Efektivnost ochrany proti hryzcům



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 249.236 (?)
7.11.2013 16:58

Použijte klidně pozinkované. I to se časem v půdě rezpadne nebo proroste kořeny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 212.199 (?), 6.9.2013 22:21

Zdravím Vás!

Aké máte skúsenosti s elektronickými plašičmi myší a krtkov pri použití v prípade hryzcov? Týchto plašičov sa dnes ponúka spústa (viď Conrad). Kamarát má zasa najlepšie skúsenosti s mačkou, ktorá mu hryzce na záhradke blízko potoka vychytáva spoľahlivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.193 (?), 23.3.2016 8:24

Já mám s pastí SUPER CAT na hryzce negativní zkušenost - mám 4 ks a ani jednoho hryzce jsem do nich nechytla, už jsem to vzdala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.2 (?), 7.11.2013 16:40

Prosím o radu, kde sehnat to pletivo. Nepozinkované králičí nikde nemají (prý je absolutně neprodejné), rabicku nám sice nabídli, ale s velkými a navíc posuovatelnými oky, takže mám strach, že by se hryzec klidně protáhl, kdyby chtěl. Pamatuju se na rabicové pletivo s menšími oky, z doby před patnácti lety, když kamarádi stavěli. Ale v prodejně ho nikde nevidím. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 249.236 (?), 7.11.2013 16:58

Použijte klidně pozinkované. I to se časem v půdě rezpadne nebo proroste kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.114 (?), 7.11.2013 17:44

Já používám pozinkované králičí, běžně dostupné v kovomatu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.2 (?), 8.11.2013 6:29

Děkuji vám oběma, ještě dnes se pro něj vydám smiley. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
šovi - (5) - 190.72 (?), 7.11.2013 19:19

Po všech dlouhodobých zkušenostech na různých místech republiky a boji - počínaje zapuštěnými lahvemi přes chemii, pasti i plašiče mechanické i elektronické - doporučuji jednoznačně pletivo pozinkované. Ani kočičky nejsou proti invazi dostatečná dlouhodobá ochrana. Koše z pletiva vydrží dlouho a i když některé kořeny hryzec odpraví, zůstane jich dost. Jen udělat koš dostatečně velký. Hryzec, když má hlad, bere prakticky vše - nedal jsem dříšťal do koš a po 6 letech je pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 7.11.2013 19:45

Ještě jsem neviděl, aby kočka pravidelně krtky lovila... tedy ona by chtěla, ale... Někdy se ji to podařit může, ale připadá mi jako scifi, když někoho slyším, že jeho kočka krtky pravidelně nosí, a je pokoj.To jako čeká před zvedající se kupkou hlíny, a pak bací?no to jen tak na okraj.

Letos jsem koupil dvě pasti typu Super Cat-proti hlodavcům.S nimi jsem tedy nauspěl, až na jednoho krtka, kterého jsem mimochodem chytit nechtěl.

Myslím si, že ke kořenům do půdy je vhodné normální pozinkované králičí pletivo.V půdě vydrží roky.To už stromek nebude, a pletivo v zemi ještě ano.Je tam minimum kyslíku, ne-li žádný, a koroze s minimem kyslíku probíhá pomalu.Když jsem připravoval půdu pro sázení nových stromků, často jsem takové nacházel, ještě pevné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 7.11.2013 20:04

Kočky krtky neloví, protože jí neposkytují podněty pro lov = systém chodeb je uzavřený a krtek nevylézá ven. Na krtky je dobrý jakýkoliv teriér, je jen otázkou, co se lépe likviduje, jestli jámy po teriérovi nebo kypré krtiny.

Hryzce kočky nestíhají lovit, pokud se v lokalitě přemnoží. Tam je boj jednoznačný = hryzec musí zmizet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 29.11.2013 13:24

Hryzec je velmi plachý tvor.Pokud mu umístíte nástrahu do nory, často ji obejde, narušenou noru zaslepí, a udělá si nový systém chodeb.Podsunuté otrávené návnady se vyhne.Je třeba aby nástrahy, a návnady byly beze stopy pachů(lidské zvířecí).Né každý rodenticid mu šmakuje.Já jsem kupoval prostředek Norat ATG.Tady neplatí rovnice-co účinkuje, potažmo chutná jiným hlodavcům, bude chutnat i jemu.Na trhu je málo prostředků, které jsou proti hryzci vodnímu účinné, ten nám sadařům taky nejvíc otravuje život.Doporučuje se vyvést výfukový otvor do nory, a motor několik minut přetůrovat.Hryzec se na čas odstěhuje, a pokud v noře zůstanou dlouho splodiny, bude je cítit, a na čas máme od něj pokoj.

Chci se zeptat:dáváte otrávené granule i v zimě?Já je dávám celoročně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika