Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
6.12.2023 21:44, zobrazeno: 11319x

Jak hodnotíte kvalitu svých letošních plodů? Já jsem například konečně spokojený s Orionem. Sice bez nějaké té anýzové příchuti, ale s velice svěží příjemnou dužninou. Orion určitě nezůstal nic dlužen jednomu z rodičů - Otavě. Velmi dobré jsou pardubické Angoldy, nedivím se pánovi ze Slovenska, který sbírá všechny křížence Angoldu. Zatím nemůžu potvrdit Mikešovu zkušenost, že Sirius je podobný Biogoldenu. Sirius je momentálně tužší, ale s typicky specifickou chutí, která se ničemu nepodobá. Biogolden je sladší, určitě víc do Goldenu než Resista. Evelína je chutná, barevná, ale stejně si myslím, že to není tak úplně Pinova a raději bych původní Pinovu. Zvonkové zatím tužší. O Tangu už jsem psal, pardubická Rozela výborná, určitě hodně překonává místní Rajku. Větší množství menších Kidds Orange, ale kdo je sní, to nevím. Pochopil jsem nadšení pana von Waltra pro Galu, ale nemám ji kam naroubovat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 7.12.2023 9:12

Začínáme konzumovat první úrodu hrušek Nela. Jsou dobré, jen lehce kořeníté. Ale řekl bych, že konference je lepší, jenže podzimní. Slupka tužší, což zimní odrůdy mají. Ale dobré je, že u nás uzraje. Ochutnal jsem i jednoho Admirála, má pro mně dobrou, trochu nezvyklou příchuť. Je poměrně tvrdý, hodně křuplavý, asi musím počkat. Rubíny už jsou za zenitem, díky letošnímu teplému podzimu, bývají trvanlivější. Rajky už jsou snězené, dobrý nijak nevybočující jabko. Spartan klasika, akorát mám deset jablek, bývala jich přepravka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 7.12.2023 20:33

Zatím jsem vyfotil jen jablíčka jednotlivých odrůd, ovšem degustace, to je všechno naráz najednou ochutnat, to nedám. Nicméně už nyní po nadprůměrně teplém podzimu musím konstatovat, že uložení jablek do lednice při teplotě +3° je zajímavá možnost uchování části úrody do jara. Walter

degustace
degustace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.12.2023 20:48

To je moc pěkné. Vítězem dnešní mojí degustace je celkem jasně ADMIRÁL. Dužnina sice tužší, ale šťavnatá, pro mě s velmi příjemnou příchutí, nezlobte se na mě. Jak jsem psal, Admirály z Vysočiny byly popraskané, takže můžu hodnotit jen ty zdejší. Další hodnocené bylo LIPNO, které mně také moc chutná. Perfektní "vandovská" příchuť, podobně jako u ROZELY, která je ale sladší. OPÁL, který jsem dneska vytáhl byl ještě dost tuhý. DELOR také velmi pevný, ovšem příchuť letos velice slabá, prakticky žádná. Všechny plody zežloutly.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 9:33

Co se týče hrušek, tak ty zimní se zdají být ještě tvrdé. V obchoďáku mají Xenie. Na zababčeném roubu jsou každý rok dva nebo tři plody Xenie, ale nevím, jestli je v těch přepravkách najdu. Těšil jsem se na JANU, ale to je podobný případ. Nebo než jsem se dostal k Charneuskám, byly už na kaši. Velká škoda, že nerostou rouby Hardyho máslovky. Ten jediný plod by se dal chuťově zařadit mezi ty nejlepší hrušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.241 (?), 9.12.2023 9:45
Kedysi som prave Hardyho maslovku prestepil Charneuskou..ale zasadil som neskor predsa len ešte Hardyho maslovku..prvý dojem nebol ktovie aký ale to bola moja chyba ze nebola dobre dozreta. Momentálne tiez čakám na prvé plody a teší ma že ju tak hodnotíte..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 18:25

Hardyho mám bohužel naroubovanou všude moc nízko a rouby nerostou. Navíc na Děkance bude asi končit roub i s celým stromkem. Přikládám odkaz na fotku Hardyho z minulého roku.


https://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php?id_zaznamu=747991&identifikator=9182291137389266&nazev=Hardyho&id_oblasti=100

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.241 (?), 9.12.2023 18:52
Vyzerá to fajne... človek aj dostane chuť na hrušku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 9.12.2023 21:56

Hardyho je pouze ten první plod v popředí. Ty vzadu jsou Vonky. Letos bohužel taky jen jeden plod. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.35 (?), 10.12.2023 14:43

Špatná není ani ta Margarita. Jak vám šmakuje ten Rubelit, pane Waltře? Měl jsem letos první plod, ale pochybuju, že ho najdu. Kus roubu jsem vnucoval panu z CH, ale o další rubínovou odrůdu nejevil zájem. Ale třeba takový Rubinstep si celkem chválíme oba dva. Dnes opět Tango a Opál. Pevnější Tanga by si určitě pochvaloval sběratel kříženců Angoldu ze Slovenska. Opál tužší, ale chutný. Na něj už chodím jako na lepší delikatesní jablko goldenovského typu.

Margarita (větší plody) pod ní Generál Leclerk
Margarita (větší plody) pod ní Generál Leclerk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika