Delikates



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 248.127 (?) 
9.11.2017 22:56

O odrůdě Delikates se tady myslím několikrát zmiňoval p.Hlavatý (i fotky), ale název vlákna vám bohužel neřeknu... Chuťově je velmi dobrá, kyselá rozhodně není (soused ji nějaký čas měl), ale u nás v písčité zemi mu moc nešla, on moc nezaléval, nehnojil a plody měl poměrně malé.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 248.127 (?), 9.11.2017 22:57

ps - JG je proti ní kyselé.         L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.159 (?), 9.11.2017 23:27

Paní Lído, chtěl jsem odpovědět i na Vaši první poznámku, ale udělal to pan Hlavatý sám. Ale o Delikatesu byla opravdu letmá poznámka v nějakém dalším vláknu (rovněž si nevzpomenu na kterém), ale ne ve smyslu srovnání a hodnocení jak jsem nastolil já. Přesto děkuji za informaci ohledně kyselosti. Malá poznámka: je úžasné v jakou noční hodinu se fandové věnují komunikaci na webu. Nejsem tedy výjimkou.

Zdeňa z Moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.127 (?), 10.11.2017 9:18

Tak se omlouvám, asi jsem si to opravdu spletla blush.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.117 (?), 9.11.2017 23:11
Lída: Nie, nie - Delikates nepoznám, nepestujem, nepísal som o ňom 😃. Zrejme Ste si to pomýlili s Desertom - ten poznám, pestujem a písal som o ňom. Názvy sú trochu významovo podobné (a Desert je fakt delikatesa 😉). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.159 (?), 9.11.2017 23:36

Pane Hlavatý, děkuji rovněž za vyjádření. A ani nevíte jak je vítané. I já pěstuji Desert (pro některé Dezert) a považuji ho rovněž za delikatesu. A nejraději kamarádům a známým doporučuji odrůdy, které mám sám vyzkoušené nebo se o zkušenostech dočtu zde na webu. A právě nyní jsem kamarádovi řekl, že bych mu doporučil Desert, ale po loňské velké (a asi moc velké) úrodě mě letos Desert ukázal "odvrácenou tvář": minimum jablek, což je možná znak střídavé plodnosti. Tedy, že si nejsem prozatím jistý stabilní úrodností. Jakou máte s Desertem zkušenost Vy? Přihodilo se Vám totéž co mě? Díky za odpověď.

Zdeňa z Moravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.126 (?), 10.11.2017 5:23
Zd.z.M.: Čo sa týka Desertu tak k prípadnej alternácii sa neviem vyjadriť - mám mladý stromček na MM106, zatiaľ len 2 či 3 úrody, postupne sa zvyšujúce. Robím ale štandardne prebierku pri všetkých jabloniach aj hruškách. Inak podľa mňa by požiadavkám Vášho kamaráta vyhovoval Merkur (Topaz x Rajka) - jesenná odroda, chuť sladká, rezistent, vhodný na štvrťkmeň, navyše dlho skladovateľný, aj keď jesť sa dá priamo zo stromu. IH (pridávam ešte fotky Desertu z tohtoročnej úrody - foto 1-3, a Merkuru - foto 4-6).






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 10.11.2017 8:15

No a já se zase vnutím se svým podzimím oblíbencem, odrůdou Akane, která se na malé zahrady hodí smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.7 (?), 10.11.2017 20:37

Pane Mikeši, Akane byla v prvotním výběru. Ovšem nyní není na vhodné podnoži k dispozici. Ale jak jsem napsal výše, nic nezůstane do budoucna opomenuto, např. při preroubovávání stávajících stromů.

Zdeňa z Moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika