou menšou šťavnatosťou Floriny máte pravdu. Celkove ju chuťovo radím k priemeru, dnes by som už Florinu nevysadil (strom je starý asi 10 rokov). Ale kým rodí takéto plody, tak nemám to srdce ju vykopať. Ešte k tej manipulácii so vzorkami na výstavách: na tie menšie-regionálne už nechodím aj preto, lebo posudzovanie tam nie je anonymné (komisia vidí pri hodnotení meno a bydlisko pestovateľa, to spochybňuje objektivitu). V Trenčíne na medzinárodnej výstave je to iné - -anonymné, jablká odovzdáte týždeň dopredu, každé dostane číslo ako kód, komisia keď hodnotí tak vidí iba tie čísla, žiadne mená. Až po určení poradia (hodnotia sa víťazi skupín alebo odrôd a títo postúpia do tzv. finále kde sa určí poradie 10 najkrajších plodov) sa čísla odtajnia a k jablkám sa až potom priradia mená. V komisii je 7 členov, všetko sú to renomovaní ovocinári, jeden je vždy aj z Českej republiky.  Priemerne býva na tejto výstave 1400-1800 vzoriek, účastníci sú zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rakúska, Poľska i Nemecka.  Ja som dlho chodil iba ako divák - pasívne, potom som si povedal že prečo to neskúsiť ako aktívny účastník, teda ak sa urodia plody ktoré sa tam nehanbím ukázať laugh   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.247 (?), 21.10.2016 5:52
Pre Jara: To že ojínenie Floriny sa pre výstavu nezotiera je bazálna vec, to snáď vie každý. Fotka Floriny kvôli ukážke vyfarbenia kalicha je je jedna vec, Florina na výstavu druhá. Nechápem ako vás napadlo to miešať dokopy. Tiež nerozumiem týmto reakciám, ja som len napísal že v Trenčíne je výstava, nič viac. Ja to beriem len ako zábavu, pretože nič iné to ani nie je. Skúste to tiež tak brať, nejde o život, ide o... Prokouknutý IH :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.130 (?), 21.10.2016 9:25

 "To že ojínenie Floriny sa pre výstavu nezotiera je bazálna vec, to snáď vie každý"

Neviem, či to každý vie..

Našiel som niečo v mojom archíve..toto Vaše jablko som odfotil pred 2rokmi.Je to z VÝSTAVY a nie kvôli ukážke vyfarbenia kalicha..takže asi tak..a je to leštenka-naviac viditeľne otlačená.

p.doktor, ja nemám nič proti Vám, to jablko hodnotili iní ľudia ako u nás.Preto som napísal, že je to subjektívne.U nás by ho ani nehodnotili.Nič viac nič menej.

jaro

Vaše jablko
Vaše jablko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.130 (?), 21.10.2016 9:28

neviem..akosi mi to nechtiac vyfarbilo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 21.10.2016 8:32

Florinu (mnou doporučenou) švagr v Sez. Ústí (~ 400 m) zrušil. Plodnost občas, chuť neurazí, ale nezaujme. Akorát to dobře rostlo. Možná je to opravdu do teplých krajů. Pokud to Florina byla, tedy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.166 (?), 21.10.2016 10:33

Asi byla. Já jsem ji zrušil ze stejného důvodu. Plodnost dobrá, barva studeně růžová, trvanlivost výborná, chuť střední, a to jen v teplých letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.12.2016 16:59

Dnes jsem koupil nějaké ty Floriny. Nádherně vybarvené, jako na fotkách pana Hlavatého, na omak pevné. Chuť by jistě nebyla vůbec špatná, ale dužnina je pouze "proschlá mouka", bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.133 (?), 20.12.2016 7:49

Ze stejného místa - S. Ústí. Po pěti letech bez Floriny (kácel jsem nějaké stromy) jsem si plně uvědomil, že do mé zahrady patří a zase jí znovu narouboval. Asi dík té vyšší poloze a podnoži (M2) nebyla moučnatá a tak suchá jak píše Petr. Mám jí v kanclu za oknem od kolegy z Polabí, ani ta ještě není v tuhle dobu úplně suchá. Řekl bych, že Idared s lepší polohou na chuti nabírá, Florina ji ztrácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika